Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Védett / veszélyeztetett...

Védett / veszélyeztetett állatok tartása Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy némelyik ritka, kihalófélben lévő vadállat hobbi / haszonállatként való tartását miért nem engedélyezik? Ez nem segítene az állomány felszaporításában? Tudom, hogy vannak hivatalos helyek ahol ezzel foglalkoznak... De az átlagember miért ne tehetné ha minden kritériumot teljesít az állat speciális igényei szerint (kifutó mérete, táplálék stb)? A túzok kapcsán jutott eszembe, amivel gyakran találkozok régi könyvekben, hogy a kaszások hazavitték a tojását a mezőről, felnevelték, tartották... És jelenleg Magyarországon sokan tartanak idegen földrészekről származó struccot, emut, nandut amik ugyanúgy (nem háziasított) vadállatok. Közben meg nekünk is van nagy testű futómadarunk csak éppen ránézni is tilos. Elnézést ha okoskodok, mert nem értek a témához, de felmerült bennem ez a "miért nem?" dolog.

2023. júl. 15. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azon gondolkodtam, hogy némelyik ritka, kihalófélben lévő vadállat hobbi / haszonállatként való tartását miért nem engedélyezik?"

Pont azért, mert védett, és nem haszonállat.


"Ez nem segítene az állomány felszaporításában? "

Nem, épp ellenkezőleg. Pont hogy potenciálisan szaporodóképes egyedeket vonnának ki a lelkes amatőrök a halmazból, amik a természetes környezetükben, vagy szakértők által kialakított és fenntartott megfelelő környezetben szaporodhattak volna.


"De az átlagember miért ne tehetné ha minden kritériumot teljesít az állat speciális igényei szerint"

Mert egy állat megfelelő tartása nem annyiból áll, hogy csak úgy berakod egy megfelelően kialakított környezetbe. Egyrészt a környezet is folyamatos karbantartást, az állat is folyamatos gondoskodást és fenntartást igényel, aminek ugyanúgy szakszerűnek kell lennie.

2023. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, hogy mire gondolsz de nem értek egyet.


Jelenleg 2000 egyed sem él az országban, mert nincs életterük a vadonban. Háziállatként viszont tízezres nagyságra is szaporodhatna a populáció. Rengeteg állat és növényfajta van, ami vadon már kihalt de az ember évezredek óta életben tartja a mezőgazdasággal.


A túzokhoz nem vagyunk elég szakképzettek, nem tudnánk róla gondoskodni... De a sokkal kényesebb, trópusi klímáról idehozott madarakról igen?

2023. júl. 15. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"De az átlagember miért ne tehetné ha minden kritériumot teljesít az állat speciális igényei szerint (kifutó mérete, táplálék stb)?"


Ha ezeket telesíteni tudod akkor nem vagy átlagember :-)

2023. júl. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*teljesíteni
2023. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aztán mi végre, ha nem eszed meg? Ha meg megeszed, miért nem olyat tartasz, ami gazdaságosabb?
2023. júl. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Háziállatként viszont tízezres nagyságra is szaporodhatna a populáció."

Ha emberhez, az átlagos emberi tartáshoz szokott háziállatról van szó, akkor lehet. Vadállatok esetében esélytelen. Védett állatok esetében pláne, azok jellemzően különösen kényesek.

2023. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akvarisztikában meg terrarisztikában hatalmas sikerrel mennek ilyen önkéntes fajmentő projektek... több faj nem csak a teljes kipusztulástól lett megmentve hanem évtizedekkel a kipusztulása után vissza is lett telepítve, szóval működik.
2023. júl. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!