Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért mennek...

Az állatvédők miért mennek szembe az emberiséggel?

Figyelt kérdés
Ugye az embernek húsra van szüksége, ezt az állatokból nyerjük. Ehhez viszont az állatokat meg kell ölni.
2012. szept. 24. 15:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
7%
De hát ne az Eszkimókra mutogass,nekik nincs más lehetőségük,nekünk van. :)
2012. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok állatvédő, de szeretem, és tiszteletem az állatokat!


Az ember nem növényevő, és nem ragadozó, hanem mindenevő.


Tény, hús nélkül is lehet élni, de egyszer kiszámolták nekem, miből mennyi zöldséget kellene bevigyek a szervezetembe, ha csak növényekből szeretném a szükséges vas-, és fehérjemennyiséget bevinni. Gyakorlatilag majdnem egész nap folyamatosan enni kellene.


Plusz gondoljunk bele abba is, az állatok nagy részét a húsuk miatt szaporítjuk, ha senki nem enne húst, ezek az állatok nem is léteznének egyáltalán.


Én azt vallom, az állatok leölése teljesen természetes, amíg csak annyi mennyiséget ölünk meg, ami a fenntartásunkhoz szükséges, és nem okozunk az állatnak felesleges szenvedést. Nagyon jó példa erre az indiánok... ők is öltek, de emellett tisztelték a természetet!


Számomra az állatkínzás: amikor a vágóállatokat összezsúfolva tartják, szállítják, több órás szállítás étlen-szomjan.

Az, amikor verik, kínozzák az állatokat, nem megfelelő körülmények között tartják, esetleg kidobják az utcára.


Ha valaki vegetáriánus, tisztelem a nézetét. De ő is tisztelje azt a nézetet, miszerint az ember mindenevő ( élettani besorolás szerint), és van, aki eszerint él. Ettől nem vagyok se gyilkos, se állatkínzó!

2012. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
22%
A 3-as hozzászólásomban bejelentettem, hogy felpontozom az első két válaszadót. Erre lenulláztak... édes pofák! ))
2012. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
19%
Az állat azért van,hogy szolgálja az embert,munkájával,és életével. Ebbe beletartozik,,pl tej,tojás,hus,bör. Az ember azért van,hogy gondját viselje az állatoknak,rendje és módja szerint. Én nem vagyok se zsidó se állatkinzó,de a hust megeszem de csak azt a hust amit magam áldozok fel. Ilyenformán tudom,hogy az az állat ugy van feláldozva,hogy nem éri semmiféle kegyetlenkedés. Nem tudom,hogy mennyire méreg a hus,de ha valójában az lenne,akkor az emberiség már rég nem fogyasztaná.
2012. szept. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14%
Jó szívvel ajánlom próbáljátok ki a húsmentességet,csak egy évig.Kizárólag pozitív hatásai lesznek./Hacsak nem akartok Fekete László nyomdokaiba lépni/.Nyomelemeket be lehet vinni más formában is.A tej,tojás és méz szerintem is minden további nélkül fogyasztható. :)
2012. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
"Az állat azért van,hogy szolgálja az embert,munkájával,és életével." Ezt a felháborító marhaságot sürgősen cáfolnom kell! Mi az, hogy azért van, hogy engem szolgáljon? Micsoda pöffeszkedő felsőbbrendűség ez? Nem azért van. Azért van, hogy fenntartsa a természet egyensúlyát a szerepével. Hogy gyönyörködtessen a szépésgével. Hogy szüksége esetén ellásson engem, ha az én táplálékláncomba tartozik. De hogy szolgáljon???
2012. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
64%
"Az állat azért van,hogy szolgálja az embert,munkájával,és életével." Ezt a felháborító marhaságot sürgősen cáfolnom kell! Mi az, hogy azért van, hogy engem szolgáljon? Micsoda pöffeszkedő felsőbbrendűség ez? Nem azért van. Azért van, hogy fenntartsa a természet egyensúlyát a szerepével. Hogy gyönyörködtessen a szépségével. Hogy szüksége esetén ellásson engem, ha az én táplálékláncomba tartozik. De hogy szolgáljon???
2012. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

"A 3-as hozzászólásomban bejelentettem, hogy felpontozom az első két válaszadót. Erre lenulláztak... édes pofák! ))"


Én vagyok a második. Én felpontoztalak, úgyhogy...

2012. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
4%

" Nem tudom,hogy mennyire méreg a hus,de ha valójában az lenne,akkor az emberiség már rég nem fogyasztaná."

A nikotin meg az alkohol is méreg,mégis fogyasztja az emberiség ugyebár.Aki a többiek után megy csak sok segget követ.

2012. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%

farikcsaaa: tisztelem az álláspontodat.


De ha tejet, mézet eszel, akkor is kihasználod az állatokat, csak nem eszed meg őket. Sőt, a tojással megakadályozod, hogy szaporodjanak, a Krisna tudatú hívők ezért nem szenek tojás sem, mert úgy vélik, ezzel is megölik az állatot.


Próbálkoztam vegetáriánus életmóddal, csak és kizárólag fogyókúrás célzattal.


Amikor dolgozom, 12 órát dolgozom egy nap, plusz 3 óra utazás. Ez 3 nap, utána 3 nap pihenő. A munkaidőmben van 2 szünet, a laborban tilos enni!


Egyszerűen húsmentesen nem tudtam úgy megoldani, hogy munkaidő végéig fizikailag és szellemileg teljesen top legyek, két hónap után rosszul lettem, kiderült a vérképemből, vashiányos lettem, annak ellenére, hogy figyeltem, miben mennyi tápanyag van. A doki elmagyarázta nekem, nem számít, miben mennyi vas van a táblázat szerint, csak az, hogy ebből mennyi szívódik fel. És ahhoz gyakorlatilag majdnem egész nap enni kellene. Ehhez példának nyugodtan veheted a gorillát a természetben, vagy a szarvasmarhát kint a legelőn.


Egész nap enniük kell ahhoz, hogy a növényekből fedezzék a szükségletüket.


Nekem erre sem időm, sem pénzem, sem lehetőségen sincs sajnos.


Ha azt számoljuk, hogy veszek egy kiló húst, hozzá két kiló krumplit, csinálok belőle egy pörköltet, az hármunknak két ebéd úgy, hogy vacsoráig elég. Ez kb 1.000 ft-ból kijön.


Ha csak zöldségétellel számolok, két ebédet közel se tudok ennyiből úgy kihozni, hogy elég is legyen ennyi időre 3 főre. És sajnos sokunknak ezt is kell néznünk. :(



12-es hsz. voltam.

2012. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!