Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma nélkül mit kell...

Diploma nélkül mit kell tudnia felmutatnia valakinek, hogy legyen esélye junior webfejlesztő állásokra?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 13:43
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Több okoa is van:


-A legfőbb ok az, hogy 27 éves vagyok, és mire végeznék, 30 éves vagy idősebb lennék.


-A matek ugyan megy valamennyire, de egy programtervező informatikus szakhoz ez szerintem nem lenne elég (az emelt érettségi is csak rengeteg gyakorlás eredményeképpen lett 55%). A mérnökinformatikán meg ugye van jó sok mérnöki tárgy, nekem meg nincs túl nagy műszaki érzékem. (Üzemmérnökin láttam kb. 2 db műszaki tárgyat, remélhetőleg nem vészesek.)


-Nekem nagyon fontos, hogy az egyetem mellett minél könnyebben legyen megoldható minél több gyakornokoskodás, mert sok Facebookos és Reddit csoportban látom, hogy mindegy, hogy BSc vagy BProf a papír, a lényeg, hogy legyen felmutatva mellé sok IT diákmunka vagy versenyeredmény (ez nálam nem opció sajnos). Erre a célra pedig alkalmasabbnak tűnik egy Üzemmérnök informatikus BProf, mint egy sima BSc.

ápr. 22. 19:41
 12/25 A kérdező kommentje:
*oka
ápr. 22. 19:41
 13/25 anonim ***** válasza:
24%
#11 Szóval magyarra fordítva a kifogásokat keresed és minél egyszerűbben meg akarod úszni az egészet (jajj sok a matek, jajj mérnöki tárgyak, jajj 27 éves vénember vagyok)... ilyen mentalitással kár is időt pazarolni a képzésre, úgysem leszel piacképes fejlesztő, ilyeneket egy AI simán kiautomatizák akiben a motiváció sincs meg a mélyebb tudás elsajátítása iránt csak a minimumot akarja hozni.
ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
14%

"-A legfőbb ok az, hogy 27 éves vagyok, és mire végeznék, 30 éves vagy idősebb lennék.

-A matek ugyan megy valamennyire, de"


Leszarjuk.

Ne itt vinnyogd el a hülyeségeidet. Ez a hely programozással kapcsolatos problémák helye és nem wannabe pisták seggfájásával hivatott foglalkozni.

ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 IgaziÚriember ***** válasza:
31%

Szóval diszgráfiás vagy, angolul nem tudsz, matek nem megy jól, 27 évesen öregnek tartod magadat a tanulásra ezért csökkentett képzést akarsz végezni...


Ennek árufeltöltés vagy gyári betanított munka lesz a vége nem webfejlesztő karrier öcskös

ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Én úgy próbáltam leadni a jelentkezésem , hogy azt hittem tisztában vagyok a helyzetemmel és tudásommal. De akkor sztornó vissza vonom az egészet és soha többet nem nyulok pchez atlagos felhasznalason túl pápá👋👋👋



(Egyedül a pénzt és az energiát sajnálom amit az érettségikbe öltem)

ápr. 23. 11:32
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Most aztán jól kib.sztál velünk!
ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Adott pozícióban leírt technológiákat ismerni és hobbi projecteken elsajátítani.


Meg persze elméleti szinten is tudnod kell beszélned az adott technológiákról.


... de most nem olyan egyszerű munkát találni. Sokan diplomával is képtelenek, ami azért ad egy erős löketet, hiszen kötelező gyakorlatot el kellett végezni nekik, tehát mindenképpen van minimális szakmai tapasztalatuk.

ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%

A 10-es a jó válasz, az itt károgó nyomik meg valami hihetetlen rosszindulatú bagázs.

A kor nem vészes, de igazából egy normális munkahelyen a papírt se nézik, mert úgyis a tudás számít.

máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#19


Azért pályakezdő szinten visszonylag sokat segít már az is az embernek van egy diplomája (még akkor is ha az csak Bprof) mert így át tud menni a cégek szűröjén és behívják interjúzni. Engem is azért vettek fel egy jó céghez pályakezdőként mert van egy Üzemmérnök informatikus alap diplomám a pannon egyetemről és fel tudtam mutatni mellé 6 hónap gyakornokságot.


Abban visszont egyetértek, hogy ha az embernek már van pár év tapasztalata, akkor kevesebb a hangsúly a diplomán.

máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!