Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a halloweenról?

Mi a véleményetek a halloweenról?

Figyelt kérdés
Melyik tábort támogatjátok? Akik szerint ez Kanadában, USA-ban szokás, itt halottak napja van, vagy a kettő teljesen különböző egymástól és megtarjátok Magyarországon is?

2022. okt. 28. 15:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem éri el az ingerküszöbömet.
2022. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok valami bulizós, beöltözős típusú emberke, de a dekorációk hangulatosak. Meg még mellé valami jó kis horrorfilm az megteszi. Utána pedig ki a temetőbe. Úgyhogy nálam így a kettőnek a keveréke érvényesül.
2022. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%
Ahol hagyománya van, ott szép szokásnak tartom, itthon viszont idegesít (a többi "beszivárgott" "ünneppel" együtt, mint a Valentin-nap vagy hasonlók)
2022. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Én kifejezetten szeretem és támogatom.

Szerintem aranyos szokás. Abszolút megfér a halottak napja mellett, főleg hogy általában a Halloween fiataloknak szól akiknek sokszor nincs is olyan közeli hozzátartozójuk akikért temetőbe kellene menni.


Én egy nagyon kis faluban nőttem fel ahol már csak azért is gyertyát kellett gyújtani mert hanem a szomszéd sírban lévő hozzátartózója ezt meglátja és elpletykálja az egész falunak, hogy az XY-ék nem tisztelik a halottaikat.

Így nekem nyilván inkább negatív tapasztalatom van november 1 és 2-ről.


Amivel viszont nagyon szimpatizálok az a mexikói halottak napja.

2022. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
53%
Én egy angliai kisvárosban élek lassan 20 éve. Mindig meglep, és persze nézegtem az üzletekben a halloweenes ddekorációkat, de nálam ennyiben ki is merül az érdeklődés. Az utcánkban annyi vegyes nemzetiségű emberek élnek, hogy szinte senki nem dísziti a házát. Mondjuk ennek oka is van. Ha felvan díszitve az ajtód, vagy a kis előkert, akkor jöhetnek kopogtatni cukorkáért. Ha nincs dekoráció, akkor nem kopognak. Gondolom más angliai városokban biztos van hagyománya. Nekem nem hiányzik. Ahogy az sem, hogy már most fel legyen díszitve a karácsonyfa. ( sajnos sok helyen már fel van díszitve)
2022. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%
Nekem Mindenszentek és Halottak napja, de nincs bajom a Halloweennel sem.
2022. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
73%
A gyerekeknek cukorka meg jelmez, örülnek neki. Mi egy héttel mindenszentek előtt csináltunk nekik halloweent, hogy a kettő el legyen választva.
2022. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem ugyanaz a kettő és nem is ugyanakkor tartják. Halloween nekünk annyi, hogy tököt faragunk a gyerekekkel, meg kapnak vmi édességet és kész. Nekünk egyelőre ennyi bőven elég. Nem határolódom el tőle, de nem is tartjuk meg úgy, mint például az USA-ban. Itt ez nem is szokás.
2022. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Darius- ***** válasza:
87%
Nemcsak Amerikaban népzeru, példaul Oroszorszagban is. Nekem ez az egyik kedvenc unnep.
2022. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

"itthon viszont idegesít (a többi "beszivárgott" "ünneppel" együtt"


A karácsony nem idegesít? Az is csak beszivárgott innen máshova, 150-200 éve még karácsonyfát sem volt szokás állítani Magyarországon.

2022. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!