Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnek venni egy autot de...

Szeretnek venni egy autot de a mostani tulaj csak adasvetelivel vette meg. A forgalmiba nem az o neve szerepel hanem akitol vette. Lent?

Figyelt kérdés
adasvetelivel atveszem az autot a nevemre tudom iratni??

2020. ápr. 18. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Tisztazzák le egymas közt , neki at kellíratni aztán neked a tulajtól . Céges dolgoknál üzembentartóinál vannak erdekessegek ....
2020. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát nem íratta át az autót a saját nevére?

Ha 15 napnál régebben vette és a régi tulaj lejelentette az eladást, akkor elvileg már hivatalból el kellett indítaniuk a forgalomból való kivonást. Ha ez nem történt meg valamiért, akkor sem fogod tudni átíratni, mert a te adásvételiden nem a hivatal szerinti tulajdonos szerepelne. Ha pedig nem azt írjátok rá a papírra, akitől konkrétan veszed a kocsit, akkor amellett, hogy okirathamisítást követsz el még jól meg szívatod magad, ha esetleg gond van a kocsival.

Röviden: Hagy a fenébe, keress másikat. Van bőven.

2020. ápr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
koztes adasvetelivel sem oldhato meg hogy nevre vegyem vagy mar akkor mindegy mert lejart a 15 napja a mostani tulajnak aki ugye nem vette nevre?
2020. ápr. 18. 10:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért bonyolítod az életed? Nem tudjuk, hogy konkrétan mi helyzet az adott autóval, de messziről látszik, hogy valami sumákolás van vele. Keress másikat, aminek a papírjai is rendben vannak.

Milyen autó ez?

2020. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan megoldható a dolog, én már csináltam ilyet. Kell az adásvételi eredeti példánya, amivel ő vette az autót, meg neked kell írnod vele egyet, mint ha az övé lenne az autó. Ha 15 napnál régebbi az adásvételije, rád akkor sincs negatív hatása, őt büntetik érte meg. De nagyon nagy a rizikó benne, én úgy csináltam, hogy az eladóval együtt mentünk az okmányirodába és miután átírták az autót, utána fizettem ki az árát.

Érdemes lenne tudni, hogy miért nem íratta a nevére.

2020. ápr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!