Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Talaltam a tóban egy ékszertek...

RaptorVivien kérdése:

Talaltam a tóban egy ékszerteknőst azt haza vihetem vagy büntetnek azert is?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 10:06
 1/8 anonim válasza:
0%
Sajnos nem tudok segíteni,mert fogalmam sincs az ilyenekről.
2017. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Ne vidd haza, ott lakik. Nem hiszem, hogy ékszerteknős, inkább mocsári, ő pedig védett. Egyszer hozzánk bejött az udvarba egy, 2 napig nálunk volt, aztán elengedtük egy tónál.

Hagyd békén szerencsétlent.

2017. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ékszerteknős, vörös vagy sárgafülű, akkor még jobb is, ha hazaviszed, mivel veszélyt jelent a védett mocsári teknősre, mivel kitűnően alkalmazkodik a vizeinkhez, és elfoglalja a mocsári élőhelyét. DE ha nem látod színesnek a fülét, akkor nagy valószínűséggel mocsári teknős, őt pedig nem szabad háborgatni!!!
2017. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hazaviheted, mert egyébként is tilos szabadon engedni az ékszerteknősöket, mivel kiszorítja a mocsárit a természetes élőhelyéről.
2017. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha meggyőződtél róla, hogy biztosan ékszerteknős, akkor nyugodtan hazaviheted, sőt még határozottan jót is teszel vele a tó élővilágának.
2017. jún. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dzseri ***** válasza:
12%

A folyókban és természetes tavakban élő halak és más hasznos víziállatok az állam tulajdonában vannak. Tehát jogilag nem viheted haza.


Egyébként senkit nem fog érdekelni, hogyha hazaviszed.


De mielőtt hazaviszed, tudd, hogy az állattartása kötelezettséggel jár. Etetni kell, takarítani kell utána, gondoskodni kell róla. Egy ékszerteknős nagyon sokáig él. Ennek tudatában vidd csak haza.

2017. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a szabadon engedése tilos, de ha már találtad, akkor vörös vagy sárga fülű? Csakmert a vörös engedélyköteles
2017. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Mind a 2 engedélyköteles lesz nemsoká szóval mind 1.Másrészt szerintem vidd vissza mert többet már nem igazán engednek vissza ez az 1 meg nem számít,vagy ha tudod neki biztosítani a nagy akváriumot a lámpát stb akkor meg tartsd meg,
2017. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!