Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Feljelentheti a szomszéd...

Feljelentheti a szomszéd anyukámat azért mert a kutyája sokat ugat?

Figyelt kérdés

#Kutya ugatás végett
2023. ápr. 16. 11:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Igen.
2023. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
2023. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
igen, de ismerve a nemletezo allattartasra vonatkozo torvemnyeket nem sok szart tudnak tenni anyukaddal. viszont felelos allattartokent ki kene visgalni miert ugat annyit a kutya. viszitek setalni? eri inger? megfeleloen van szocializalva?
2023. ápr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Anya idős nő.Egyedül él a kutya a társa.

Egy kiskutyáról beszélünk kb.3-4hete van nála a kutyus.Kertes házban.Elkerített udvar plusz szigetelt kutya olban van.Folyamatos oltásokat a legjobb minőségű tápot kapja.Éjjel csendben van.Akkor ugat ha nappal anyut látja és nincs ép ideje vele foglalkozni.

Azt kell tudni hogy 2éve vette a házat és valami oknál fogva nem ujjongtak hogy ő lett a szomszéd.Tegnap meg is jegyezték "MINEK KÓLTÖZÖTT IDE? Minek egy öregnek kutya? (Mi köze hozzá.Milyen jogon sértegeti öt?)Tudni kell nekik 2 kutyájuk van még a madarakat is ugatják ha elrepülnek a ház elött.Plusz 3macska aki a szomszédházakba bejár.Mindent szétszednek amít a nyitott folyosókon találnak.

Anya is szólhatna ezért.Soha nem tette.

2023. ápr. 16. 13:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mész oda és beszélsz a szomszédokkal?

Biztosan elmagyaráznám nekik, hogy örüljenek, hogy a macskájuk épségben hazatér miután az én udvaromba járkál át.

2023. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
26%
a kutya merete nem relevans. inkabb legyszi valaszolj a #3ban feltett kerdesekre
2023. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5/Köszönöm a választ.Anya egyedül él én KB.400km-tőle.De ha haza megyek lessz egy pár kérdésem hozzá.Csak azért írtam ki a kérdést mert idös nő imádják fenyegetni.

Mellesleg egy önkormányzati dolgozó teszi.Aki az álltal hogy ott dolgozik királynak érzi magát.Tudom hogy anya imádja a kutyákat minden tőle telhetőt meg ad neki.Nincs elhanyagolva.Szerintem szoknia kell a helyet.Attól nem félek hogy az állatvédőket kihívja!Az érdekel hogy ez a csendháborítás fogalmát nappal kimeríti-e Mert az tudom hogy büntethető.

2023. ápr. 16. 13:55
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Napközben vidéken kiröhögik azt aki kutyaugatás miatt panaszkodik, egyáltalán nem csendháborítás.

Hogyha hazaérsz próbálj meg beszélni a szomszéddal ha esetleg nem értené meg akkor nyugodtan mondhatod, hogy állatvédelmi szervezethez fordulsz és a nyilvánossághoz.

2023. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mocilacko válasza:
66%
Nézz utána. Birtokháborítás. Lehet jelezni a jegyzőnek. Ha Ő nem tud dönteni akkor bíróság.
2023. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos igen. Ez ugyanis kimeríti a csendháborítás szabálysértését, ami tetemes összegű pénzbírságga, és akár a kutya elkobzásával is járhat (a jószág méretétől függetlenül).
2023. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!