Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatkertekben szenvednek...

Az állatkertekben szenvednek az állatok?

Figyelt kérdés
Van erről valami hiteles kutatás, beszámoló?

2022. jan. 23. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Vitás terület. Elfogadhatónak tűnik az az állítás, hogy nem szenvednek azok az állatok, amik állatkertben születnek és nem ismernek más környezetet. Egy rendes állatkertben van orvosi ellátás, jó a kaja és nem válnak zsákmánnyá. Ezek hiánya a természetben sok szenvedés forrása. Ráadásul az emberek szabadságfogalma teljesen elvont, és bármilyen romantikus is lenne, az állatok aligha foglalkoznak ilyesmivel, még a főemlősök sem.
2022. jan. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bbenjoe ***** válasza:
85%

Ez egy érdekes kérdés, ami összetett.

A válasz függ az állatkert minőségétől, de az állatok fajtájától is, szerintem. Bizonyos fajoknak semmi gondja nincs, míg mások nem bírják jól a bezártságot (és pl emiatt nem hajlandóak párosodni).

Ha lehet ilyet mondani, minél értelmesebb az állat, annál inkább vágyik a szabadságra.


Úgy 35 évvel ezelőtt a pécsi állatkertből megszökött egy csimpánz, és az egészen a mi házunk kertjéig jött (1-1,5km-re). Ott időzött. Az apám hozott neki egy vödör vizet, erre kezet fogott vele ilyesmi. De közben azért telefonált az állatkertnek. Kijött a gondozója, és ahogy a majom meghallotta az ismerős hangot... bevadult. A gondozó altatókkal lőtte meg, de a ###### túl sokat adott neki, és az állat elpusztult.


De ez a régi állatkert volt, ahol bizony nem ez volt az egyetlen eset. Pár évre rá egy farkas szökött ki, ami halálra mart egy nagymamát, aki az unokáival volt.

Amúgy pár évvel ezelőtt az állatkert 90%-át elbontották és egy modern, újat építettek fel, ami már sokkal de sokkal jobb, és nagyobb.


Nos tehát a helyzet az, hogy nagyon is szenvedhetnek bizonyos állatfajok a bezártságtól. Paradox módon mégis sokszor jobb nekik az állatkert, hisz a szabadban az emberek nagy veszélyt jelentenek rájuk (élőhelyük elpusztítása, orvvadászat).

2022. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Az orvvadászok elleni küzdelem sajnos szélmalomharc, még nemzeti parkokban sincsenek tőlük biztonságban az állatok, pedig azoknak az lenne a célja, hogy a természetes élőhelyükön legyen biztonságos területük az ott élő állatoknak. Persze állatkert és állatkert között is óriáis különbségek lehetnek, de viszonylag nagy biztonságban vannak az ott élő állatok.
2022. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szenvednek-e abba nem mennék bele, de sok olyan vadonban kihalófélben levő állatfaj van, amit konkrétan az állatkerti tartás / visszatelepítés ment meg a kihalástól.
2022. jan. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha rezervátumként funkcionálna akkor nem viszont szerintem az állatokat eléggé megviseli hogy annyi ember veszi őket körbe nap mint nap és egy kis területen kell élniük
2022. jan. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek látványa megviseli őket amúgy ha minden előírásnak megfelel a ketrec nagyon jól érzek magukat. Nem hiába élnek a fogságban tartott paldanyok 2X annyit mint a vadonélők.
2022. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
6: az nem jelent semmit hogy továbbélnek. Annyit jelent hogy nem eszi meg őket semmi, meg nem kapnak el betegségeket. Viszont biztosra veszem hogy frusztáltabbak hogy nem tudnak elbújni . Egy rezervátum jobb ötlet az állatok védelmére, szaporitására.
2022. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7

Eltudnak bújni. Van barlangjuk amin kamerán lehet nézni őket. Azért tény, hogy rezervátumban jobb nekik, de azt azért nem mondanám, hogy szenvednek.

2022. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Pont egy hete talán hogy rábukkantam egy dokumentum filmre, ami az orkákról szólt. Pontosabban arról, hogy fogságban mennyire képes agresszívvé válni ez az állat, ha kegyetlenül tartják őket. Majdnem végig könnyeztem, olyan dolgok derültek ki...


Tilikum sokat szerepelt a CNN Films 2013-as Blackfish című dokumentumfilmjében , amely azt állítja, hogy a fogságban élő gyilkos bálnák lelki sérüléseket szenvednek, és természetellenesen agresszívvé válnak. Tilikum részt vett három ember halálában: Keltie Byrne, a mára megszűnt Sealand of the Pacific edzője ; Daniel Dukes, egy férfi, az Orlandó-i seaworldben, és Dawn Brancheau, szintén a SeaWorld volt trénere.


Feketehal a címe, ha van időtök nézzétek meg. Eléggé elgondolkodtató.

2022. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

"A gondozó altatókkal lőtte meg, de a ###### túl sokat adott neki, és az állat elpusztult."


Most anyázhatod a gondozót, de mit szóltál volna, ha apád kezét darabokra töri az a majom hirtelen felindulásból, de úgy, hogy többet nem is jött volna rendbe? Mert az is megtörténhetett volna, inkább örülnöd kéne, hogy végül nem az lett. A majom veszélyes vadállat, apád szimplán hülye volt, hogy lepacsizott vele.

2022. jan. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!