Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » GT és Tisza cipő gyártó cégek...

GT és Tisza cipő gyártó cégek kartelleznek?

Figyelt kérdés

Mindkettő magyar márka. Hasonló minőség, és az árak is ugyanazok.

40 ezer egy cipő.

Szerintem lehetne kevesebb is az áruk, ha rendes verseny lenne közöttük.


máj. 11. 02:32
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
Vagy szimplàn nem tudjàk tartani az àrakat, bangladesi munkaerő híjàn.
máj. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
ja, nincs verseny, csak kétezer egy cipő a kínaiban :D :D :D :D
máj. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 nem egy kategóriában játszanak. Ezek magyar "prémium" cipők. Van rájuk kereslet.


Fura, hogy a GT és Tisza is egyszerre emel árakat. Már észrevettem. Tuti kartelleznek.

Ne mondja nekem senki, hogy egy rohadt cipőt 43 ezerből tudnak kihozni.

máj. 11. 13:07
 4/8 A kérdező kommentje:

Még amikor 20 ezerért lehetett kapni őket, akkor vettem is.

De pár év alatt szépen felkúszott az áruk a duplájára. Egyszerre emeltek mindig.

Oké, hogy infláció, energiaárak stb.

Bezzeg a nike 10-15%-ot drágult csak ez idő alatt.

máj. 11. 13:10
 5/8 Noren1989 ***** válasza:
Igen.
máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erről a GT-ről én még nem is hallottam. De megnézve a cég weboldalát, vannak erőteljes hasonóságok a Tiszával. Nem lennékmeglepve ha céges szinten valahol összefutnának a szálak.

Amúgy 40-et egy jó cipőért a mai árak mellett nem sajnálok. Ha megnézzük, a szokásos "fastsahion" cipőboltokban, és most nem kifejezetten a kínai boltokra gondolok, egy noname, vagy sajátmárkás bőr cipő általában minimum 20-25-től indul. És minőségben ég és föld! Papírvékony talp, hordod fél évig és kiszakad, elkopik, elenged a varrás, ragasztás, szétmálik az anyag, elkap egy zápor és máris deformálódik az egész, stb... Én ezekkel 98%-ban ezt tapasztalom. Tiszából viszont van olyan cipőm, amit lassan 10 éve hordok és semmi baja. Tehát hosszú távon pont ez az olcsóbb, hiába kell 40-et otthagyni érte a boltba, ami akkor valóban fájdalmas lehet. De idővel kifizetődik.

máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ne mondja nekem senki, hogy egy rohadt cipőt 43 ezerből tudnak kihozni."

Nem is, akkor igen veszteségesek lennének. Egy 43 ezres cipő gyártási költsége valószínűleg 15 ezer forint környéke vagy akár még kevesebb.

máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet, hogy nem a Tiszacipő drága, csak Te vagy csóró?
máj. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!