Miért sárga a tigris?
Figyelt kérdés
A természetben mi indokolja egy ragadozónak, hogy ennyire rikító bundával rendelkezzen? Milyen terepviszonyok között tud a környetbe olvadni, hogy a préda állatok nehezebben észleljék a közeledtét? Vagy a tigris nem lesből támad, mint a többi macskaféle? Ugyanez a helyzet a sárga házi macskával, az színváltozat hogyan alakult ki, ha a vadonban nem létezik más sárga kistestű macska?2022. dec. 2. 20:30
1/11 anonim válasza:
Nézz utána, hogy hol él általában. Akkor választ kapsz rá.
2/11 anonim válasza:
A tigrist az emlősök közül leginkább csak az ember látja ilyen élénk színűnek (egyébként nem az), a prédaállatai számára rendkívül jól rejti a színezete.
házimacska: a háziasítás következménye, hogy megjelenhettek és elterjedhettek különböző színvariációk.
3/11 Tevenyereggyarto válasza:
A bundája nem csak -számunkra- látványos narancsos színű hanem mellette feketén csíkozott is. Mindezek elmossák a körvonalait, jó rejtőszín a bokrok közt, főleg napkelte s napnyugtakor stb. Ugyan ez van például a leopárdoknál is. Náluk is kérdezhetnéd ,hogy azt az impozáns pettyes-foltos bundát hogyhogy nem veszik észre a prédaállatok. Úgy ,hogy az valójában remek álca. Persze természetfilmekben könnyű látni mikor telibe ráközelít a kamera s mondják ,hogy ott a tigris. Viszont könnyen meglehet egy erdei séta során nem vennéd észre ,hogy a melletted pár méterre levő bokorban ott csücsül a cica.
4/11 anonim válasza:
A lombok közt átszűrődő fényben, vagy magas fűben vetett árnyék közt gyakorlatilag észrevehetetlen. Nem azt kell nézni hogy az állatkerti kifutóban a betonon mennyire rikító a sárga csikozása.
5/11 anonim válasza:
Azért, mert a prédaállatai dikromatikus látással rendelkeznek (a retinájukban csak kétféle csap található) az ember trikromatikus látásával szemben. Amit mi rikító narancsszínűnek érzékelünk, az a tigris prédái számára alig megkülönböztethető az élőhely háttérszínétől. Így aztán a tigris tökéletesen boldogul, nem volt szüksége zöldes bundára (amit egyébként is nehéz lett volna összehozni).
6/11 anonim válasza:
Az állatok másképp látnak, mint az ember...
7/11 anonim válasza:
Ahogy mások is írják, az adott környezetben, ahol a természetes élőhelye van, tökéletesen idomul. A bengáli tigris például Ázsiában sok esetben vadászik bokros, magas füves fáspusztákon, ahol az aljnövényzet uralkodó színe is fakó sárgás.
8/11 NTBS válasza:
A zsákmány állatok kevésbé fejlett szemmel rendelkeznek, így ők nem látják rikitónak.
10/11 anonim válasza:
A szibériai tigris meg a havas tundrán él. Mégis sárga-fekete!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!