A csimpánzmajom meg ilyenek miért nem kell fogat mosnia ha az ember abból nőt ki és ha az ember nem mos fogat elromlik a foga és a csimpáznak miért nem?
Az ember nem a "csimpánzmajomból" nőtt ki....
Bár neked valószínűleg majmok az őseid XD
#3: "Az ember nem a "csimpánzmajomból" nőtt ki...."
Mégis, a csimpánz és az ember DNS-e 98,6 %-ban azonos...
"Bár neked valószínűleg majmok az őseid"
Neked meg biztosan Ádám és Éva...
megegyezik = azonos
Tanulj meg szöveget értelmezni!
A fő kérdésre: ahogy írták többször esznek rostokat meg ilyesmiket s azok némileg tisztítják a fogakat. Viszont ha hibás lesz egy foguk sem tudnak mit kezdeni vele. Nincs fogorvos aki kezelje.
Szóval a hibás fogú állat bizony még sokáig szenvedhet. Nem egy olyan eset ismert ahol például egy hibás fogú vagy sérült mancsú nagymacska (vagy más nagyobb ragadozó) rákapott az emberhúsra. Nem azért mert annyira szeretné, hanem azért mert nem tudta elejteni a természetes zsákmányát s emiatt könnyebb prédát keresett.
Növényevőknél is létezik ez, tehát a kopott fogú idősebb állat a szokottnál puhább növényeket eszik mert csak azt tudja megrágni.
Aztán a másik téma ,hogy az embernek nem a mai csimpánzok az őse, hanem közös ősünk volt velük ami kb 7 millió éve élt Kelet-Afrikában. Az már másik téma ,hogy ezt az őst meglátva ugyan úgy lemajmoznád mint a csimpánzokat. Mindegy, a lényeg ,hogy ők nem csimpánzok voltak hanem sokkal inkább Australopithecus-ok. A csimpánzok, bonobók a legközelebbi rokonaink, ezért a ~98%-os egyezés.
Egyébként fun fact: minden élőlény valamilyen szinten rokon egymással a közös eredet miatt. Minden visszavezethető egy közös ősre aminek neve LUCA azaz Last Universal Common Ancestor. Minél közelebbi a rokonság annál nagyobb a genetikai hasonlóság.
#9:
Pl. a házimacska (és a vadmacska is) úgy "tartja karban" a fogait, hogy amikor a prédát rágja, a nyers hús és a csontok harapás közben tisztítják a lepedéket a fogaikról. Több macskám volt/van, amik konzervtápon élnek, és sajnos mindnél fogkő képződik egy idő után, ami hozza magával az ínygyulladás különböző fokozatait.
"közös ősünk volt velük ami kb 7 millió éve élt Kelet-Afrikában."
2001 - Űrodüsszeia be is mutatja őket:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!