Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ilyen esetben van felnivalóm?

Ilyen esetben van felnivalóm?

Figyelt kérdés
Kutyasétáltatás közben egy kóbormacska megtámadta a kutyámat, az pedig valószínűleg megölte azt. A környéken ahol sétáltunk van 4-5 kóbormacska, akiket a környéken lakók etetnek. Éppen egyik macska mellett sétáltunk el, amikor az hirtelen neki ugrott karmolászva a kutyámnak (egy 35 kilós Akita, nagyon barátságos, pórázon volt). A kutya elkapta a macska hátát és egy harapással (nagyot roppant) valószínűleg megölte. Egy öregasszony ott volt a közelben és nekem ugrott hogy feljelent és hogy képzelem azt, hogy macskákkal etetem a kutyát (?). En eljöttem onnan mert kiabált, magához vette a macskát. Lehet felni valóm jogi szempontból?
okt. 2. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ti nem tehettek arról, hogy, nektek ugrott a macska. Megmondod hogy nem tetted meg, hanem nektek támadt.
okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"hogy képzelem azt, hogy macskákkal etetem a kutyát"


Több kreativitást vihettél volna a párbeszédbe, ha közlöd a mamival, hogy macskát csak reggelire eszik a kutyád, ebédre a házsártos öregasszonyokat eszi :-)

Komolyra fordítva a szót, inkább a macska viselkedése vet fel kérdéseket, bár nem tudjuk mi is történt pontosan, de normális macska nem támad kutyára, legfeljebb védekezik, ha nem tud menekülni.

Az agresszívan támadó macskánál felmerülhet a veszettség gyanúja, ami persze nem biztos.

okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2!


Nagyon igazad van! Egy állatorvosi látogatást megér a dolog. Ha a dokiban is felmerül a veszettség gyanúja,kikéri a macska tetemét.

Az öregasszonynak se használ,ha fogdossa !

Felboncolják és kiderül, ha veszett volt.

okt. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Két esetben tudom elképzelni, hogy egy macska egy nagy kutyának menjen neki


1) Veszett vagy más idegrendszeri baja van

2) Kölykeit féltő anyamacska


Mivel az első lehetőségre is van esély, én óvatos lennék. Kutyád veszettség elleni oltása rendben van, ugye?

okt. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!