Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halloweenról?

Mi a véleményetek a halloweenról?

Figyelt kérdés
Melyik tábort támogatjátok? Akik szerint ez Kanadában, USA-ban szokás, itt halottak napja van, vagy a kettő teljesen különböző egymástól és megtarjátok Magyarországon is?

2022. okt. 28. 15:46
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
74%
Engem a halottak napja idegesít kvára, a Halloweent szeretem.
2022. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
75%
Én igazából lesz@rom.
2022. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Metionin ***** válasza:
63%
Maga az ünnep olyan szinten nem izgat, hogy ünnepeljük, én egyébként sem szeretem az ilyen járkálós ünnepeket. Ha lenne is nálunk ilyen, biztos hogy nem örülnék, ha idegen gyerekek kopogtatnának, a húsvétot is utáltam amikor jöttek locsolni. Viszont ez az egyetlen időszaka az évnek, amikor lehet a boltokban a mi ízlésünknek, esztétikánknak megfelelő használati tárgyat nagyobb választékban kapni pl. fekete cicás, pókos, csontvázas bögréket, tányérokat, stb. amiket aztán teljesen normálisan használunk egész évben. Ruhákból, sminkekből és ilyenekből is általában ekkor jelennek meg a hasonló darabok, az év többi részében úgy kell ezeket vadászni. Emiatt szeretem magát a tényt, hogy a Halloween létezik.
2022. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%
Hát én diwalit is tartom meg ezt is.
2022. okt. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
82%

Minden évben tartom. Sőt. Az egész Halloweent megelőző hetet kiveszem. Beköltözök a tévé elé és horrorfilmeket nézek. Tököt faragok amit a ház elé teszek. Szervezem a halloweeni programokat. Amint kipihentem magam irány ezen programok tárháza:D Változatos, hogy épp hova megyek. Volt már Halloween éjjelén éjszakai túra a hegyekben (maszkos paráztatós prank is volt persze:D haverom arcát azóta sem felejtettem el). Beöltözős buli. Horrorfilm maraton moziban. Szabaduló szoba Fűrész vagy hasonló tematikában.

Imádom a Halloween spooky hangulatát. A színeit, a díszeket, az atmoszférát. Az ezzel kapcsolatos tematizálást. Nagy horror és creepypasta rajongó vagyok. Nem vetem el a transzcendens dolgokat és érdekelnek a régi természeti vallások is. Szóval szeretem a Halloweent.

Azt pedig nem tudom elfogadni érv gyanánt, hogy idegen eredetű ünnep, szokás és Magyarországon nincs helye. Egykoron a karácsonyfa állítása is az volt. Globalista világban élünk. Eljutnak hozzánk olyan szokások is amiktől eddig a nagy távolságok és szorosabb határok miatt távol maradtunk. És aki örömét leli egy ilyen „újonnan felfedezett“ szokásban nyugodtan művelje, tartsa, kövesse. Ettől nem lesz kevésbé magyar. Csak az ország lesz színesebb.

2022. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 NTBS ***** válasza:
42%
Nekem tájidegen.
2022. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy itthon is egyre többen ünneplik nem érdekel, a gyerekeim is élveznék ha rendesen szokás lenne itt, de ezzel az itt mindenszentek van dumával nagyon fel tudnak bszni! Mintha egy napon lenne és kiváltanák vele 🤦‍♀️
2022. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 xxxcsillag válasza:
77%
Ősi kelta eredetű szokás.Elterjedt Európában is.A régi emberek féltek a szellemektől és a boszorkányoktól.El akarták őket űzni.Manapság inkább poénos maskarás ünnep.Nekem tetszik
2022. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén a középutat képviselem. Nem díszítem ki csicsásra a házam, mindenféle undorító lufikkal, pókhálókkal, maszkokkal stb., de azért ami szimpatikus, azt megtartom belőle. Az egésznek a gyökerei régi pogány ünnepekben, kelta, valamint római pogány ünnepekben keresendők, bár az előbbi dominánsabb a hagyományok tekintetében. A kelták ekkor, okt. 31-én ünnepelték samhain ünnepét. Ez számukra egy nagyon fontos ünnep volt, mivel ekkor ünnepelték az új év beköszöntét, az aratásért adtak hálát a szellemeknek, istenségeknek, ekkor kezdődött az év hideg, sötét szakasza a naptárukban, illetve úgy hitték, hogy ilyenkor a halottak és az élők világa lépésnyire kerül egymástól. A római hódítók magukkal vitték, illetve sokszor rá is kényszerítették a keltákra (és a germánokra is) a saját ünnepeiket, így keveredtek a szokások. Ez az ünnep annyira meghatározó volt így egyben, hogy a kereszténység megérkeztekor sem hagytak fel vele, hanem tovább ünnepelték, sőt, a népi vallásosságban még keveredett is a kereszténység, meg a pogány hitvilág. Persze aztán az ünnep eredeti töltetei kikoptak, és végül megmaradt belőle a csokizás, a bulizás, meg a zöldségből faragott arc. Eljutott az Egyesült Államokba, ahol elérte a mai formáját, és rengeteget változott. Sok új, illetve máshonnan származó szokás is hozzácsapódott (amerikai szokások, modern szokások, mexikói népi szokások, más népek szokásai stb.), míg végül megkaptuk a ma ismert halloweent, szóval azért túlzás lenne egy az egyben, 100%-ban azonosítani az ókori ünnepekkel.


Szerintem jócskán túlzás rögtön sátánizmust kiabálni, meg kifutni a világból, csak azért, mert vannak páran olyanok, akik tényleg ilyen dolgokkal kötik össze. Ugyanakkor Ahogy említettem, nem szimpatizálok vele fanatikusan, ahogy a szexi Mikulással, meg hasonlókkal sem, mivel sokszor rettenetesen fogyasztói, igen, sokszor már tényleg csak azért csináljuk, mert, ami Amerikában van az menő stb.


Tököt szoktam faragni, meg teszünk bele mécsest, csokit szoktunk venni, meg megjegyezzük, hogy ma van. Nagyjából ennyi.

2022. nov. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

19. vagyok.

Egyébként szerintem fontos lenne, hogy felélesszük a saját hangulatos szokásainkat is. Nem baj, ha valamit átveszünk, ugyanakkor őrizzük meg a saját szokásainkat is.

2022. nov. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!