Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fogtam egy nagyon ritka...

Fogtam egy nagyon ritka egérfajt, faj neve: csíkos szöcskeegér.1. 000. 000 forint az eszmei értéke a ritkasága végett, szinte lehetetlen ilyet fogni. Sürgösenolvassátokvégigkérlek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Magyarországi védettség


Fokozottan védett (eszmei érték: 1.000.000 Ft)


És igen...nem pirókegérről van szó, mert tudom hogy nagyon hasonlít rá. Itt a link, itt lehet megnézni miről is beszélek, képek,infók. [link]


Mit csináljak vele? tegnap előtt fogtam a kertben, meg lehet simogatni, szelíd.Rendeltem neki élő 3-4 cm-es 50 darab sáskát,mivel azzal táplálkozik.Jelenleg 5 literes befőttes üvegben van aminek nem raktam rá a tetejét hogy elég oxigénhez jusson, bele raktam forgácsot az üvegbe, jól érzi magát.Nem eszi a kenyeret,nem akar kiugrálni mint a normál egér,vizet azt üdítős kupakból ivott,tehát azt megitta,olyan aranyos.Remélem nem hal éhen.Fokozottan védett faj és a kihalás fenyegeti.Van több szervezet is akik ezen egerek kutatásával foglalkozik,de nem járnak sikerrel, legutóbb 2008ban bírtak nagy nehezen fogi egyet, nem kellene bejelentenem ezt nekik? tehát hogy nálam tutira van egy ilyen példány?


2013. dec. 17. 21:47
1 2
 11/15 Platypus ***** válasza:

A pirókegér jófej állat, és szerencsére nem akar kihalni. Nagyon sokan hiszik azt, hogy szöcskeegér, amikor először találkoznak vele. Fogadni mertem volna, hogy nálad is ez a helyzet :) Szerintem sokkal alkalmasabb hobbiállatnak, mint a házi egér. Nincs olyan erős egérszaga és gyárilag egészen szelíd. Kár, hogy nem tenyésztik.


Akár meg is próbálhatod megtartani, mert a viselkedése alapján legyengült vagy beteg, úgysem életképes a természetben. Elve az, hogy meg tudtad fogni, már egy rossz jel.

Ugyanúgy tarthatod, mint a házi egeret, gabonaféléket, gyümölcsöket eszik egy kis fehérjével. A bolti egértáp tökéletes neki. Egy egészséges példány simán kiugrik egy üvegből, sűrű rácsú ketrecet kell választani.

2013. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:
100%
Azt meg ki is felejtettem, hogy a szöcskeegér ilyenkor téli álmot alszik, így kizárt hogy összefuss vele. A pirókegér meg arról híres, hogy télen nappal aktív(nyáron éjszakai, mint a legtöbb rágcsáló).
2013. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
aham
2013. dec. 18. 11:27
 14/15 anonim válasza:

de jó neked örülj neki de vidd el valahova mert ha ritka és meghal az baj :(

én mindig is szerettem volna egy ritka állatot/novényt találni

2014. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem szöcske egér nyugi, csak egy pirók egér, olvasd vissza amit ez előtt beszélgettünk föntebb.
2014. jan. 2. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!