Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatkínzásnak minősül ha...

Az állatkínzásnak minősül ha több macskát lakásban tartanak?

Figyelt kérdés

És soha nem voltak kiengedve ?

Az érdekelne hogy ezt büntetik vagy ez nem minősül állatkínzásnak?



2019. jún. 15. 08:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Bizony, a macska minél nagyobb teret akar magának, minél több minőségi változatos kaját, napi szinten 2 óra simogatást, 1 óra játékot, és minden létező macskával akar párosodni!


Miért is ne adjunk neki meg mindent?


Mert nem kell tökéletes, az elég jó simán megfelel.


Ha akarsz, vegyél egy birtokot a macskádnak, de autómentes legyen teljesen! Kerítsd körbe, hogy vadak ne támadhassák meg! Legyen rajta macskaajtó, hogy macskaméretű állatok ki be járkálhassanak! Valahogy űzd ki a nyestet-nyusztot! Csak macskabarát növényeket ültess arra a 2 hektáros területre!


Igen, lehetne tökéletes helye egy macskának, hiszen kell neki is a terület, de amíg másokat veszélyeztet és önmagát veszélyezteti, mert kiengedes a vakvilágba, felelőtlen vagy és büntethető!


Ha jót akarsz neki, okosan csináld. Igazad van, a macskának terület kell, minél nagyobb, de milyen áron??


Az élete árán?


Annak az embernek és gyerekének az árán, akik meghaltak, mert a macska miatt kellett kitérniük az úton?


Senkit sem érdekel, milyen tökéletes helyre van igénye a macskának, elégedjen meg az elég jóval.


Kertes házban élek, 100nmes lakás, nem engedem ki a macskám, hiába lenne igénye rá, mert meghalna vagy más emberek/állatok halálát okozná.


Ezért is hoztak törvényt a kiengedés ellen!


Egy csomó dolgot nem csinálok, mert a macskám érdeke lenne, de az enyém nem. Ezért nem eszik friss lazacot, fincsi vadhúst mondjuk, ezért nem veszik neki élő pintyeket, pedig imádná levadászni őket a lakásban.


Maradj az észszerűség határán állattartásnál is!


Gondolom te sem eteted méregdrága ételekkel, nincs neki külön macskaszobája vidámparkberendezéssel, csak azt tennéd érte, ami kényelmes számodra(kiengedés)


A macska akarná, de másoknak rossz, ezért a macska nem kapja meg!


Ugyanez igaz kutyákra és gyerekekre meg felnőttekre egyaránt, alkalmazkodni kell és beérni az elég jóval!

2019. jún. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Sokan setaltatjak a macskát is. Egyébként primàn elvannak lakásban is. Picit több foglalkozás és játék kell.
2019. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem még egy is.
2019. jún. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Neharagudjatok de ezt én nem értem..

Mármint az világos hogy minden macskának más az igénye az addig oké..de azért mert a mi macskánk igényli azt, hogy kijarhasson,és ez biztositva is van neki(és már 4 éve) hogy kijár,és semmi gondja nem esett SOHA! (Nyilván télen nem jár ki) de ez nem jelenti azt hogy "külön szobát kap mindenféle (bocsánat a kifejezésért) sz.rral"..szerintem egyébként az nagyobb állatkínzás,ha a macska menne de nem engedjük ki és nem is sétáltatják meg..nyilván tömbben és forgalmas helyen más a helyzet,de ha valaki vállal egy állatot,arra is ügyelnie kell hogy ha a macska igényli akkor legyen legalább sétáltatva..egyébként meg szerintem nem egészséges hogy a kezdetektől négy fal között van..nyilván más mint a kutya,de én a saját cicank szokásaiból indulok ki,igényli hogy ki járhasson. Ezért is kérdeztem hogy törvényileg van e valami erre..mert ismerek enis olyat akinek több cicája is van a házban,soha nem voltak kiengedve,és ha az egyik nem is igényli a kijárást,a többi viszont igen,olyankor akkor mi a helyzet..

2019. jún. 23. 17:04
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekünk télen is kint vannak és semmi bajuk. Nekünk nem olyan kövér elkényeztetett macskáink vannak akik még a légytől is félnek. Jól elvannak kint és semmi bajuk nincs ezzel.
2019. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Húha, ez inkább szerintem már emberkínzás :-D

Tudom, mert négy macsekom van.)

2019. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!