Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Cuki kölyökkutya vagy egy...

Cuki kölyökkutya vagy egy vemhes macska?

Figyelt kérdés

Lehetőségem van befogadni egy kisállatot, leszűkült a kör, ők maradtak, mint két lehetőség.

Szívem szerint mindkettőt hoznám, képtelen vagyok dönteni.

A cica felnőtt, nemsokára szül.

A kutya 3 hónap körüli keverék.

Mindkettőnél tisztában vagyok a nehézségekkel, mindenfélével számoltam, mérlegeltem és mindkettőt tökéletesen be tudnám illeszteni az életembe. A szívem mindkettőjük felé húz.

Ötletek, tanácsok, tapasztalatok, segítség?

Üdv: 22 éves lány


2020. jan. 3. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A kölyök kutya inkább, mert abban is rengeteg örömöd és a macska az nem macska hanem macskák, és hiába lesznek négyen akkor sem fognak annyira szeretni mint a kutyus
2020. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Egy cuki kölyökkutyának azért jóval nagyobb esélye van rá, hogy találjon másik gazdit, egy felnőtt, ráadásul vemhes cicának szinte nulla. Én a cicára szavazok! Az első meg baromságokat ír, nem fog kevésbé szeretni, mint egy kutya!
2020. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

A kérdés, hogy tudsz-e gondoskodni 3-4-5 macskáról? Ha igen, akkor a cicust vigyed.


Egyébként inkább kutyás vagy macskás vagy?

2020. jan. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vemhes cicát választod, mindenképp légy mellette a szüléskor! Komplikációk léphetnek fel, de ha nem is történik ilyen, az megnyugtatja, ha mellette van a gazdija. Nagyon hálásak tudnak lenni érte, és erősebb lesz a köteléketek. Gondolom a kiscicáknak szeretnél új gazdit találni. Azzal sem lenne gond, tapasztalatból mondom, előbb-utóbb akad valaki. 8-12 hetesen elvihetők.


A cicák szeszélyesebbek a kutyáknál. A miénk most 5 éves, és csak mostanában érzem azt, hogy nyugodtabb, hagyja magát babusgatni. Régebben vadócabb volt. Szóval abszolút tudnak pozitív irányba változni, kötődni. Egyetemista vagyok, nem vagyok sokat a szülői házban, de annyira örül nekem, a hangomat egyszerűen imádja. Ha beszélek hozzá, hangosabban dorombol, ha telefonálok anyuékkal, akkor is odamegy a hangomra a telefonhoz, és belenyávog. XD a macskák öncentrikusabbak a kutyáknál, és megnevelni is nehezebb. De sok kutyával is hasonló gondok vannak, gyerekkoromban kutyánk volt. Mindkettő törődést és odafigyelést igényel.

A kutyák viszont átlagosan pár évvel kevesebb ideig élnek, mint a macskák. A benti cicák 15-20 évig is élnek, a nagyobb testű kutyák betegség nélkül is csak átlag 8-10 évig. A kutyát sétáltatni is kell, ami segíti a köteléket vele, sokan nem tartják partnernek a cicákat, pont ezen tevékenységek hiánya miatt. A cicát viszont könnyebb babusgatni, legalábbis szerintem. Aki abszolút kutyapárti, szerintük pont ugyanolyan cuki és imádnivaló a kutya is.


Ezt neked kell eldöntened! :)

2020. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha első állat, vagy egyikkel sem volt még tapasztalatod, akkor inkább a kölyökkutya.


Egy vemhes macskával összeszokni, akinek már meg vannak a szokásai, ráadásul hamarosan elborul az agya ( vagy nem lsd később) az anyaságtól az első hónapokban nagy eséllyel csak bosszúság meg kellemetlenség lesz. Aztán kitudja hány kicsi lesz, s azok maradhatnak-e vagy sem. (Mert lehet most azt mondod, hogy persze, de később kiderülhet, hogy nem vagy az a "macskás néni" típus, akinek egyszerre ennyi macskára van szüksége). Aztán az is lehet, hogy komplikációs ellés lesz, nem lesznek anyai ösztönei, akkor lesz egy még idegen macskád, meg még 3-4-5 újszülött kölyök cicád, akikről 0-24-ben kell gondoskodni, az is lehet, hogy az anyától el kell őket szeparálni stb. stb. Szóval lutri az egész, és kezdőként egyből macskát elletni, hát nagy vállalkozás...


Kölyökkutya pedig pont abban a korban van, amikor a legalkalmasabb egy családba való beilleszkedéséhez, szivacs az agya stb. Persze tapasztalat nélkül ez is rosszul tud elsülni, pl. ha nem vagy vele elég következetes, van valami heppje eleve (pl. makacsabb, harapósabb, hiperaktív, ne adj Isten ideggyenge), de még is itt egy állatért vállalsz felelősséget nem 5-ért.


Tényleg rajtad áll, nem írtad, hogy milyen téren van tapasztalatod, kutyás vagy macskás vagy-e, mert igen eltérőek az igényeik és a tartásmódjuk is.


Az állatok esélyei pedig egyenlőek, mert 1 cicust inkább vállalnak az emberek, mint 1 kutyust (kevesebb vele a gond, ez nem vélemény, hanem tény), és ha nem is a vemhes cicust fogadod örökbe, akkor is születnek kiscicák, akiknek ugyanúgy gazdit kéne keresni, ahogy akkor is, ha maradnak a menhelyen.


Majd írd meg ki lett a szerencsés. :)

2020. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A cicát valasztanám
2020. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát nem jutottam előrébb sokkal.

1 éve költöztem el otthonról.

Előtte otthon voltak kutyáink és cicáink is.

2020. jan. 3. 13:42
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy aki lepontoz, az megirhatná, hogy mi rossz a válaszomban...


Vagy most az kapott felpontozást, aki a cicára szavazott?

2020. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!