Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nekem valami gyanús! Ha...

Nekem valami gyanús! Ha létezett több ember faj ahogyan a tudomány állítja akkor miért haltak ki? A farkas aki velük élt egy időben az például miért nem?

Figyelt kérdés
Nehogy már egy farkasnak jobb tulélőképessége legyen, mint egy homo erectusnak

dec. 3. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
A mai ember őse, a homo erectus pontosan ugyanúgy halt ki, mint a mai farkasnak az őse. Ma sem él már sem emberős, sem farkasős.
dec. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A nagy Levin ***** válasza:
94%

Természetes szelekció. Azok a fajok, amelyek tudnak alkalmazkodni fennmaradnak, amelyek nem, azok eltűnnek.


"Nehogy már egy farkasnak jobb tulélőképessége legyen, mint egy homo erectusnak"


A dinoszauruszok is kihaltak.

dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg létezett több emberi faj. Pl. a neandervölgyi, akikkel mi is párosodtunk, ezért némelyek neandervölgyi géneket is hordoznak! Miért haltak ki? Feltehetően azért, mert nem voltak elég rátermettek, hogy életben maradjanak.
dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

Eredetileg csak is a vallás rovatban szoktam kérdéseket feltenni, de ezt most kivételesen megtettem, mert kiváncsi vagyok a véleményetekre a kérdéssel kapcsolatban. Egyébként nekem sajátos elképzelésem van ezzel az egésszel kapcsolatban. Leírom nektek bár tudom, hogy nem ide tartozik.


(Az én elképzelésem, hogy az összes leletett dínocsontott és minden embertípusnak a maradványát a sátán hamisította meg azért, hogy még véletlenül sem higgyenek Istenben. Isten ezt hagyta a Sátánnak, mert ez is a szent tervének része. Hogy mi a terve pontosan azt a bibliából ismerhetjük meg. Hogy mi volt a pontos terve az emberek félrevezetésének Istennek azt nem tudom. Isten útjai kifürkészhetetlenek)


de azért érdekel a tudomány része. hátha valaki olyat ír, hogy rögtön megdől a hitem

dec. 3. 13:32
 5/71 A nagy Levin ***** válasza:
100%
#4 ezzel a vallás kategóriában valóban többre mentél volna, de ha már itt vagy, akkor megkérdezem, hogy a dinoszaurusz csontok léte, vagy nem léte mennyiben befolyásolja, ki vallásos és ki nem?
dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
azt befolyásolja, hogy azok a csontok több millió évesek ( elvileg), aki igazán vallásos az nem hiszi el, hogy több millió évesek a leletek ha az egész föld kora a biblia szerint 6-10 ezer évre tehető.
dec. 3. 14:01
 7/71 anonim ***** válasza:
100%

4. (2023.12.03 13:32) Azért ez a tudomány rovatban erősen ezós.


A dinó csontok valódiak, nem hamisította azokat senki. És az összes többi már kihalt élőlény maradványai sem hamisítványok. A fajok alakulnak, egyes fajok megjelennek, egyesek eltűnnek. Vannak amelyek hosszabb ideig képesek életben maradni, van amelyik rövidebb. Az emberek is változtak. Hogy mikortól van új faj az megint egy másik kérdés. A korai emberelődök és ősemberek között még volt versengés egészen komoly, aztán ebből alakult ki szép alssan a ma élő ember. Ugyanúgy, ahogy azt mondják, hogy a cápák egészen ősi állatok (pl. lehet Magyarországon is találni több helyen miocén üledékben cápafogat), de azok a cápa fajok amiket onnan ismerünk nem azonosak a mai cápa fajokkal.

dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
92%

#6


A Biblia nem állítja, hogy a Föld 6-10 000 éves.

Ezt az időtartamot a Bibliát szó szerint értelmezők találták ki, akik az ősatyák életkorát összeadva jutottak erre a következtetésre. Csakhogy az ősatyák életkora nem történelmi adat. Ez már a szöveg műfajából is világos, de józan paraszti ésszel is belátható, hiszen az emberek sosem éltek több száz évig. Világos, hogy ez egy szimbolikus leírás, hasonló ahhoz, mint amikor azt írja a látnok, hogy kijött a tengerből egy hétfejű, tízszarvú vadállat (Jel 13,1). Ez is csak jelkép, ilyen állat ugyanis nem létezik.

Azt, hogy mi szó szerint érhető, és mi nem, a szöveg műfaja dönti el. A teremtéstörténet pedig nem tudományos leírás.

dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
#7 azért is írtam, hogy nem ide tartozik, egyébként szerintem az állításomat lehetettlen megcáfolni és bizonyítani is
dec. 3. 14:09
 10/71 anonim ***** válasza:
96%
9: Miért is lehetetlen cáfolni? Igaz, ahhoz le kéne venni az ezós szemellenződet, és meglátni a tényeket. De erről semmi de semmi értelme egy mélyen vallásos-ezóssal Tudomány rovatban beszélni. Főleg úgy, hogy a vallásod alaptételeivel sem vagy tisztában. Ld. 6. kommented (2023.12.03. 14:01). Innen kezdve esélytelen veled bármiről is beszélni, mert eleve nem is akarod meghallgatni a másikat, cask hajtogatni a magadét.
dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!