Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tényleg olyan szép, idilli,...

Tényleg olyan szép, idilli, szabad az élet az USA-ban (természetesen egy állampolgárnak, nem elsősorban bevándorlónak) mint ahogy azt a filmekben, stb sugallják?

Figyelt kérdés

Mármint magyar vagyok, ami tökjó tényleg, örülök, szentistván, mittudomén, de valahogy nem érdekel.

Úgy érzem magam mint valami utolsó transzilvániai paraszt aki a helyi politikusok böfögéseihez igazított társadalomban él.


Aztán nézem ezeket a filmeket, mosolyognak az emberek, nincsenek anyagi problémák, számottevően kisebb a reménytelenség, az emberek közötti konfliktus, könnyebb elköltözni, több működő, normális hatalmas nagyváros is van, ha valakinek az egyik nem tetszik, át tud menni másfele, stb.


Szóval jobban élnek, nem? El lehet élni hasonló szabadságot itthon, vagy csak tisztességtelen módszerekkel, vagy olyan kemény munkával, hogy talán öregkoromra elérem, mire megdöglök a sok szar minőségű kajától, vegyszertől, mindentől.


2014. máj. 28. 14:51
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Például olvastam blogokban, hogy a tömegközlekedést nem igazán használják az amerikaiak, általában autóval mennek mindenhova, általában még a tinédzserek is.


Én meg ülök 20 évesen a barátnőmmel a büdös BKV-n, meg a MÁV-on, hogy beérjek az egyetemre, kerülgetem a ci.... bajos embereket, alkoholistákat, hajléktalanokat, akadéskoskodó és egyébként jószándékú, de "harcos szellemű" agressszív nyugdíjasokat és tudom, hogy nagyon nagyot kellene ugornom az életben, hogy megengedhessek magamnak egy autót pl. És akkor ez nekem most életcél részben, egy amerikainak alap, neki mondjuk az az életcél, hogy japán jellegű fürdőszobát alakítson ki, vagy mittudomén. Hawaii-ra költözhessen a családjával. (reális cél)


Ezt a szintet mikor hozza be a magyar átlag, illetve tényleg olyan szép ott az élet? Csak érdekel.

2014. máj. 28. 14:54
 2/14 A kérdező kommentje:

Múltkor még tetves is voltam. Konkrétan egy rokonunk az iskolából hazahozta a kisebbségi gyerekek közül. A nagy integráció ára az, hogy mi is integrálódunk és nem lehet külön válni ettől a mocsoktól, csak magánóvodákkal, stb.


Sőt, az az értelmesebb emberkör is elérhetetlen, akik ilyen területeken mozognak, burokban élnek.

2014. máj. 28. 14:56
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
A filmekben igen, szép. Mostanság már egy középosztálybelinek pl nincs rá kerete, hogy gondoskodjon a nyugdíjas éveiről. Mert ott nincs állami nyugdíj.Éppen ma olvastam erről. Ha beteg valaki,legelőször otthon kezelgeti magát. Nagyon meggondolja, menjen -e a házi orvosához. Mert betegbiztosítást is igen kevesen fizetnek.Ismerősöm ott él. Innen szokott neki egy barátja pl megfázásra nem gyógyszernek minősülő szereket küldeni csomagban.
2014. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb a rizikó ott, kevesebb az állami segítség. Lehet jól élni, de azt csak magad teremtheted meg. Mondjuk a lehetőség is nagyobb (már ahol nincs nagy munkanélküliség), de aki nem tud élni vele, mert pl. olyan a végzettsége, annak nagyon nyomorúságos is lehet. Az USA-ban sajnos jó ideje már számon tartják az elszegényedés mértékét, mert már olyan mértékű.


A munkahelyeken is jobban szívják a dolgozók vérét. Kevesebb a szabadnap egy évben, mint nálunk (talán kb. fele annyi?), és rengeteg túlórát vállalnak.


Kocsival meg a nagy távolságok miatt járnak, főleg a nagyobb városoktól távolabb. Hatalmas külterületek vannak pl. egy-egy város körül, és gyalog még a busz vonalat elérni is több km-es séta lenne.


Nincs ott sem kolbászból a kerítés.

2014. máj. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van,élnek rokonaink az USA-ban.

Az árak kisebbek,az emberek barátságosak,de tömegközelekedés kb.nincs,azért járnak kocsival,napi 150-200km-t is levezetnek oda-vissza munkába járásra.

Valóban kevesebb az állami segítség,nyugdíj/eü stb.

Péládul egy s.o.s fogtömés 350 dollárba került..

Szóval ott sincs kolbászból a kerítés

2014. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

> mosolyognak az emberek


A "keep smiling" az alapvetes. Az amerikaiaknak meg mindig az az alapvetes, meg akkor is ha egy lakokocsiban laknak hogy nehany lepesre vannak attol hogy milliomosok legyenek. Meg ha jelenleg vannak is aprobb problemak, en akkor is sikeres ember vagyok (es a problemaim szigoruan nem tartoznak masra). A "keep smiling" nem mond semmit.


Es a filmektol a valosag egyre inkabb elszakad.

2014. máj. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A filmekben gyakran azért megy jól a szereplőknek, mert egyrészt a történet szempontjából zavaró lenne az anyagi probléma, másrészt a nézők szeretnének olyan szereplőkkel azonosulni, amilyenné válni akarnak. A Hollywood-i filmek nem azt mutatják, hogy milyenek az emberek, hanem hogy milyenné akarnak válni, legalábbis 100 percre.
2014. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-beli átlag életszínvonal kétségtelenül jobb a magyarországinál. Viszont "átlag" ember ahogy itthon elég kevés van, ott kint sincs sok. Nagyok a különbségek. Aki itthon a BKV-val vagy a kisebbségekkel nincs kibékülve az ne költözzön az USÁ-ba mert ott még kevésbé lesz erre oka. A budapesti metrót lehet szidni de legalább nem siklik ki félévente és nincs tele patkánnyal (mint mondjuk a newyorki).

Kint tényleg kevésbé szól bele az emberek életébe az állam és a napi politika. Ez egyfelől jó, alacsonyak az adók, könnyű vállalkozni, ha eszed vagy szerencséd van hozzá tisztességesen meg lehet élni. Ezeket mutatják a filmek, érthető okból. Viszont ha baj van, nem sok segítségre számíthatsz, erről már nem szoktak szólni a filmek. Az egészségügy fizetős és drága, jelképesek a szociális kedvezmények és támogatások. Ha szegény vagy, az is te dolgod, az állam sz*rik rád.

Azt gondolom hogy Amerika azoknak lehet jó, akik itthon is meg tudnak élni, van végzettségük, tehetségük, nyelvtudásuk és nem utolsósorban kezdőtőkéjük. Csak egyszerűen többre vágynak. Akik itthon a kilátástalanságból menekülnének azok kint csak még nagyobbra számíthatnak, ha egyáltalán kijutnak.

2014. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
79%

Sok féle film van. Valszeg gazdagokról szló filmeket néztél idáig, de vannak más filmek is. Börtönös, bandaháborús stb.

A lényeg, amcsiban is van minden mint itt. Gazdag és szegény is. Semmi különös.

2014. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen tudom, hogy az orvosi ellátásért kemény díjakat kell fizetni, de kérdem én, itthon mit csinálnak a rákos betegekkel? Beteszik őket egy külön kórterembe meghalni. Tudom, láttam. Ismerőssel is megesett.


Nézzetek be egy kórházba itthon, ez a nagy ingyenluxusunk? Max a gyerekkórházak azok amik tényleg pörögnek. Az idősek és a középkorúak viszont megdögölhetnek, sorba állhatnak, akármi. Kint meg max összedobja a család, vagy felvesznek hitelt. Igen gyakran látni filmekben olyat, hogy a az orvosi ellátásért koldulnak. Mosodába járnak. A nagyvárosokban meg köztudott a nyomor és a veszély.


Én inkább az északi csöndesebb államokra gondoltam, esetleg nyugatra.

2014. máj. 30. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!