Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem túl fiatal kismacska nem...

Nem túl fiatal kismacska nem megy haza ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A házink kerítéséhez jött egy nemtúl fiatal kismacska megsimogattam játszottam vele és enni is adtam neki.Szőre gondozott nem bolhás.Nem megy haza folyton visszajön az ajtóba.Semmit nem lehet tudni róla.A szőre tiszta,bolhamentes,nem néz ki kóbormacskának.Nem vagyok a gazdája enni szoktam adni neki,elzavarni nincs szívem de mivel nem az enyém nem is úgy gondoskodok róla mint egy gazda aki eseténként beteszi,van helye,.Most akkor összezavartam és nem talál ezvégett haza mert azthiszi én vagyok a gazdája és ezért nem is keresi?Mit tennétek a helyemben?Nyilván mivel nem vagyok a gazdálya külön nálunk nincs hely ahol allhat (kamara) és a házba sem jöhet be.Nálam nem kap olyan gondoskodást mintha én hoztam volna magamnak tervezetten egy macskát (tehát van neki hely,bejöhet a házba,az ajtóban dekkol már 4 napja.Most ezzel én rosszat tettem hogy nem talál ezért haza?Összelehet zavarni így egy álatot most én zavartam össze,vagy inkább azért nem megy haza mert nemfoglalkoznak vele,vagy nincs hová.Megsimogattam,játszottam vele,meg enni adtam neki és most nem megy haza.Lehetséges az hogy ezáltal úgymond ne tudja egy állat hogy ki a valódi gazdája és ne találjon haza?Mit tennétek a helyemben?Hülyeséget csináltam és ezzel most rosszat tettem neki?

2016. jún. 13. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Cicánál előfordulhat, igen, hogy nem megy haza, ha máshol kap enni.

Viszont az sem biztos, hogy van gazdája. Lehet, hogy nemrég kitették a közeletekben, és így talált oda hozzád.

Fotózd le, és tegyél ki a környéken, utcán, állatorvosnál pár plakátot, hogy találtad, keresed a gazdiját. Felteheted közösségi oldalra is.

Ha nem jelentkezik érte senki pár hétig, és nem is megy el, akkor két lehetőséged marad: vagy megtartod, befogadod, vagy próbálsz neki új gazdát találni.

2016. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben befogadnám, viszont kitennék egy hirdetést a környéken, hogy találtál egy kiscicát és nálad átveheti a gazdája. Ha idő elteltével nem jelentkezik érte senki, akkor tartsd meg. Viszont a tartását a kötelező oltásai előtt bent a lakásba old meg. 1. magadhoz kell szoktatni 2. nehogy valami betegséget elkapjon!

Amúgy én hozzád hasonló helyzetben vagyok. Annyi különbséggel, hogy ipari helyen találtam egy 4 hét körüli még szopós csöppséget aki két napon keresztül éjjel-nappal nyivákolt de az anyukája nem kereste. Haza vittem, orvos már látta, még cumizva eszik, de már vasárnap óta szobatiszta! Szerintem jobb helyen van nálunk, mint egyedül a szabadban.

2016. jún. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!