Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol tudnék Magyarországon jó...

Hol tudnék Magyarországon jó minōségû, nõi (fejre / hajra való) kendõket venni?

Figyelt kérdés

A szûz Máriától,de manapság inkább a muszlimoktól ismert kendõkre gondolok. Annyi kivétellel persze, hogy nem feltétlen csak egy darab ruháról lenne szó (egy felmagasztalt lepedōrōl), hanem érdekelnének jobb anyagok (pl. selyem, a kasmírt Indiában is annyira hamisítják hogy nem szívesen bíznék benne), illetve nem bánom az esztétikus, szolid mintákat sem.


Sajnos megfelelõt eddig csak Indiában láttam, de onnan egy vagyon lenne mire ide eljuttatják, a vámokról nem is beszélve.


Az ötlet csupán annyi, hogy egy (vagy több) ilyen kendõt szeretnék ajándékozni egy fiatal nõ ismerōsnek. Funkcióját tekintve ugyanaz mint a muszlim "hidzsáb".



ápr. 17. 03:47
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Vegyél ki az ágyneműtartóbol egy lepedőt
ápr. 17. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keleti boltokban.
ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hijab alatt van egy pamut sapka, nem csak a hajra atekerik rá.



Egyébként meg bármilyen nagyobb kendö megfelel, a hétköznapokban nem hordnak ilyen anyagokat, mert nem praktikus ám.


A selyem lecsúszik, a kasmír meg elég meleg, nem fogja hordani.


Én külföldön élek, itt elég sok a muszlim.


A legtöbb kislány sztreccses anyagokat hord, mint a póló. Ezek nagyrészt rá is vannak szabva, hogy ne zavarja öket, mint a sport hijabok, csak nem fürdöruha anyagból.


A felnőtteken ilyen gézhez hasonló vékony de nem áttetszö kendöt látok sokat, ami pamut, viszkóz vagy valami hasonló.



Ha tényleg hasznosat akarsz, akkor valami pamut vagy lenge finom vászon anyagot adj, ezeket könnyebb hordani, és kellemesebb is.

[link]


Valami ilyesmit?

ápr. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tennel egy linket kerdező hogy milyenre gondolsz? Iden fogok menni Indiaba, csak kivancsi vagyok mi az ami ott van, itthon nincs :)
ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

@3

Igen, valami olyasmit, es igen, szempont lenne hogy ne legyen tulsagosan meleg. Nem ragaszkodok a selyemhez, inkabb csak a muanyagok elkerulese lenne a lenyeg es az esztetika. Az emlitett hijab alatti haj letarto sapka is erdekelne.


@4

Peldaul az exoticindia.com ruha reszlegein vannak jo dolgok. Magyar nyelven azt se tudom mire keressek azon tul hogy "kendo".


@2

Milyen "keleti boltok" vannak Magyarorszagon? Tudnal linkelni egyet? A legtobb ilyen hely kb. csak fustoloket meg kristalyokat arul.

ápr. 17. 19:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!