Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasz 6 hónapos kan. Miért...

A kuvasz 6 hónapos kan. Miért eszi a macska ürüléket?

Figyelt kérdés
Több nagytestü kutyát tartottunk már sikeresen (Rotweller, Dogok, Németjuhászok, Labrador), de ez a probléma még nem fordult elő. 3.700 m2-en szabadon és a lakásban is tartjuk. Ismerjük a fajta minden tulajdonságát. Sajnos mi már az 5. gazdája vagyunk, nálunk sok törődést, szeretetet és megfelelő változatos táplálékot kap. Rossz gazdái voltak (vascsővel nem lehet kutyát nevelni és éheztetni sem szabad). Van még mellette egy idős labrador és egy agg puli valamint 7 különböző korú cica. Az első súrlódások után jól kijönnek egymással. Szeretettel de szigorúan neveljük, hogy "ne nőjön a fejünkre". Nem ő a falkavezér. Rossz szokása hogy amint bejut a lakásba az alomból kieszi a macska ürüléket. Miért teszi ezt? Hogyan tudjuk leszoktatni róla?

2018. dec. 9. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Ez sajnos általános jelenség, rengeteg kutya csinálja, hisz számukra még sok értékes tápanyag van a macska ürülékben.

Ha a nevelés megy, akkor legyetek résen és tiltsátok le már a macskaalom megközelítéséről is. Sajnos itt csak az működik, ha mindig rajta tudjátok kapni.

2018. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Általában rossz szokás. Az a baj, hogy a macskaszarnak magas a fehérjetartalma ezért ízlik nekik
2018. dec. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Esetleg el lehetne riasztani onnan, egy rossz élménnyel.

Pl amire gondolok, létezik ilyen érzékelős spriccelős flakon (vagy távirányításos?), ha ilyet tennétek az alom mellé, és amikor odamegy, arcába csapódik egy adag víz (vagy nem tudom milyen folyadék van ebben).

Bár nem tudom ennek a hatásosságát igazolni, videókban láttam csak én is. Ott ajtókaparásról szoktatták le vele a kutyát.

De tényleg nem tudom, hogy egy kuvaszt ez az eszköz mennyire hatna meg.


Ha más nem, akkor vegyetek a cicáknak zárt alomtálcát. A legjobb, aminek a tetején van a lyuk, és felülről ugranak bele a cicák.

2018. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. dec. 11. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha nagyon gyakran csinálja érdemes egy vérvételt csinálni hátha van valami nyomelem hiánya és akkor azt pótolni kell megfelelő táplálék kiegészítővel. Ha meg nem túl gyakori akkor amit a fentiek írtak, hogy ez van, sok kutya eszi a macska ürüléket.
2018. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Finom is az.
2018. dec. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!