Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye annak hogy a...

Mennyi az esélye annak hogy a gyerek valamelyik nagybátyjára fog hasonlítani?

Figyelt kérdés

#gén #örölődés
2014. ápr. 5. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanakkora, mint, hogy a saját apjára, anyjára.. Hiszen a szülő testvére ugyanonnan örökölt, mint a szülő, és mint tudjuk rengeteg tulajdonság 1 generációval feljebbről jobban kijön..

( egy kicsit más: az egyik unokatesőméknál figyelhető meg, hogy olyan, mintha gyereket csereltek volna.. Tehat az idegenek mindig azt hiszik, hgy a testvére gyerekei az övé, az övék, pedig a testvéréé, mert annyira szembeszökő hasonlóság (mivel hajszín is különbözik)

2014. ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 zabmester ***** válasza:

Számszerűen nem tudom (és kétlem, hogy valaki is meg tudná itt mondani), de a fiam például sok dologban hasonlít az én öcsémre. Például a fejformája egészen olyan, mint a tesómnak volt kiskorában. Igaz, ezt csak így, családon belül vesszük észre, idegenek szerint sokkal inkább rám hasonlít, mivel öcsém bőre inkább kreol, én viszont nagyon fehér bőrű vagyok, és a fiam is ilyen típus, de a vonásai nagyon sokban hasonlítanak öcsémre gyerekkorából.

De a családból még sok mindenkire hasonlít egy kicsit, például a szeme egészen olyan, mint az anyukámé.

2014. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 zabmester ***** válasza:
Ja, ez az unokatesós dolog most eszembe juttatta, hogy nagymamámék mindig azon poénkodtak, hogy anyu és a nővére biztosan gyereket cseréltek :D Igaz, külsőleg nem hasonlítok anyukám nővérére, és az unokatestvérem sem az én anyukámra, de nagyon sokan mondták már, hogy a nagynéném volt mindig is olyan heves vérmérsékletű, lobbanékony természet, mint én, míg az unokatestvérem meg pont hogy anyukámra hasonlít, aki egy nagyon nyugodt, türelmes, diplomatikus személyiség.
2014. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyik barátom kisfia jobban hasonlít a tesójára, mint rá. Ugratjuk is a haverokkal rendesen... :D
2014. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ismerös lánya tiszta olyan mint a nagynėni anyai ágon.
2014. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Passiflora ***** válasza:

Én is ismerek olyan gyerekeket, akik valamelyik szülő azonos nemű testvérére jobban hasonlítanak, mint magára a szülőre.


Én ugyanígy vagyok az egyik unokahúgommal.


Nekem kiskorában eleinte kellemetlen volt, hogy ha hármasban beültünk valahova vele és a sógornőmmel egy fagyira, vagy bárhol máshol idegenekkel találkoztunk, akkor mindenki engem nézett a lánya anyukájának, mert nem akartam, hogy ez esetleg rosszul essen neki.


De szerencsére nem bántódott meg, jóban is vagyunk meg jó a humorérzéke, így inkább poénosan kezelte a helyzetet.

2014. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan annyi az esèly az összes közvetlen családtagra, èn pl apai nagymamámra hasonlítok.
2014. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!