Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Sokan miért szeretik azt, ha...

Sokan miért szeretik azt, ha egy játék platform exkluzív?

Figyelt kérdés

Mostanában volt az, hogy az Xbox elkezdett nyitni a Playstation felé, és microsoft exkluzív címeket hoztak el Playstation-re, emiatt sokan felháborodtak, annyira, hogy eladták xbox konzoljaikat.


Viszont ugyanez a Playstation esetében. Ha megjelenik PC-n egy Playstation játék, akkor sokan mérgesek lesznek.


Viszont nem értem, miért zavarja NAGYON sok embert az, hogy még többen tudjanak játszani egyes játékokkal? Miért szeretik sokan a platform exkluzívitiást? Miért szeretik sokan azt, hogy egyesek a platformexkluzivitás miatt nem tudnak játszani adott játékkal?


Például ott van a The Last Of Us 2, amivel én szívesen játszanék, de PC gamerként nem tudok (csak ezért nem fogok PS5-öt venni).


Amúgy az alábbi cikk, és az abban lévő linkek miatt írtam ki a kérdést.

[link]



márc. 13. 06:29
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

#20 azért nem 20 fps


Most ránéztem, egy rtx kártya, igaz nem a 2080 200k-tól indul

márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
#20 Nem tudom hogyan jön ide ami húsz éve volt.
márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
48%

#21 "igaz nem a 2080"

Megnéztél egy másik kártyát és annak más ára van? Ezzel nem tudok mit kezdeni. A lényeg, hogy ha hat éve vettél egy 2080at az a ma megjelenő játékot is minimum közepesen 60+fpsel fogja futtatni. Ha vettél négy éve egy PS5öt (ami akkor többe volt mint 200) akkor minimumon nem fogja tudni a 30fpst. Miközben a játékért ugyanannyit vagy többet fizetsz konzolon. Tévedés azt hinni hogy évente kell rákölteni egy konzol árát egy PCre. Éppen hogy a konzolok drágultak fel a számítógépekhez. A különbség annyi, hogy a PCbe kezdetnek többet kell tenni (igen, simán kétszer annyit), a konzolok esetében meg évek alatt kifizeted ugyanazt, úgy hogy sokkal jobban romlik a játékélmény amit kapsz érte. Már minden konzolon fizetni kell csak azért hogy multizhass. Mennyi is az éves díj, 25e forint körül PS/Xboxon? Mondjuk lehúzol egy 6 évet minimum egy géppel az csak 150e arra ami PCn ingyen van.

márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
51%

#23 olvastad a #18-as hozzászólásomban a 25 évet? Volt már konzolod? Nekem 2018 óta van. Az asztalit azóta 3x kapcsoltam be. Én már nem fogok pc-n játszani, elég volt belőle 25 év. A masterrace tagja voltam, masszív lenézéssel a gagyi játékgépük miatt. Aztán jött a ps4 és azon is a GoW meg az Rdr2, és mindenki csak bámult. Arról nem beszélve hogy mennyivel kényelmesebb mint az asztali. Megveszem, letöltöm, megy. Nincs az, hogy jaj fog e futni, megint mit kell venni, meg kéne rtx fél millióért. Mert az RT is csak addig f..zság amíg youtubeon nézed, de aztán látod működés közben, és azt mondod, igen, ez kell!

Lehet hogy mára kinyúlt egy konfiguráció öregedése, hiszen a 4 éves notim is teljesen jól használható, de hidd el nekem, bele lehet fásulni a mókuskerékbe amit egy pc jelent, és soha nem elég jó amilyen hardver benne van. Az fps soha nem érdekelt, pénz se annyira, csak házra költöttem 60k-t 2006-ban.


Ja és a ps5-t 150k-ért vettem, nem 200-ért.


Tudom hogy nem hiszel nekem, olyan mintha 2018 előtti magamat próbálnám meggyőzni, ami kb lehetetlen :) de azt mondom neked, nem bántam meg a valtást, egyetlen percre sem. Persze a konzol mellett van notim, de azon nagyon ritkán játszom, akkor is stratégiait másokkal

márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
53%
#24: Maximálisan egyetértek. Kb. 7-8 évvel ezelőtt én is PC hívő voltam, bár volt mellette itthon PS4 is a PS only címek miatt, de hát miért játszanék egy multiplatform címet egy gyengébb hardveren, ha a PC-t ugyanúgy ráköthetem a nagy tévére, és sokkal jobb minőségben játszhatok velük a kanapén heverészve? Aztán elkezdődött a kriptoőrület, kilőttek a hardverárak, chiphiány, RAM-hiány, háttértár-hiány, COVID, a PC-játékok árai is megnőttek, és egyszer csak azt vettem észre, hogy már nagyon nem éri meg PC-snek lenni. A hazai viszonyok között jól keresek, de teljességel kizárt, hogy én egy gamer PC-re kifizessek egy-másfél millió forintot. És még ez sem garancia semmire, mert annyira optimalizálatlanul jönnek ki a játékok. Egy barátomnak 4090-es kártyája van, és rossz nézni, hogy szaggat rajta némelyik frissen megjelent játék. Persze, pár héten-hónapon belül patchelik, de én a 70 eurós játékommal a megjelenéskor szeretnék játszani, nem pedig a javítgatások után.
márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:

#23

Mindig az szokta előhúzni az éveket aki azt hiszi olyannal beszél aki nem olyan idős. Én sosem éreztem szükségét ennek, de tessék: kb 33 éve játszom PCn és 25 éve konzolon. Voltak időszakok amikor a konzolok voltak az "egyértelműen" jobb választások (ha nem vesszük figyelembe, hogy szinte mindegyik tört volt) és van amikor a PCk. Az utóbbi két genben nem sok értelme van a konzolozásnak hacsak nem akarsz részletekbe kifizetni legalább annyi ha nem többet mint PC. Már régen nem ott tartunk PCn, mint régen hogy parancssorból kellett imádkozni, hogy menjen valami. A Steam konzolosította az egész élményt, letöltöd és megy. Konzolon meg ahol régen betetted a lemezt és kész, most játszod ugyanazt a játékot a frissítésekkel meg online bejelentkezéssel mint PCn. Azzal a különbséggel ha egy port vacak akkor nem tudsz vele semmit tenni.


Az RT részhez nem tudok mit mondani ugyanis úgy értelmezem neked az tetszik. RT támogatás szinte nulla konzolon, vagy nincs vagy a PC low alatt van. Tisztelet a kivételnek.


Én mindent elhiszek, de már ezelőtt 10 évvel is alapnak tekintettem a 60fpst, ez egyáltalán nem elitizmus. A régi konzoljátékok alapból hatvannal futottak aztán a grafika megette és azóta is küzdünk vele. Ott vannak a tesztek hivatalos forrásból feketén fehéren, hogy mennyire nehezen tartják ezek a gépek a normális FPSt a legtöbb játékban. Gyakorlatilag el van várva hogy egy drága 4K TVd legyen VRR támogatással ami ugyancsak nem két fillér és úgyis csak harmincat kapsz. Ha PCn bárki kiadna egy olyan videokártyát ami nem hatvanat céloz minimum akkor körberöhögnék, konzolon meg el van nézve minden ha szép a screenshot. GOW, RDR2 gyönyörűek, de olyan mintha egy mocsárban úsznál annyira lassúak.

márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
68%

#25

Ez a megjelenéskor játszhatatlan a játék egyáltalán nem PCs dolog, maximum ott azért érzi az ember rosszabbnak mert azt hitte ha többet fizet akkor megúszhatja. Cyberpunk megjelenésről hallottál? Ahol visszaadták a pénzt a konzoltulajoknak mert játszhatatlan volt? Jedi Survivor ahol a 60fps mód játszhatatlan volt amíg ki nem kapcsolták az RT-t (amivel minden screenshot reklámozva van) teljesen fél évvel később? Elden Ring még mindig 40fps körül rángat PS5/XSXen, de semmi gond hiszen jó pontokat kapott?


A gagyi portok egy teljesen más dolog, a direkt eredménye annak, hogy az emberek megveszik a vackot. Aztán majd megpatchelik vagy nem. Nagyon egyszerű a megoldás: nem veszel új játékokat csak ha patyolat technikai szempontból. Majd megveszed egy év múlva, összes patchel és kiegészítővel töredék áron. Ezt csinálhatod PCn és konzolon is. Semmi bajod nem lesz tőle ha nem veszel új játékokat azonnal harmincezerért, de a kiadók majd legközelebb talán normális cuccot adnak ki.

márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, miért szeretik, de nem vagyok benne biztos, hogy olyan sokan lennének.


A legtöbben max. morognak egy kicsit, hogy egy-egy játék kedvéért több platformon kell ott lenni (kell két konzol, vagy egy konzol és egy PC), de kb. ennyi. Én pl. szívesen megnézném a GT7-et, de azért emiatt nem fogok PS-t is venni (meg ugye még egy "live" szolgáltatást, hogy menjen online is). De hát ez van.


Aki ebből problémát csinál, az én is úgy gondolom, hogy valamilyen módon különlegesnek, valamiféle nem létező "elit klubnak" a tagjának érzi magát. Nem érdemes velük foglalkozni, a csalók mellett a legnagyobb senkik a játékosok között.

márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
47%
#24: Te miről beszélsz? Már most látni a teljesítménnyel kapcsolatos gondokat, aztán mikor is kezdődött a mostani konzol generáció? 2020-ban? Hallottál már arról, hogy Steam, GOG, Epic? Mert a PC gaming szó szerint az 2024-ben, hogy letöltöd és megy a játék és jobb esetben, csak egy launcherbe kell bejelentkezned. Ez a konzolokról minden esetben elmondható? Ha XBOX-od van és előfizető vagy Gamepass-ra, akkor valóban megéri, amennyiben nem az új játékokkal játszol, hanem a régiekkel - bár lehet egy csomó népszerű új játék benne sincs a Gamepass-ban, szóval lehet még tárgytalan is amit mondok - , de PC már nagyon régóta sokkal jobb választás, mint egy konzol, mert erre sokkal több játék jön ki, így nem a legnagyobb gépigényű, talán 30 FPS-re vagy utalva 2024-ben, mint pl Dragon's Dogma 2, hanem keresel helyette valami mást, amit visz a géped, ha tényleg már kezd sok lenni neki. Ha meg csak arról van szó, hogy bekapcsolod a Ray Tracinget, mertannélkűéninemlehet! akkor így jártál, közel sincsen elég játék a piacon, ami miatt megérné azzal sz*rakodni, illetve egy olyan drága kártyát venni.
márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Portz Elan válasza:

#16 Ezt valóban hibásan fogalmaztam meg. Nem úgy értettem, hogy attól lesz drágább. Csak a kontrasztot kívántam kiemelni: Van, hogy egy szoftver eleve drágább egy más platformon, tegyük fel PlayStation-re, és a kalózkodó PC-n így is ingyen szerzi meg.

— Remélem ezúttal sikerült helyesen leírnom a gondolataim.

márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!