Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az állatvédők és a természetvédők szöges ellentétben állnak egymással?

Figyelt kérdés

Az egyéni csoportokba szerveződő állatvédőkre és az MME közti ellentétre gondolok.


Megpróbálom érzelemmentesen leírni a történteket, ami azóta is a szívemet nyomja.


Fecskefiókákat kellett menteni nálunk a héten, mert nyüves volt a fészek.


Első körben az állatvédőktől kértem segítséget Facebookon, hogy ilyenkor mi a teendő. Azt a tanácsot kaptam, hogy vegyem ki a fiókákat, helyezzem át őket műfészekbe vagy bármilyen alkalmatosságba a közelben és fújjam be Insecticid nevű szerrel a fészket és a fiókákat is, hogy a nyüvek eltűnjenek.


Az egész várost végigjártuk, nem kaptunk ilyen szert az üzletekben. A fiókákat kiszedtük, betadinnel lekezeltük őket, mert volt rajtuk seb is.


Ezek után az MME-től próbáltunk segítséget kérni telefonon, hátha tudnak valakit a közelben, aki segíthetne. Az úr húzta a száját, hogy hát ilyen nincsen, mi ahhoz a fészekhez ne nyúljunk, mert nekünk ezzel semmi teendőnk nincsen. Közben a fiókák a kíntól pusztultak el, ezt meg is mondtam neki, hogy ez így nem állapot. Az úr ezek után is azon a véleményen volt, hogy ahhoz a fészekhez ne nyúljunk, de ha nagyon akarjuk, akkor a fészek környékét fújjuk be és nincsen más teendőnk. Elbúcsúztunk, mert nem tartottam hasznosnak a tanácsait.


Ezek után ismét az állatvédőktől kértem segítséget és nem hiszitek el, de volt egy hölgy, aki 40 kilométerről képes volt eljönni du. 7 órakor, hogy befújjuk a fészket! Ráadásul ingyen itthagyta a szert, hogy nyugodtan használjuk, majd vesz magának újat. Úgy kellett rátukmálni a "hála pénzt"! Sajnos két fióka addigra már elpusztult, de hármat megmentett az önzetlen segítsége. A hölgy szerint jövő héten vagy legkésőbb két hét múlva már ki is fognak repülni.


A történtek utáni napon emailt írtam az MME-nek, hogy milyen "jó" tanácsot kaptam a munkatársuktól és mi erről a véleményük. Nem hiszitek el, de kaptam egy teljes oldalnyi ömlengést arról, hogy az evolúció dolga ezt elintézni, sőt a végére még azt is kihozták, hogy tulajdonképpen örülnöm kell, mert a fészket bolygatni tulajdonképpen természetkárosítás és akár fel is jelenthetnek érte.


---


Kérdem én: Az MME kapcsolatban áll madármentő helyekkel. Vannak madárvédelemmel foglalkozó tagjaik is. Nekik nem ez az érdekük, hogy a madarak meg legyen mentve? Miért egy amatőr állatvédő csoportban kell tudnom segítséget találni, miközben az MME a hivatalos szervezet az országban?


Én értem, hogy evolúció meg minden, de gondoljunk már bele: Az ember engedte, hogy oda építsék a fészküket? Igen. Ha akarom, akkor becsukom az ajtót és nem tudnak oda fészket rakni. Ezek után hol van az evolúció? Akárhogyan nézem az emberi felelősség is ott van a képletben. Ez már több, mint pusztán evolúció.


Ráadásul hagyjam ott a nyüves fészket, csak a környékét fújjam le? Ennek mi értelme van? A fészekből majd nem másznak ki a nyüvek? Azért ne haragudjon már meg senki, de a saját épületemben hadd ne kelljen nyüveket nézegetnem.


Plusz mi van azokkal a hírekkel, amiket a múltban kitettek, hogy drasztikusan csökkent a fecskék száma, segítenünk kell rajtuk? Az egész sajtó tele volt ezzel és mind az MME közleményén alapult. Most már nem kell segíteni?



júl. 21. 16:23
1 2
 11/11 darandaliuszmusz ***** válasza:

Hát nem féltétlenül sikerült egyszerűbbet kérdezni... sőt :D

Naggggyon sokmindentől függ a mentés indokoltsága... Gondoljunk bele abba, hogy utaztatni kellene egy példány fecskét 100+ kilométert, hogy szakszerű ellátást kapjon. Nem feltétlenül éri meg. Továbbá ha mondjuk olyan baja van amitől már nem menthető.

Vannak egyes mentőhelyek akik mindent IS befogadnak és megműtenek stb stb... hogy aztán bentlakásos madár legyen, mert teljesen nem menthető...

aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!