Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Egy óvodai ballagást és egy...

Egy óvodai ballagást és egy általános iskolai ballagást össze lehet hasonlítani?

Figyelt kérdés
Van különbség a kettő között, úgy értem, hogy melyiknek mekkora a súlya. Ajándék, családi ebéd, vacsora megtartása stb...
2023. ápr. 21. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyéni szerintem. Van család, amelyik mindkettőnél nagy összejövetelt tart, és van család, amelyik semmiféle ünneplést nem csinál.
2023. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ovist csak a gyerek ünnepelte a csoportban:) Nem jött nagyszülő, keresztanyu, csak én voltam vele ott és nem mentünk utána családi ebédre sem. ajándék egy Spongyabob lufi volt, amit ott akkor véletlen el is engedett...

Most ballaga majd nyolcadikból, szűk család ott lesz és utána beülünk egy ebédre. Ajándék is lesz.

2023. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"melyiknek mekkora a súlya" - LOL

A mi családunkban csak a gimnáziumi ballagásnak volt "súlya", abban az értelemben, hogy az sem teljesítmény, de mégiscsak egy mérföldkő az ember életében, akkor elhívtuk a rokonokat egy otthoni ebédre meg volt pár kisebb ajándék.

A többi... az felejtős.

2023. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Számomra egyiknek sincs "súlya", majd ha érettségizik, akkor egy csokor virág és valami pénztárcafüggő ajándék.
2023. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak azért érdeklődtem mert a kicsinek nem tartottam óvodai ballagást, csak mi szülők és tesó "ünnepeltük meg" szerényen. Most a nagyobb ballag 8.-ból,most sem szeretnénk semmi felhajtást. De a család zúgolódik és megjegyzéseket tesz, hogy hogyan tehetünk ilyet a gyerekkel. Meg, hogy ilyen nem lehet, hogy én nem tartom meg a ballagási ünnepséget. Teszem azt hozzá az ovis ballagásnál a másik gyereknél senki meg nem szólalt.
2023. ápr. 21. 14:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk azt a gyereket is felköszöntöttük, amelyiknek nem volt általános iskolai ballagása, mert elment hatosztályosba... ha az egyik kap díszebédet és ajándékot, a másik mért ne kapna? mondjuk mi ilyen család vagyunk, ünneplünk névnapot, ballagást általánostól, mindent nagycsaládilag.

ovis ballagás volt az egyetlen, ahol csak szülők+nagyszülők+tesó, ha már volt, vesz részt.

én megkérdezném a gyereket amúgy, láttam már oylat akit masszívan hidegen hagyott a dolog, de 14 évesen szerintem elég idős hozzá hogy eldöntse mit szeretne.

2023. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Az ovis ballagást nem ünnepeltük.

Mikor 8.-ból ballagott, akkor elhívtuk a szűkebb családot, nálunk volt egy vacsora és ajándékozás(volt aki ékszert adott, volt aki pénzt)

2023. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ovis ballagáson csak mi, szülők voltunk (mamáékat akartuk hívni, de apu beteg lett). Egy csokrot kapott a lányunk, és rendeltünk egy tortát, arra átjöttek a féltesók is.

Nyolcadikos ballagás nem volt, nyolc osztályos gimibe ment.

Gimis ballagás: férjem, én, féltesók házastársak, legjobb barátnője a lányomnak, és Anyukám, buli nálunk.

Diplomaosztó után: férjem és én, lányom és vőlegénye egy étteremben.

2023. ápr. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
75%
Az 8-os ballagás nagyon fontos, a gyerekek egy része akkor már valamilyen szinten saját lábra áll, stb. én pl eléggé besértődnék, ha anyuéknak van pénze, és mégis elintéznek egy "ügyes voltál, grat" - tal, és egy virággal. De ez személy-függő
2023. ápr. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan az. Az a gyereknek egy búcsú az iskolától/ovitól. Ehez nem kell család. Ez igaz a gimisre is. Érettse

Égi urán el lehet vinni egy vacsira, de az sem nagy családi esemény.

2023. ápr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!