Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a jelenlegi...

Szerintetek a jelenlegi állapotában még visszafordítható lenne a klímaváltozás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok tudományos cikket olvastam a témában, és arra a következtetésre jutottam, hogy már nincs mit tenni. Egyetlen esélyünk talán csak az, ha elfogadjuk ezt a tényt, valamint fölkészülünk a várható következményekre...

Örülnék, ha meg tudnátok cáfolni!



2023. aug. 26. 16:24
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:

"Másrészt viszont ugyanúgy van aktív védelem is: pl. CO2 elnyelés. Csak meg kell csinálni.

Ugye, te nem csak olyan dolgokat fogadsz el megoldásnak, ami MÁR MOST készen is van?"


Jaa, hogy egy technooptimistával van dolgom. Értem.


Alapvetően amúgy az a helyzet, hogy de, ezzel kéne főzni, ami már most megvan - merthogy rohadtul nincs idő csúcstechnológiák globális elterjesztésére, illetve az is jelentős CO2 kibocsátással járna.


Nem tudom, hogy feltűnt-e, bro, de már jó 10 éve ezerrel terjednek a megújulók, és ennek ellenére semmiféle csökkenés nincs a CO2 kibocsátásban, hanem növekedik - még mindig.


Ne szopd be ezt a hülyeséget, hogy napelemekkel meg szélkerekekkel meg elektromos autókkal meg lehet akadályozni a klímaváltozás elfajulását - nem lehet.

Ehhez már túl késő.


Az egyetlen megoldás a drasztikus fogyasztáscsökkentés LENNE, de mint mondtam, ez a globális gazdasági rendszer, gyakorlatilag a civilizáció összeomlásával járna, úgyhogy ezt nem fogja meglépni egyetlen ország sem.


Így aztán két lehetőség maradt:

- vagy egy globális diktatúra kiépül, ami erőszakkal rászorítja az emberiséget a fogyasztás-csökkentésre

- vagy a klímaváltozás b-ssza el annyira a világot, ami háborúkhoz és összeomlásokhoz vezet, itt még esetleg lokálisan előfordulat, hogy egy-egy ország képes lesz vasszigorral úrrá lenni a káoszon, tehát megint csak diktatúra.


Ez van.


Jobb, ha nem áltatod magad hülyeségekkel, hanem inkább felkészülsz lelkileg, és ha van lehetőséged, fizikailag is, hogy egy igen sz-r világ jön igen hamar.

2023. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
0%

Vagy a harmadik lehetőség:

egy mérsékelt fogyasztáscsökkentés MELLETT ezerrel dolgozunk azokon a dolgokon, amelyek AKTÍVAN mérséklik a klímát.

Ezt valahogy mindig kihagyod a számításokból.

Tehát akkor te egy nihilista vagy.

2023. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

"Vagy a harmadik lehetőség:


egy mérsékelt fogyasztáscsökkentés MELLETT ezerrel dolgozunk azokon a dolgokon, amelyek AKTÍVAN mérséklik a klímát.


Ezt valahogy mindig kihagyod a számításokból.


Tehát akkor te egy nihilista vagy."


Ez tipikusan azoknak a vágyálma, akik úgy akarják megúszni a dolgot, hogy hát a fogyasztás csak maradjon már meg azért, mert na, fogyasztani de jó dolog, szeretünk azért plázázgatni, meg nyaralgatni, meg stb.


Na ez az, ami sz-rt se ér, de majd meglátod te is.


Nem, nem nihilista vagyok, hanem realista.

2023. szept. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
54%

"a fogyasztás csak maradjon már meg"

Most a normál fogyasztásra gondoltam, az erőltetett túlfogyasztás ebben nincs benne.

Amúgy is olyan drága lesz minden, hogy ez valóban automatikusan leáll.

2023. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

"Most a normál fogyasztásra gondoltam, az erőltetett túlfogyasztás ebben nincs benne."


Az a baj, hogy gőzöd nincs, hogy mit is jelent valójában az erőltetett túlfogyasztás.

Pedig nem nehéz utánaguglizni, hogy az általad erőltetettnek gondolt túlfogyasztás mennyi csökkentést is jelentene.


Én megtettem.

Fogyasztási csoportonként megvan, hogy melyik mennyi kibocsátást generál.


Hajrá, bro, okosodj.

2023. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%

Hát, bro, azt látjuk, hogy ha rajtad múlik, semmi se lesz megoldva.

Ezért vagy nihilista.

Csak tudod, az emberek azért néha összefognak, és szoktak gondolkodni is.

Ezért vagyunk itt, és nem a fán az őserdőben.

2023. szept. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:

#36

Rendben, jó álmodozást.


Az a kevés, akinek meg van józan esze, és képes a vágyvezérelt gondolkodáson túllépni, inkább készüljön fel a legrosszabbra.


Nem mondhatja senki, hogy nem lett előre szólva.

2023. szept. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Talán visszafordítható lenne, ha volna rá akarat.

Te, mint fogyasztó le tudsz mondani a szívószálról, de azért ennél többről már nem nagyon. Mert az jár neked.

A politikus megelégszik ígérgetéssel, mert ha komolyan korlátozna bármit, azonnal elsöpörné a népharag.

A cégek meg megelégszenek a greenwashinggal, mert többre senki sem kényszeríti őket.

2023. szept. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha hirtelen mindenhol minden fosszilisenergiahordozó-felhasználás leállna, évtizedek alatt már akkor is kb egy fokot tovább mászna a földi középhőmérséklet a maihoz képest, mire új értéken stabilizálódna, mert jelenleg a vizeknek és a talajnak a hőkapacitása, ami még hidegtartalékként fékezi a folyamatot. De ismerve az emberiséget, nem fog hirtelen megszűnni a felhasználás. Talán még a növekedés üteme se fog nem hogy csökkenni, de nőhet is, mert a 3. világba is eljutott a technika, és úgy vannak vele, nehogy már ők már ne élhessenek azzal, amivel mások éltek, illetve élnek is. És létszámukat tekintve nincsenek kevesen.

Így 2 megoldás a már elkerülhetetlenre: 1: alkalmazkodás a változó éghajlathoz, főleg a mezőgazdaság, ami kitett; 2: megkísérelni elnyeletni a CO2-t drasztikus erdőtelepítéssel (de ez utóbbi sem fog összejönni, mert kell a hely a földeknek, miközben sivatagból egyre több lesz, ott nem lehet szántóföldekkel terjeszkedni).

2023. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos az emberiség tehetetlensége nagyon nagy.

Most a Covid alatt a sok korlátozás - MÉG MINDIG nem volt elég, több kellett volna a sikerhez.

Erre mi történt?

MINDENT VISSZAÁLLÍTOTTAK! AZ utolsó milliméterig, mindent!

Most szüntetik meg az otthoni munkát azoknál a cégeknél, ahol egyáltalán még megvan, vagy legalább drasztikusan lecsökkentik.

Hát így valóban semmi se lesz, csak pusztulás.


"elnyeletni a CO2-t drasztikus erdőtelepítéssel "

Nem csak azzal lehet.

2023. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!