Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Diákként hogyan lehetnék...

Diákként hogyan lehetnék vállalkozó, ha csak havi 20-30e. Ft bevételem lenne?

Figyelt kérdés
Azért csak annyi lenne a bevétel, mert havi 4-5 napon tudnék munkát vállalni.
2018. jan. 9. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen tevekenyseget végzel.
2018. jan. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"mert havi 4-5 napon tudnék munkát vállalni."


Nem tudom, milyen vállalkozó akarsz lenni, de diákként, ha 18 év alatti vagy, nem lehetsz vállalkozó.

meg a munkát vállalni az jellemzően olyan kifejezés, ahol alkalmazottként dolgozol - szóval nem értem, mit szeretnél, nem fejtenéd ki bővebben? :-) Mégis milyen munkára gondoltál?

2018. jan. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetsz! A legolcsóbb vállalkozási forma 25000Ft/hó (KATA, azaz kisadózó). Miután kifizetted a könyvelőt, kb. -5000-ben lennél havonta. Hajrá! Menni fog!
2018. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
3-as vagyok, bocs, mivel nincs munkahelyed, ezért 50ezer a legolcsóbb. Tehát -20000-ben lennél. Megéri, hajrá!
2018. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3,4-esnek:

Ha felsőoktatásban tanul, akkor idén jan. 1-től már lehet KATA-s vállalkozó mellékfoglalkozásúként és "csak" 25 ezer ft az adója így.

2018. jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetében a kta egyáltalán nem a legolcsóbb...


SZJa szerint adózva csak kivét után kelladózni, adószámos magánszemélyként megbízási szerződéssel,meg az abból származó jövedelem után. Mindkettő olcsóbb így a katanal .-)


Azért is kérdeztem, mit is szeretne végezni? És igen, a kata-t sem lehet burkolt munkaviszonyra használni.

2018. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyetemre mennék és az mellet csinálnám.

A szélvédő javításon keresztül a korrepetáláson át több dologra is gondoltam.

Tudom, hogy a vállalkozóknak eléggé sokat kell maguk után fizetni, de gondoltam rákérdezek, hátha kitaláltak már valamit a hasonló helyzetű embereknek.

Eddig vagy illegalitásba szorultak az ilyenek, vagy mentek valami nevetséges összegekért diákmunkára.

Sok egyetemista hirdeti, hogy vállal korrepetálást, de nyilván nem tud rá egy vállalkozást felépíteni, hiszen nincsen belőle annyi jövedelme, hogy megérje, ezért feketén csinálja. A Tesco-ba meg érthető módon nem akar menni árufeltöltőnek, hogy még ugráltassák is nettó 500-ért.

2018. jan. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!