Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sokan miért szeretik azt, ha...

Sokan miért szeretik azt, ha egy játék platform exkluzív?

Figyelt kérdés

Mostanában volt az, hogy az Xbox elkezdett nyitni a Playstation felé, és microsoft exkluzív címeket hoztak el Playstation-re, emiatt sokan felháborodtak, annyira, hogy eladták xbox konzoljaikat.


Viszont ugyanez a Playstation esetében. Ha megjelenik PC-n egy Playstation játék, akkor sokan mérgesek lesznek.


Viszont nem értem, miért zavarja NAGYON sok embert az, hogy még többen tudjanak játszani egyes játékokkal? Miért szeretik sokan a platform exkluzívitiást? Miért szeretik sokan azt, hogy egyesek a platformexkluzivitás miatt nem tudnak játszani adott játékkal?


Például ott van a The Last Of Us 2, amivel én szívesen játszanék, de PC gamerként nem tudok (csak ezért nem fogok PS5-öt venni).


Amúgy az alábbi cikk, és az abban lévő linkek miatt írtam ki a kérdést.

[link]



márc. 13. 06:29
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
50%

#26 a hátterem miatt hoztam fel, nem a korom miatt. Hogy megértsd miért lett belőle elegem. Hogy megértsd miért irom azt, hogy mókuskerék, hogy miért mondom hogy 3 év múlva nem ér semmit. A 90-es, 2000-es években nem játszottál 3 éves géppel, mert kb semmi sem futott rajta.


Utobbi 2 genben nem volt értelme a konzolozásnak. Szerinted. Leírtam számomra miért volt, ps4re váltottam pc-ről, 25 év után, és mint írtam nem bántam meg. Úgyhogy valami plusz mégis volt benne, nem gondolod?


Fps téma. Én ott voltam amikor az fps mint fogalom megjelent, a 3DMark kezdte ezt, elötte azt se tudtuk mi az, ehhez képest baromi jó játékok voltak a 3dfx elött is.


Ha téged jobban érdekel mi van kiírva a jobb felső sarokban mint maga a játék, hát így jártál :)

márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
71%
#29 egy konzol nem nyüszít a vírusirtó miatt, hogy megint új driver kell, hogy el tudd egyáltalán inditania jatekot, meg ehhez ez kell, másikhoz amaz, nem zúg mint egy asztali gép (ok ps4 igen, meg lehet csendes pc-t építeni) nem kell mókolni mindig (ami tök jó egy ideig, aztán már csak dühít) bekapcsoláskor nem kell elmenni kvzni mert ő most frissítéseket keres mindenhez, és tök jó a steam meg a többi, de olyat nem csinál, hogy a villamoson megveszed a játékot ami mire hazaérsz, ott vár felinstallálva
márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
24%

Engem igenis zavar a dolog, nem érdekel hogy most emiatt ki és mit gondol rólam…


Megveszek egy konzolt 180.000 forintért, veszek hozzá Sony fejhallgatót 30.000 forintért… Átlag játék ára 27.000 forint.

Ha online akarok játszani az is minimum 1-2 ezer + havonta.

Ugye a legmagasabb csomag az 6 ezer/hó.


Steamen meg van, hogy 10.000-re van ugyanaz a játék leárazva 2 évvel később, illetve Steam kulcsokat lehet találni ilyen 6-7 ezer forintokért is.


Amióta ezt elkezdte a Sony én nem veszek eredeti Sony játékot, 27.000 forintért, meg 30.000-ért a deluxe változatot. nem fognak 20.000 forintokkal lehúzni… Én semmilyen játékra nem vagyok úgy rápörögve, hogy AZONNAL a megjelenés napján tudjak vele játszani és hogy ez legyen az egyetlen érték amit kapok a pénzemért. Egy 2 éves játék még nagyon új, jó lenne ha már megvettem a konzolt akkor nem adnák ki PC-re, max. 5-10 év múlva.


Most ez olyan mintha, bemennél egy filmre a moziba és másnap úgy tennék ki a netflixre, hogy előtte ezt nem is említették, amikor meg vetted a mozijegyet… És akkor azzal érvelne az csoport aki ennek a döntésnek a haszonélvezője és nem lett lehúzva, hogy “hát a netflixért is fizetni kell” közben meg lehet hogy amúgy Te is aki elmentél a moziba Netflix előfizető vagy, csak ugye nem szóltak hogy oda is kiteszik.

De amúgy ez rossz hasonlat, mert ez még egy sokkal kevésbé inkorrekt lépés lenne mint az amit a Sony csinál, hiszen sokkal kisebb összegről van szó és ha moziban nézel egy filmet, még így is kapsz egy plusz élmény faktort, tehát nem az van hogy nem kapsz semmit a pénzedért. Persze ezen jobban és többen fel lennének háborodva.


Lényegében a Sony exluzív játékokat nagyszázalékban a konzol eladások árából is fejlesztik, nem csak a videójáték eladások árából… Tehát mi akik megvettük a konzolt meg a játékot is, mi termeljük a bevétel 90+ százalékát, tehát megérdemelnénk az exluzivitást!

Akik meg PC-n is hozzájutnak az csak azért lehetséges mert ennek a sz@rhazi nagypofájú társaságnak (Sony) fontosabb az utolsó rókabőr lehúzása, mint az hogy megbecsüljék a vásárlóbázisukat!


Eddig megvettem minden Playstation konzolt, de ps6-ot már egész biztos hogy nem fogok venni, ha nem lesznek ez ügyben gyökeres változások.


Azt a réteget hülyének nézni ennyire, akik miatt léteznek… Megáll az ember esze.

márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
47%
#33 2 évre rá miért fáj hogy más is játszik vele? A ps is hardver, a pc is. Mindkettőre meg kell venned a szoftvert. Ha megjelenik pc-re akkor már ps nem tudsz vele játszani? Vagy a pc jobb? Nem baj hogy minimum 2.5x annyi egy gamer pc mint egy ps? Ha csak az exkluzívitás a lényeg, miért nem vettél Nintendot?
márc. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
24%
Mert így az egyetlen plusz értek amit kapok, mint a platform életbentartója, a valódi exluzivitás helyett, hogy korábban férek hozzá a játékhoz. De nekem (és még nagyon sokaknak) ez nem érték… Mivel nem vagyok olyan szinten konzum idióta, hogy egy játékot pl. a megjelenés előtti hype miatt be rendeljek előre. Egy 2 éves játék teljesen új. A God of War és a God of War ragnarok között is csak nagyon minimális különbségek vannak, gyakorlatilag ugyanúgy néz ki a két játék… Ha ez az egyetlen dolog amit kapok mint PS tulaj, hogy még azt is elvárják tőlem hogy minden friss címet még a megjelenés évében vegyek meg, hiszen ez az EGYETLEN előnye a Playstation konzolnak, akkor mi a lófenének vegyek Playstation konzolt?
márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
30%

Én kifejezetten azért vettem mindig is ps konzolokat, mert a ps exluzív játékokkal akartam játszani… Ennek volt egy élménye.


Ps2-n volt hogy 3-4 vagy több éves játékokat is megvettem utólag, mert csak ps2-re volt elérhető.


Ha elérhető lett volna PC-re, el sem gondolkodtam volna a konzolokon. Ilyen feltételek mellett szinte semmi értelme a konzolnak…

márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
73%
#35 a ps-nek nem az az értéke hogy exkluzív játékok vannak rá, hanem hogy célhardver, és kényelmesebb mint egy pc. Ha exkluzivitásra vágy akkor vegyél Nintendot.
márc. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
47%

#37.


Ez 1-2 évvel ezelőttig rohadtul nem így volt.

És semmivel sem kényelmesebb mint egy PC.


Olvasd már vissza 20 év fórumainak termékét, mindig is az exluzív címek elérhetősége volt a főérv a Playstation mellett.

Ha nem az lett volna, az Xbox is hasonlóan nagy márka lenne, de nem az!

márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
34%

#36 én meg ps4-et 2018-ban azért mert immár sokadszorra megint pc fejlesztés elött álltam, és egy ps annyiba került mint egy közepes grafkártya, nem beszélve arról hogy ígérték rá az rdr2-t, és pc-re akkor még senki nem tudta egyáltalán megjelenik-e. Szóval vettem egy PS4-et és kicsit sem bántam meg.


#35 amit eddig pre-order vettem, egyiket sem bántam meg, szóval attól mert valaki pre-order, 0day vesz játékot, még nem konzumidióta, csak jól kell választani.

márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
34%
#38, de szerintem! kényelmesebb. Nekem az. Mint írtam pc-ztem eleget. Felesleges visszaolvasnam, aktívan részt vettem benne. Amikor én vettem, illetve amikor a ps5 kijött a fő érv az volt, hogy annyiba kerül mint egy grafkártya, cserében bármi ami megjelenik rá, futni fog rajta fejlesztés nélkül. Végre nem kell nézni a hardver követelmények, nem kell érdekeljen milyen proci van benne, mennyi ram. Én emiatt vettem, azt sem tudtam milyen játékok vannak rá, meg hogy mennyi. Azóta vettem rá vagy 200 játékot, mert mindig a piros ruhás nő kellett, hatalmas backlogom van, ha következő 5 évben nem adnak ki rá semmit, akkor is tudnék mivel játszani
márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!