Biológus szakmán belül milyen szakterület a Conversation biology?
Mit jelent a conversation biology?
Természetvédelmi biológia?
Mert maga a szó azt jelenti, hogy megőrzés, megmaradás, de bármennyiszer láttam dokumentum filmet ott inkább az állatok viselkedésére vonatkozólag adtak információt főleg, de testi adottságaikról is.
Így nem igazán értem, hogy mi a különbség az etológus, zoológus szakiránytól?
Azt tudom, hogy az etológus az állatok viselkedésével foglalkozik, a zoológus az állatrendszertannal és az állatokkal összeségében, viselkedéssel is, na de egy coversation biologist mivel foglalkozik, és mi a hivatalos magyar megnevezése ennek a szakmának?
Conservation ;)
A conversation az amikor nem dolgoznak hanem kávéznak és beszélgetnek :D
Köszi! Tipo! :D
Igen conservation biologist akartam írni.
1-es köszönöm szépen ezt már megtaláltam, de én biológusok, zoológusok válaszára vagyok kíváncsi ugyanis dokumentum filmben egy conservation biologist inkább egy faj egyedeinek jellemző viselkedéséről beszélt, és nem a természetvédelmi faj megőrzés részéről. És ezért érdekelne mélyebben ez a dolog, hogy hátha van valaki szakmabeli aki nekem erről tudna bővebben mesélni.
Ezt magyarul inkább szupraindividuális biológusnak hívják. Szó szerint fordítva az egyeden feletti szerveződési szintek biológusa, tehát az élőlények egymásra gyakorolt hatását vizsgálja. Ebbe bele tartozik az állat/növény/és-minden-más közösségek viszonyai is, de értelem szerűen ez nem elválasztható az egyedek szintjétől sem, amit meg befolyásol azok felépítése is.
Ha nem egyértelmű amit összehadováltam, kérdezz nyugodtan :)
Egy biológus
Óh köszönöm szépen! Nagyjából értem, bár a szupra szót nem, pedig tanultam latint.
Akkor ezek szerint viselkedéshez is értenek ezek a biológusok, mivel az élőlények egymásra gyakorolt hatását is vizsgálják, abba meg beletartozik a különböző álaltfajok vagy növények viselkedése is. Pl. láttam egy kísérletet össze volt kötve a vénusz légycsapója és egy mimóza. És ugyanúgy reagált a mimóza, mint a vénusz légycsapója, mikor hozzáértek. Ja ezt nem is tudtam hogy nem csak állatokkal foglalkoznak ezek a biológusok, tök jó.
*állatfajok
Bocsánat a tipóért.
Pontosan. Mivel minden mindennel kölcsönhatásban van, nem tudod kivenni az egyenletből azt se hogy egy állat felépítése (biokémiai folyamatai) és életmódja (pl növényevő? ragadozó?) hogy függ össze, de azt sem hogy milyen állatok, növények, mikroorganizmusok veszik körül az élőhelyén, az hogy hat rá és ő hogy hat rájuk.
És közel sem csak állatokkal, sőtt megkockáztatom hogy összességben az a kevesebb. Alapvetően mindenki tanul mindent, csak az arányok mások. Én szuprás voltam, a fő hangsúly a növény/állat-élettanon és rendszertanon volt, plusz ökológiával és nagyadag populációbiológiával. De ugyanúgy tanultam genetikát és biotechnológiát is pl. Miáltal minden mindennel kölcsönhatásban van a földön, semmit nem lehet kihagyni hogy az egészről legyen egy képed.
És miért csak voltál szupraindividuális biológus? A szupra mit jelent?
Igen amúgy érdekes ez a minden mindennel összefügg én nem is tudtam sokáig míg nem olvastam és nem néztem egy előadást a TED-en azt hiszem, hogy a fáknak is van world wide webük és előbb volt internetük, mint az emberiségnek. Tudnak egymással kommunikálni a talajban lévő gombahálózat segítségével és kereskedni is szoktak cukorral egymás között. Sőt vigyáznak is egymásra. Láttam olyan fát amit a többi fa tartott életben. Ez a fa éjszaka volt aktív a többivel ellentétben. És a fáknál a world wide webnek is vannak különböző szereplői. Tök érdekes a természet, egy csoda. Mindig tanul valami újat az ember.
A supra latinul pont azt jelenti, hogy valami felett.
És nem csak voltam, a diplomában is az szerepel hogy biológus szupraindividuális szakirányon. Habár senki nem szokta kérdezni. Van olyan évfolyamtársam (szintén szuprás), aki iskolában tanít biológiát (habár lehetett volna külön tanár szakirányra is menni) és olyan is aki laborban dolgozik, inkább mikrobiológusként. Szóval nem igazán szoktak megkülönböztetni minket.
Igen, szakosodunk a BSCn és az MSCn is, de sokkal nagyobb az átfedés (és az átjárás is) mint más szakokon. Mondjuk a tárgyak 80-90% mindenkinek van, a maradék a szakos. De át is hallgathattunk a többiekre. Én pl letoltam 3 félévnyi radiokémiát, csak mert tetszett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!