Miért hiszik azt az emberek, hogy az állatgondozáshoz nem kell végzettség?
Rengeteg helyen találkozok ezzel, többnyire itt, hogy az emberek azt hiszik, hogy az állatgondozás annyiból áll, hogy odamész, megeteted, megsimized a fejét és kész. Hó végén meg kapod a fizut. Miből gondolják azt az emberek, hogy nem kell több évig tanulni ahhoz, hogy állatgondozó vagy legalábbis mezőgazdasági végzettséged legyen?
Ez egy szakma!
Én szakirányú érettségit tettem plusz két év technikumot majd egy éves továbbképzés fősulin.
Egy állatgondozónak nem annyit kell tudni, hogy melyik kaja a kecskéjé és melyik a sasé...
Nincs beivódva a köztudatba, ennyi.
Offenzíva nélkül, engem is felvilágosíthatnál, hogy még miket kell tudnotok, nektek szakmabelieknek, elég akár címszavakban is.
Mert pl. én is állattartó vagyok, mindennap etetek-itatok, hetente takarítok, ha beteg az állat, akkor orvoshoz viszem. És nem tudom hova tovább. Nyilván a takarmányozásnak és a tartási körülményeknek utánanéztem, kellő képen tájékozódtam, és nem érzem úgy, hogy hiányos a tudásom. Pedig 19 éves zöldfülű vagyok, semmilyen eféle oktatásban nem vettem részt.
Egyedül a tenyésztés az, ahol úgy érzem, hogy eléggé keveset tudok, de az meg megint egy más szakma mint a tiéd, és jó magam nem is erőltetem, nem vallom magam tenyésztőnek. A saját szaporulatot lehozom, de nem nepperkedek semmiféle satnya "de ez fajtatiszta" állattal, mert annyit azért látok, hogy nem felel meg a fajtastandardnak.
Azért hiszik azt,mert nem kell hozzá...
Tudod,a több év tapasztalat,és a végzettség nem ugyan az...
De egyébként egyetértek a többivel,csak ez egy kicsit zavaros!
Köszönöm kedves kérdező, de látod erről beszélek.
A való életben töredék tudás is elegendő.
Rengeteg olyan "kisgazda" van, aki mondjuk tart 100 tyúkot a nagy udvarában, és annak az állatai köszönik szépen vígan el vannak és hozzák a várt termelést is. Mert nem kell 2 évig tanulni ahhoz, hogy az ember tudja: hely kell, minőségi (!) takarmány kell, takarítani/fertőtleníteni kell, és minden gyanús dolognak utána kérdezni, ha netalán baj lenne, de abba is belerázódik az ember. Pl már a leggyakoribb betegségek okát, tüneteit, kezelését már én is tudom.
Nem kell hozzá se marketing, se technológia, ez mind csak maszlag, hogy 1 helyett 2 év legyen. Mert nem mondom, ha agrárvállalkozó akar lenni valaki, akkor nyilván elkellhet, de ezekben a körökben mozogva én azt látom, hogy csak lesni kell, hogy ki hogy csinálja, kérdezni és gondolkodni és ugyanott van az ember, sőt előrébb, mert már dolgozott valamennyit.
De itt most állatgondozóról van szó, ami az én olvasatomban (ha foglalkoztatnék valakit ilyen címen) és gondolom így a legtöbb emberében könnyű fizikai munkát jelent: kiadja a takarmányt, ad friss vizet, esetleg takarít és ránéz az állatokra, hogy egyik sem sánta, vakarózik, vagy tüsszög és ennyi. Ehhez nem kell tudomány, csak egy kis tapasztalat.
#6-os
Jogos. Ebben van igazság. Igazából az egyik állatkertes kérdés után ugrott ez be.
Mondta a kérdező, hogy ő nagyon szereti az állatkákat, szívesen dolgozna állatkertbe. De ugye ez nem elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!