Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol jelenthetem fel, ha ilyet...

Dysprosium kérdése:

Hol jelenthetem fel, ha ilyet látok?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót a neten, ahol a szőrmekabátokhoz "felhasznált" állatokról volt szó. brutális volt, sokkos állapotban voltam utána órákon át, mert az ilyesmi engem nagyon mélyen érint. Mivel nagyon sok ilyen brutális videót látok az interneten, elhatároztam, hogy teszek ezek a dolgok ellen. A kérdés csak az, ha sikerül kinyomozni, hol játszódik a videó, hol tehetek feljeletést? A legtöbbje külföldi, a magyar rendőrség iylesmivel nem foglalkozik... Vagy ha ilyet látok, elküldhetem valahova a videót?

Komoly dolgokról beszélünk, mint például többszáz ritka, bántalmazott állatot nyúznak meg élve, majd még kamerára is veszik, ahogy a szegény állat az utolsó erejéből vonaglik a kíntól, a sár, a por a vérben úszó testére tapad, amin egy darab bőr nincsen.



2016. febr. 18. 21:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%

Vannak olyan videók is, ahol embereket használnak háborúzáshoz, mármint civileket is, az is brutál, azt nem akarod feljelenteni?

Vagy olyanok, hogy akár önhibán kívül hajléktalan emberek fagynak meg.

Vagy egyik emberek betörnek másokhoz, brutálisan viselkednek az otthon levőkkel, akik testileg 8 napon túl, lelkileg meg esetleg sose gyógyulnak, az igazságszolgáltatás pedig maximum több évnyi koszt+kvártély biztosításával bünteti az elkövetőt - ha egyáltalán megtalálja.

Vagy egyes közlekedők másokra nézve halálosan vagy életveszélyesen közlekednek, és nem rajtuk múlik, hogy nem történik tragédia.

...azt nem akarod feljelenteni?


érthetőbben: embertől várod, hogy a feljelentésed nyomán állatvédelem valósuljon meg, de ehhez nem kéne előbb az embert, emberit, emberséget megvédeni?

2016. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó,

Sosem értettem, hogy lehet az emberiséget szeretni, ha egy tőle "alacsonyabbrendű" élőlényt sem szeretünk.

Mint a sok vallási fanatikus: "én szeretem Istent, csak az emberiséget utálom." Ilyen nem létezik.

Aki az embereknek akar segíteni, annak az állatokon is kell. És az állatnak elsőbbsége van, mert nincs szabad akarata.

2016. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egésszel addig, hogy kinek van elsőbbsége. Számomra egy ember élete mindig fontosabb lesz, mint egy állaté. És pontosan azért, mert van szabad akarata.
2016. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szóval ha egy ember szabad akaratából önpusztító életmódot folytat, akkor inkább őt ápolnád, mint állatot, akinek még lehetősége sincs a menekülésre. Aki magán nem akar segíteni, miért erőltessem? Egy állat meghálálja, és sosem él vissza a segítséggel.
2016. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!