Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a jelenlegi...

Szerintetek a jelenlegi állapotában még visszafordítható lenne a klímaváltozás?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sok tudományos cikket olvastam a témában, és arra a következtetésre jutottam, hogy már nincs mit tenni. Egyetlen esélyünk talán csak az, ha elfogadjuk ezt a tényt, valamint fölkészülünk a várható következményekre...

Örülnék, ha meg tudnátok cáfolni!



2023. aug. 26. 16:24
A kérdező szavazást indított:
Sajnos ez az igazság, törődjünk bele, és mentsük, ami még menthető!
Jelentős probléma ugyan a klímaváltozás, de szerencsére még visszafordítható, ha tényleg teszünk érte.
Nem gondolom, hogy foglalkozni kéne ezzel, a Föld történetében mindig is voltak melegebb periódusok.
Mi ez a marhaság? A klímaváltozás csak egy összeesküvés-elmélet, semmi több.
23 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
79%

Simán visszafordítható lenne.

DE!

Nagyon sokat kellene áldozni érte. Arra gondolj, hogy például az ókori Egyiptomban a piramis építése elvitte a GDP 50%-át. Tehát kétszer olyan erős lehetett volna a birodalom, ha nem ezt csinálják.

Most mennyit költünk erre? 1% alatt?

És ki az, aki ennél többet fog rá költeni? Te? Elfogadnál például egy 40%-os adóemelést e miatt?

2023. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
65%

A klímaváltozás további súlyosbodásának megelőzése lényegesen olcsóbb, mint a károk elszenvedése amit okoz.


Mindenesetre az alkalmazkodóképességünk javítását (pl. magasabb végzettség, több szakképzettség, nyelvtudás, iskolázottság, tanfolyamok) is meg kell lépnünk a klímavédelmi intézkedések (pl. erdőtelepítés, home office, távtanulás, energia és víztakarékosság) mellett.

2023. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
27%

"lényegesen olcsóbb, mint a károk elszenvedése"

Ja.

Viszont az utóbbi valamivel később lesz, és nem 100%, csak 99.

Ugyanez volt a Covidnál is, ezért nem mentek oltásra az emberek.

Most meg mindenki úgy képzeli, hogy majd ő lesz a Mad Max.

2023. aug. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
67%
Na, meg is érkezett Mad Max, a lepontozó hős.
2023. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
88%
Én megteszem a tőlem telhetőt, hidegen iszom a sört, hogy az se melegítse a légkört. A kút vizében hűtöm, mert annak nincs is lábnyoma.
2023. aug. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%

A klímaváltozás állandó. A globális felmelegedés természetes jelenség. Földtörténeti skálán tegnap itt még jég volt és azóta 120 métert nőtt a tengerszint. A jégkorszak nem magától szűnt meg, és nem is tegnap óta olvad a jég.


Tehát nem kéne közünk legyen a klímaváltozáshoz. Mégis van a környezetszennyezés miatt, ezzel durván begyorsítottuk a felmelegedést, és ez a nem természetes. Vissza kéne lassítani, de erre az esély nulla. Kína, USA, India, Oroszország vért izzadva versenyeznek egymással minden téren, nem engedhetik meg maguknak a környezetvédelmet megfelelő szinten. Így erre a Föld rácseszett. Majd akkor lesz jelentősebb változás, amikor a következmények majd kötelezővé teszik.

2023. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%

Azért lassan-lassan történik valami, de ez annyi, mint halottnak a csók.

Amikor a Covid miatt majdnem minden leállt, és nagyon szép, tiszta lett a levegő - kiszámolták, hogy még ez is kevés, még jobban vissza kéne fogni magunkat.

De azóta MINDENT visszarendeztek, lehetőleg MILLIMÉTERRE a vírus előtti állapotba! SEMMIFÉLE megtartóztatás nem maradt meg, és most még ráadásul az otthoni munkát is meg akarják szüntetni! Már ott, ahol egyáltalán még megvan.

Ami változott, hogy most egy icipicikét jobban figyelnek a környezetvédelemre a gyártás, stb. során. De inkább csak azért, mert az most jobban eladható.

2023. aug. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben visszafordítható, gyakorlatban belátható időn belül nem.

Ezt úgy értem, hogy visszafordítható lenne minimum évszázadok alatt, de ehhez az kellene, hogy holnapra az emberiség technológiai színvonala a kőkorszakra zuhanjon vissza és a létszáma is megtizedelődjön. Ami gyakorlatilag lehetetlen. A gyakorlatban már nem fordítható vissza. Vegyész vagyok, az egyik egyetem környezetmérnöki tanszékén dolgozom. Közel 40 éves vagyok. És tudom ez önzőség, de annak örülök, hogy az én életemben a nagyon durva következmények, talán még nem jönnek el. Nem irigylem a gyerekeinket, unokáinkat. Nem szívesen élnék a következő századforduló környékén. Ez az 1980-2060 körüli időszak szerintem még a legnyugisabb. Nincsenek nagy háborúk, a technikai színvonal már elég fejlett, hogy kényelmes életünk legyen. És talán még a klímaváltozás következményei sem lesznek még annyira durvák, mint ez után.

2023. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet visszafordítani.

Eleve a Földnek van egy átlagos periódusa ami alatt melegszik és hűl folyamatosan. A probléma azzal van hogy mi a felmelegedési folyamatot felgyorsítjuk és felerősítjük amihez nem tud alkalmazkodni a természet elég gyorsan.

2023. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
97%
Sokszor említették már, hogy ha most eltűnne az emberiség a bolygóról, akkor is több mint negyven évig tovább melegedne a légkör. Már ha tényleg a szén-dioxid a ludas.
2023. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!