Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen formában lehetnék...

Milyen formában lehetnék egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy 19 éves nappali tagozatos egyetemista vagyok.


Mostanában elég sokat foglalkozom a Photoshop alkalmazással már 4-5 hónapja használom és egyre jobban megy.


Készítettem már jó pár szórólapot névjegyét stb stb... És élvezem is azonban az egyetem mellet nem tudok elhelyezkedni mint Grafikus és multimédia-tervező mert a szabadidőm 3 napra korlátozódik ebből kettő hétvége.


Arra gondoltam hogy egyéni vállalkozóként szeretném csinálni/megpróbálni a dolgot az idő beosztás miatt így nem kellene senkivel egyezkednem sem vizsgaidőszakban hogy mért nem érek rá.


KATÁS egyéni vállalkozó szerettem volna lenni azonban olvastam olyat hogy ezt csak főállásban tudom végezni így nem tudom hogy ez az egyetemmel össze ütközésben van e a vagy esetlegesen van e jobb lehetőség?


Összességében minden segítő szándékú megjegyzést szívesen várok mert még elég vakon vagyok a dologban.


(+Kérdés nekem erről egyébként végzettségem nincs és nem találtam konkrétan a "Grafikus és multimédia-tervező" foglalkozásrol hogy engedélyköteles e egyáltalán)



2023. nov. 5. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A vállalkozás az önállóságról szól. Nem baj, ha itt kérdezel, de ezek olyan könnyű dolgok, amiket nem nehéz megtalálni, RENGETEG anyag van róluk a neten.

Egyébként igen, a KATA főállás mellett már nem választható. A legjobb opció valószínűleg neked az átalányadózás lesz. De keress egy könyvelőt, és beszélj vele!!

2023. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Korábbi válasz, benne milyen kódot használva tudsz szakmai végzettség nélkül számlázni.

Eltelt 10 év, keress rá a kódokra hogy még mindig azok-e.


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-ko..

2023. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként igen, a KATA főállás mellett már nem választható."

Vállasztható, csak ugyanúgy 50 ezret kell fizetni, mintha nem lenne főállásod. De nem is ezért nem jó, hanem mert KATA már csak magánszemélyeknek számlázhat, márpedig akkor pl. nem készíthet névjegykártyát egy vállalkozónak.


Egyetem mellett egyértelműen az átalányadó lesz jó, mert ha nappali egyetem, akkor nincs minimum járulék, csak a bevételed után kell fizetni a járulékokat.


Keress meg egy könyvelőt. Itt tudsz kérni ajánlatokat:

[link]

2023. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


"· Csak főfoglalkozásként lehet katázni, azaz kizárták a katából:

- a főállású munkaviszonnyal rendelkezőket,"


[link]


---


"Az “új” kata adó alanya kizárólag a főfoglalkozású egyéni vállalkozó lehet."


[link]

2023. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2023. nov. 6. 08:50
 6/9 anonim ***** válasza:
#4 Nincs itt valami félreértelmezve? Mi értelme, hogy kizárják a mellékállásúakat, ha ugyanannyit fizetnének, mint a főállásúak?
2023. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Én nem tudom, hogy a döntéshozók miért döntöttek így. Gondolom azért, mert másodállású átalányadózóként vagy VSZJA adózóként több adóbevétel folyik be.

2023. nov. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy rohadtul nem. Másodállású átalányosként csak a tényleges bevétel alapján fizetsz járulékot, míg KATA esetén fixen 50-et, szóval max akkor fizet többet átalányosként, ha 180 fölött van a bevétele, ami mellékállásban nem olyan valószínű.
2023. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Nem tudom, ebben az országban sok minden nem úgy történik, ahogy történnie kellene.

2023. nov. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!