Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hol jelenthetem fel, ha ilyet...

Dysprosium kérdése:

Hol jelenthetem fel, ha ilyet látok?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót a neten, ahol a szőrmekabátokhoz "felhasznált" állatokról volt szó. brutális volt, sokkos állapotban voltam utána órákon át, mert az ilyesmi engem nagyon mélyen érint. Mivel nagyon sok ilyen brutális videót látok az interneten, elhatároztam, hogy teszek ezek a dolgok ellen. A kérdés csak az, ha sikerül kinyomozni, hol játszódik a videó, hol tehetek feljeletést? A legtöbbje külföldi, a magyar rendőrség iylesmivel nem foglalkozik... Vagy ha ilyet látok, elküldhetem valahova a videót?

Komoly dolgokról beszélünk, mint például többszáz ritka, bántalmazott állatot nyúznak meg élve, majd még kamerára is veszik, ahogy a szegény állat az utolsó erejéből vonaglik a kíntól, a sár, a por a vérben úszó testére tapad, amin egy darab bőr nincsen.



2016. febr. 18. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

pontozz le nyugodtan, de nincs jobb dolgod mint ilyen gusztustalan/horror videokat nezni?


Draga idodet es energiadat pazarolod arra, hogy 1. nezed a videot, 2. felhaborodsz rajta es feleslegesen sokhatasnak teszed ki magad 3. idot szakitasz arra, hogy megprobald oket feljelenteni.


Ahelyett, hogy draga idodet es energiadat peldaul az allatok megsegitesere forditanad. Menhelyen ingyen segiteni, befogadni kobor allatokat, ismeroseid es rokoni korodben az embereket allatbarat allattartasra nevelni.


A valtozas eloszor bennunk kell hogy elinduljon. Azokat az "allatokat" akik kameran elve nyuznak ugysem tudod megvaltoztatni es ha sikerul is feljelenteni, nem hiszem hogy sokra mesz vele. Raadasul millio mas durvasag van meg a vilagon.


Inkabb azzal foglalkozz, amivel tudsz, aminel latvanyos javulast tudsz elerni, peldaul a kozvetlen kornyezeted (csalad/baratok), a lakohelyed (falu/varos), iskolad, nagyobb szinten megyei ugyek.

2016. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
jelenleg menhelyen teljesítem az 50 óra özszolgálatomat és több befogadott macskám van. még a gilisztát is felveszem az úttestről amikor az autós hülyén néz rém mert meg kellett állnia. Tovább is lépnék. mha mindenki ezt mondja, hogy miért foglalkozol te ezzel, hát ki fog?
2016. febr. 18. 22:26
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Igaza van a kérdezőnek, mert pontosan azért történnek ilyenek mert senki sem foglalkozik az olyan gonosz emberekkel. Egy háborús dokumentumfilm elején is elhangzott hogy ahhoz hogy a gonosz hatalomra kerüljön, nem kell más mint az hogy a jók ne tegyenek semmit ellene.

Ázsiában történhetnek ilyenek, úgy látszik ott még nem jöttek le a fáról.

2016. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Bárcsak több ilyen ember lenne a világon mint Te, kérdező. Pont az a baj..mint pl. az első válaszoló..az emberek szemet hunynak, mert "Jaj, én úgysem tehetek semmit"!!! Hányok az ilyenektől.

Én is rengeteg videót láttam, napokig sokkos állapotban voltam, sőt még a mai napig is összeszorul a szívem ha visszagondolok...

A videók többsége Kínában készül. Ott nincsennek törvények amelyek védik az állatokat (habár elvileg nagyon lassan, de kezdenek ott is ébredni az emberek ilyen téren)...Az amit ott folyik az nagyon beteg, és tényleg nem lehet mit tenni, mivel abban az országban ezért nem jár büntetés. Annyit tudsz tenni, hogy ha olyan videóra bukkansz, amelyről feltételezed, hogy egy olyan országban készült, ahol büntetik az állatkínzást, akkor azt jelented. Közösségi oldalakon pl. benne vagyok mindenféle csoportokban (a világ minden részéről vannak emberek benne) ahol aláírásokat gyűjtünk, megosztunk mindeféléket...az állatkínzás ellen. Lehet, hogy nem sok, de én jelenleg ennyit tudok tenni, és sokkal jobban érzem magam tőle, mintha szemet hunynék az egészre..

2016. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

A baj ott kezdodott mikor megjelent az internet. Ha nem lenne nem is tudnank rola, nem zavarna.

Szerintem mondd le az elofizetest.

2016. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A videón egyértelműen egy hideg éghajlatú országban vagyunk, fehér emberek szerepelnek benne. Ha jól látom mintha kisebbfajta rókák, talán még farkasok is voltak közte, nem sikerült kivennem rendesen. Ha lesz elég gyomrom átnézem jobban a dolgot. Ezt most tegyük félre, hogy hol játszódik, a kérdés még mindig az, hogy hol lehet ezt jelenteni? Valami állatvédő ligának?
2016. febr. 19. 00:27
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Felejtsd el! Ha a video eljutott hozzád is akkor az állatvédők már rég látták.
2016. febr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
100%
Ha már ennyire szeretnél tenni valamit, akkor inkább folalkozz az elérhető problémákkal. Épp elég borzasztó eset van nálunk is, az emberek orra előtt, mégsem tesznek semmit. Faluhelyen mindig akad pár csontsovány, egész életében láncon tartott kutya, orvoshoz sosem vitt félholt macska és hasonlók. Ilyen helyzetben is nagyon nehéz elérni valamit, de legalább nem lehetetlen. Egy másik országban készült videóval kapcsolatban te semmi hasznosat nem tudsz tenni. Hidd el, a komoly nemzetközi állatvédő szervezetek már régen megtalálták ezeket. De egy másik országból eleve nagyon problémás a jogi oldala, és simán lehetséges hogy az adott országban még csak nem is büntetendő az ilyesmi. Ha nagyon viszketsz a dologtól, írhatsz egy levelet a PETÁnak, de tőlük se várj nagyon más választ.
2016. febr. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
Jajjj kérdező, te nem igazán ismered az internet működését ugye? Az a videó amit láttál, valószínűleg n+1 éves, valaki feltöltötte valahová, valakinek megtetszett, feltöltötte máshová, ott is valaki meglátta, lementette, feltöltötte és ez így a végtelenségig. Ráadásul pár percnyi kockás felvétel után soha nem fogsz senkihez sem eljutni.
2016. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
De amúgy abban igaza van az elsőnek, hogy minek nézed meg? OKé, hogy tenni akarsz ellene, ezzel nincs gond, de ha tudod, hogy nem bírod, akkor minek nézed végig? Tényleg nem értem. Én is rohadtul ellenzem az Iszlám Állam tevékenységét, mégsem nézem végig a videókat amin embereket fejeznek le, mert nem bírom.
2016. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!