Miért a legnagyobb testű állatok a leghülyébbek?
Oroszlán elkapja a zsiráf gyereket, a többi zsiráf meg csak nézi ahelyett hogy segítenének neki
Bivaly is csak nézte ahogy a komodói varánusz széttépi a bivaly borjút, miért nem taposta szét a fejét?!
Igazad van! Ostoba hosszú nyakú! És pártot sem alapítanak, nem hazudják igaznak a hamisat, nem rabolnak ki, nem ütnek el a zebrán. Nem ütik el a zebrát… Tiszta hülyék!
Egyébként mi esélyük lenne? Orrba rúgni az oroszlánt? A természetes kiválasztódás „alaptörvény”. A jó gének öröklődjenek tovább. Az a szegény zsiri ha ma nem lesz vacsora, akkor holnap, vagy holnapután. Egyébként az állatok és szokták óvni az utódokat, ha van rá lehetőség. De hozzászoktak, hogy az élet ilyen. Minden állatnak megvan a magához való esze.
Lehet, hogy jó lenne sztereotípiák szerint megfelelően érteni a dolgokat, csak ez nincs így, hogy a "leg" akármi az egyben a "leg" akármibb. És ne a kivételeket, egyedi eseteket nézzük.
Inkább ott kezdődik, hogy a legnagyobb az elefánt és igencsak erős és az oroszlán nem is nagyon szeret kikezdeni vele. Másik, hogy vannak növényevő állatok és ragadozó állatok... és a kérdéssel ellentétes videók is vanna a Youtube-on - vagyis ne egy-két esetből általánosítsunk, hanem a teljes képet nézzük meg inkább.
A ragadozó elől menekülő erszényes fajok végső megoldásként kidobhatják kicsinyüket az erszényéből, hogy gyorsabban tudjanak menekülni. Ez emberi felfogásban moslék cselekedet, evolúciós szempontból viszont segíti a faj fennmaradását, mert ha az anyaállatot is elkapja a ragadozó, már nem születhet újabb utóda, így viszont igen.
Hasonló a helyzet a te példáidban is, a felnőtt egyedeknek nem érdeke, hogy a saját (+ zsiráfnál a többi utód) testi épségét kockáztassák, a túlélési ösztön és anyai ösztön mérlegre kerül. A fiatalok jobban ki vannak téve a veszélynek, a túlélési esélyük kisebb, ebből a szempontból egy felnőtt egyed "értékesebbnek" számít: új fiatal születhet, de meg is kell érnie a felnőttkort; amelyiknek sikerült az bizonyította rátermettségét. A komodói varánusznak ráadásul mérge van, ha megmarja a borjú védelmére (lényegében hiába) kelő anyaállatot, annak is vége. Egy oroszlánfalka veszélyt jelenthet a felnőtt zsiráfra is, ezért van mérlegelni valója: ha kiesik a csordából, a többi borjúra is kevesebb szem vigyáz. Viszont az elefántok már megengedhetik maguknak, hogy testükkel óvják a borjakat és ellés előtt álló teheneket, lényegében körülbástyázva őket.
Azért a zsiráf meg szokta próbálni szétrúgni az oroszlánokat ha megtámadják a borját.
A kafferbivalyok is ha fölényben érzik magukat, nekimennek a társukat megtámadó oroszlánnak. A növényevők menekülési ösztöne mindenesetre iszonyat erős, ezért képesek a lovak összetörni magukat ha megijednek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!