Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvosok! Mi kell ahhoz...

Állatorvosok! Mi kell ahhoz hogy állatorvos legyek? Milyen egy átlagos munkanapotok? Nagyon nehéz kezelni ha egy állat a te kezelésed alatt hal meg?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt álló fiatal vagyok, de jelenleg művészeti gimnáziumba járok. Apámmal nemrég kezdtük el a természetfotózást,természetjárást. Most jöttem rá hogy én mennyire szeretem az állatokat, és a természetet. Az egzotikus állatok érdekelnek hiszen baromi nehéz egzotikus állatorvost találni. Az én nyulam is ebbe halt bele, túl későn találtunk neki orvost. Hogy lehetek állatorvos, vagy kegalább állatorvosi asszisztens?

jún. 2. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok állatorvos, szerintem egy darab nincs itt a gyakorin, nekik azért nem ez a szint a szórakozásuk, de azt könnyen ki lehet deríteni, hogy az állatorvosi egyetemhez, ami csak Budapesten van, emelt szintű biológia és kémia érettségi kell, ami azért egy művészeti gimnáziumból elég nagy falat. Plusz összetett pontozású motivációs beszélgetés. Asszintensképzések vannak szerte az országban felnőttképző iskolákban, de ahogy egyre ránéztem, az részben önálló tanulásos online, és a gyakorlatról is magadnak kell gondoskodnod.
jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvostan hallgató vagyok.


Egyetemi diplomával lehetsz állatorvos. Felvi.hu-n megtalálod a jelenlegi követelményeket (idén változott). Nehéz bekerülni. Azt tapasztalom, hogy nem elég az állatok szeretete. Kő kemény tanulás az egyetem, ami többünket megnyomorít lelkileg. Nem feltétlen azt kapod az egyetemtől, amit elvársz a felvételizés során.


Ki-hogy kezeli az adott állat elvesztését. Fájdalmas tud lenni, főleg ha te gondoztad az utolsó napjaiban. Én is már nem egyet megsirattam, de voltam úgyis, hogy így jobb lesz neki.


Csak egzos állatorvoskén nehéz elhelyezkedni. Ha csak az egzotikus állatok érdekelnek, akkor nehéz lesz az egyetem, ugyanis főleg haszonállatokról, kisállatokról és lovakról tanulunk. Egzos tárgyunk fél éves volt, ott is csak a nagyon alap dolgokat mondták el. De van 1-2 egzos fakultatív tárgy is. (Diploma megszerzése után fogsz csak elmélyedni benne.)


Az, hogy milyen lesz a munkanapod, attól is függ, hogy hol fogsz dolgozni.


Állatorvosi asszisztensihez is kell külön képzés. Az orszàgban több helyen is van. Pesten az egyetemen is.

jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!