Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül mit kell...

Diploma nélkül mit kell tudnia felmutatnia valakinek, hogy legyen esélye junior webfejlesztő állásokra?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 13:43
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

19: Ahol nincs diploma, ott nincs tudás sem.

A "károgó nyomik" meg ti, hobbi mókusok vagytok, akik azt képzelik, hogy némi, pár hónap alatt felszedett, hézagos, mit sem érő "tudással" versenyre kelhetnek olyanokkal szemben, akiknek ez valóban a hivatásuk, akiknek a kisujjában több ismeret van, mint amennyi bennetek valaha is lesz.


Ahogy a műegyetem dékánja is világosan megmondta, ti nem vagytok szakemberek, csak kék galléros segéderő.


Az én tapasztalatom az, hogy még dicsért is benneteket. Ti valójában elég kártékonyak vagytok, csak a hibák számát tudjátok hatékonyan növelni. Legalábbis ott, ahol volt olyan hülye valaki, hogy alkalmazásba vett benneteket.

Még ahhoz is kevés a képességetek, hogy felmérjétek, mennyire kevés az, amit tudtok, amit értek.

máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

"A tanfolyamok fontosak, hisz akinek van már egy komoly alaptudása, annak sokat segíthetnek. Mi is indítunk cégeknek ilyen képzéseket.


Azonban aki felsőoktatási diploma nélkül mindent csak egy tanfolyamból akar megtudni, az – ha csak nem egy zseniről van szó – ebben a szakmában aligha fog túl messzire jutni. Nyilvánvaló, hogy pár hónap alatt nem lehet olyan szakembereket képezni, akik összetett rendszereket is létre tudnak hozni.


A felsőoktatási intézményeket és a tanfolyamokat emiatt nem lehet és nem szabad egy lapon említeni.


Óvok mindenkit attól, hogy népszerűséget keresve hirdesse azt, hogy nem kell diploma. Diploma nélkül nem informatikus az informatikus, legfeljebb kékgalléros asszisztens."

máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%

21# Nekem több diploma nélküli nagyon kompetens fejlesztő munkatársam van. Ezek küzül többen szimplán nem fejezték be az egyetemet, de volt olyan, aki idősebb korában döntött úgy, hogy programozó lesz. Ő egy nagyono jó frontend fejlesztő, aki elkezdte tanulni a backendet is és elég ügyes ott is.


A többiek pedig full stack fejlesztők.


Én BMEn végeztem. Nagyon szerettem az egyetemet, de abszolút szükségtelen egy webfejlesztőnek. Ezek után persze leszólhatod a webfejlesztőket, de szerintem mi a programozók nagy részét tesszük ki.


Egyedül egy dologra jó a BME egy webfejlesztőnek. Viszonylag jól megtanítja, hogy bármit megtudsz oldani, mert (jobb esetben) 3.5 év szívás után, már elég egyszerűnek tűnnek munkahelyen az elakadások és nem ijedsz meg ha valami elsőre nem megy. Meg persze menőn hangzik, hogy "mérnök"-nek hívhatom magamat.

máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak üres duma. Akik kibuknak azokból meg pláne nem lesz jó fejlesztő.


Webfejlesztő?

Ahogy nincs dobos torta készítő vagy renault szerelő, olyan szakma, hogy sincs, hogy webfejlesztő. Cukrász, autószerelő, meg programfejlesztő van csak.

máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

"angolul nem tudsz, matek nem megy jól, 27 évesen öregnek tartod magadat a tanulásra ezért csökkentett képzést akarsz végezni..."


2 dolog


A matek EMELT szinten lett 55% nem közép szinten tehát nem vagyok hozzá teljesen hülye


A B2 meg mint kiderült már megvan mert a kérdés kiírásakor csak az eredményre vártam és csak azért jártam vissza a nyelvsuliba mert volt még órám amit lejárhattam.

máj. 12. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!