Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fogtam egy nagyon ritka...

Fogtam egy nagyon ritka egérfajt, faj neve: csíkos szöcskeegér.1. 000. 000 forint az eszmei értéke a ritkasága végett, szinte lehetetlen ilyet fogni. Sürgösenolvassátokvégigkérlek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Magyarországi védettség


Fokozottan védett (eszmei érték: 1.000.000 Ft)


És igen...nem pirókegérről van szó, mert tudom hogy nagyon hasonlít rá. Itt a link, itt lehet megnézni miről is beszélek, képek,infók. [link]


Mit csináljak vele? tegnap előtt fogtam a kertben, meg lehet simogatni, szelíd.Rendeltem neki élő 3-4 cm-es 50 darab sáskát,mivel azzal táplálkozik.Jelenleg 5 literes befőttes üvegben van aminek nem raktam rá a tetejét hogy elég oxigénhez jusson, bele raktam forgácsot az üvegbe, jól érzi magát.Nem eszi a kenyeret,nem akar kiugrálni mint a normál egér,vizet azt üdítős kupakból ivott,tehát azt megitta,olyan aranyos.Remélem nem hal éhen.Fokozottan védett faj és a kihalás fenyegeti.Van több szervezet is akik ezen egerek kutatásával foglalkozik,de nem járnak sikerrel, legutóbb 2008ban bírtak nagy nehezen fogi egyet, nem kellene bejelentenem ezt nekik? tehát hogy nálam tutira van egy ilyen példány?


2013. dec. 17. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
500 k ért add el nekik:)
2013. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
28%

De be kellene jelentened, nehogy elpusztuljon szegény!

Viszont jó lenne, előbb beszélned egy szakemberrel, aki megtudná mondani, hogy te ezen kaszálhatsz-e vagy sem. Nehogy elfusson... a pénz.

De ne hagyd elpusztulni!!!!

2013. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Platypus ***** válasza:
100%

Fotózd le aztán engedd el. A fotót meg az adatokat küldd el neki:

[link]


A legrosszabb amit tehetsz az az, hogy így tél közepén fogságban tartod.


Amúgy érdemes lenne áttanulmányoznod a pirókegér kinézetét, mert elég sokan keverik a szöcskeegérrel.

2013. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentsd! Védett fajt engedély nélkül nem is tarthatsz (tarthatnál) otthon. Legalább is én így tudom.
2013. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Tényleg a pénz a lènyeg?! Pffffff...... Keress fel egy szervezetet akik ezzel foglalkoznak. Vagy inkàbb engedd szabadon ott ahol megfogtad lehet épp a kicsinyeinek vitt volna kajàt. Fogsàgba ne tarsd semmiképp mert valószínű, h el fog pusztulni.
2013. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
Tényleg lehet, hogy vannak kicsinyei!!! Azonnal keress fel egy szakértőt!!
2013. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
43%
5 literes beföttes üveg sàska meg forgács...jòl èrzi magát.. Aranyos az igyekezeted ,de csak abba gondolj bele , hogy kiszakítanak a megszokott termèszetes környezetedböl betesznek egy pincèbe, de kapsz lecsòt mindennap mert a fogva tartod azt olvasta h ez jo neked meg egy kancso vizet meg egy ágyat... Hogy erezned magad? Engedd el ha fogságba tartasz egy vèdett állatot pénzbìrság jár èrte nem jutalom. Ugyan úgy mintha letörsz egy vèdett növènyt. A legtöbb rágcsàlò tèli álmot alszik tavasszal pedig párzanak. Azzal h fogságba tartod többet ârtasz mint használsz a fajnak.
2013. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy jogilag már ennyiért is büntethető vagy, ugyanis:


"A faj egyedeinek engedély nélküli veszélyeztetése, befogása, vagy gyűjtése a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény szerinti bűncselekmény, amely szabadságvesztéssel is szankcionálható."


Az eszmei érték nem azt jelenti, hogy a "piacon" ennyit adnak érte vagy valamiféle jutalom lenne annak aki megtalálja vagy befogja. Az egy számszerűsített összeg amit a bíróság az okozott nem vagyoni kár (természetkárosítás) megállapításánál vesz figyelembe.


Hogy a kutatók miért foghatják meg mégis ezeket a védett állatokat? Azért mert:


"Védelemben részesülő állatfaj egyedének a megfogása, amennyiben az egyedet a megfogást követően közvetlenül jelölik, illetve adatait rögzítik és szabadon bocsátják, nem minősül tartásnak, illetőleg befogásnak."


Szóval vedd fel a kutatókkal a kapcsolatot, küldj róla fényképet is és ha tényleg nem tévedtél, akkor majd ők megmondják mit csinálj vele.

2013. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Azt hittem hogy a szöcskeegér a gesztenyebarna... de akkor ez pirók egér lehet,mert gesztenye barna és a fejétől kezdődik a csík.Ami linket kitettem a kérdésnél,katt rá...nos kérlek amit a pasas a kezében tart két egér közül, az enyém a túlsónak az ikertestvére lehetne,tehát nekem olyan van,mint ami felül van,a tenyér kisujj felőli tenyérszélén.Tehát semmi kétség,pirók egér.Köszönöm még egyszer a jelzésedet, mert félre értelmeztem amit a cikk írt...pedig a szemem előtt volt a válasz...köszönöm mindenkinek aki írt.Ja és utólsó mondatként: Nem a pénz miatt írtam, tudom hogy a büntetésre vonatkozik az egy milka, rendőr voltam.Az összeget a ritkaságának a jelképeként jeleztem.üdv

2013. dec. 18. 00:03
 10/15 A kérdező kommentje:

Pirók egér:


Néhány évtizede kisebb szenzáció volt a faj észlelése megyénkben, de ma már tudjuk, hogy igen sok helyen előfordul nálunk is, sőt egyáltalán nem ritka és bizonyos fokig jó zavarástűrő kis állat. Hazánkban nem védett, de életmódjának, jó alkalmazkodó képességének köszönhetően nincs is szükség rá. Lakott épületekbe nem megy be, és a háztáji kiskertekben sem okozhat nagyobb kárt, így ne üldözzük, ne pusztítsuk el, hanem inkább figyeljük szorgosságát és kíváncsi természetét!

2013. dec. 18. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!