Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tudok tenni? A forgalmin...

Mit tudok tenni? A forgalmin nem szerepel, amivel az adásvételit átvettem az eladótól.

Figyelt kérdés

Kérlek bántó kommenteket ne írjatok. Most vásároltam 20 évesen lányként első autó, kb senki nincs családban, aki ért ilyenekhez.

Vásároltam egy kocsit, egy cég pecsét volt az eladónál, de magánszemélyként adta el az úr. Azt mondta a cégben van részesedése, ezért van rajta.

Kötelező biztosítást már kötöttem, ezután vittem eredetiség vizsgára, ahol kiderült, hogy a forgalmin az a cég nem szerepel, ami az adásvételin így nem tudják átítrni a kocsit.



ápr. 30. 12:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve a másik, ami fontos, hogy a törzskönyve passzív.
ápr. 30. 12:51
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Rendorseg, feljelentes.
ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Magánszemélyként nem adhatta el, passzív törzskönyvet csak autókereskedő cég kérhet.


Kérd az eladót, hogy legyen ott az átírásnál, hozza a tulajdonjogot igazoló dokumentumokat és ott akár egy új szerződést is csinálhattok.


Ha ebbe nem megy bele 1 héten belül, akkor rendőrség.

Ebben az esetben majd kérni fogja, hogy ne tegyél feljelentést vagy vond vissza, de ilyet csak akkor teszel, ha már a neveden van az autó.


A forgalmit és törzskönyvet legközelebb a szerződés előtt ellenőrizd, illetve sok olyan szolgáltató van, akik 30-40 ezer forintért a megtekintésnél csinálnak egy alap műszaki vizsgálatot is.

ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként család és magánokirat hamisítás jöhet szóba, ezeknek esetleg kicsit nézz utána.
ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Pénzről átvételi elismervény van?


Vagy átutaltad legalább? (az lenne a biztosabb).

ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Cégadatoknak utánanéztél egyáltalán?

Nem felszámolás / csőd alatt áll?

ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utána néztem mindennek. 3 cég szerepel a forgalmin kb 2 év elteltével. Sajnos telefonszám egyikhez sincs.

Viszont mindhárom cég autókereskedő és a budapesti LOGOSZ CÉGCSOPORT-nál lettek a cégek alapítva.

ápr. 30. 13:47
 8/10 A kérdező kommentje:

Akitől vásároltam azóta próbál segíteni, felveszi a telefont.

Próbál attól a cégtől kikérni olyan papírokat, hogy átíratható legyen.

Azt mondta, ha nem sikerül visszafizeti a pénzt, illetve az útiköltséget és a többit is megtéríti.

ápr. 30. 14:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor minden rendben lesz ha segít.
ápr. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mielőtt autót veszünk és aláírunk vele kapcsolatban bármit, ellenőrzés van! Törzskönyv, forgalmi, az eladó személyi igazolványa, lakcímkártyája. Ha gazdasági társaság nevében jár el, akkor meghatalmazás van-e, stb.

Nem szabad nyuszinak lenni, szükséges ragaszkodni ezekhez.

Ha valami nem stimmel, nem kötünk szerződést!


Reméljük, hogy nem átvertek és tényleg segíteni fog rendbe tenni a dolgokat.

máj. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!