Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gép verzióban ez a...

Asztali gép verzióban ez a laptop összeállítás olcsóbb vagy drágább lenne?

Figyelt kérdés

Nem sokat hordozom a gépet, így akár asztali verzió is szóba jöhetne. Újra és újra olvasok olyan hozzászólásokat, hogy ezt a laptop összeállítást olcsóbban, jobban megépíteném asztali gépben. Hát gondoltam feldobom a kérdést. Valóban olcsóbban megépíthető asztali gépként + a monitor árával együtt persze, a végösszeg kedvezőbb lehetne?


ASUS TUF Gaming A17 FA707XI - 64 GB RAM - 2000 GB SSD

SKU: FA707XI-LL013W-64gb-2tbssd

Processzor: AMD Ryzen 9 7940HS

Kijelző: 16:9 2560 x 1440 pixelek 43,9 cm (17.3")

Memória: 64 GB RAM (bővíthető)

Merevlemez: 2000 GB PCI EXPRESS SSD (bővíthető)

Grafikus kártya: NVIDIA GeForce RTX 4070 8 GB GDDR6

Operációs rendszer: Windows 11 Home 64-bit

Hangrendszer: Dolby Atmos

HÁLÓZAT: Wi-Fi 6 (802.11ax)

Jótállás: 36 hónap hivatalos magyar gyártói jótállás

979 800,00 Ft helyett 759 800,00 Ft



ápr. 24. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ryzen 9 7940HS megfeleltethetó AMD Ryzen 5 7600-al, ez újonnan 82k

RTX4070 Mobile GPU megfeleltethető 4060Ti-al, ami újonnan 160k

Procihoz B650-es alaplap kell, egy jobbfajta mATX 60k

64GB DDR5 RAM 96k

2TB PCIe SSD 45k (olcsóbb fajta, de laptopba ilyet szoktak szánni)

Kell még táp, 750W elég ehhez, jobbfajta 40k

Kell még ház, legyen 25k

CPU hűtő ha gyári nem lenne elég (szerintem az), akkor egy jó léghűtű 20k-ból kijön.


Ha nem hagytam ki semmit, ez összesen 528ezer.


Kell még monitor, olyan kicsit nem fogsz találni mint a laptop, így eléggé almát-körtével összehasnlítás, de 27" 1440p monitor van 100k-ért 165Hz-es (és mondom, laptopmonitorhoz képest ég és föld a különbség).


Perifériákat se hagyd ki, kell hangfal (10k és olyat szól mint amiról akármelyik laptop is csak álmodik), és mecha billentyűzet is 20k-ból megvan. Egér ugyanúgy kell mint laptophoz, így ez nem számít.


Szóval PC+monitor+periféria 658ezerre jön ki az én matekom szerint. Ha nagyon kell wifi meg bluetooth akkor párezerért van USB dongle, de ez említésre sem méltó.


Így összegezve egy százassal olcsóbb a PC mint a laptop, DE: ezerszer jobb kijelzóvel, százszor jobb hangfallal, tízszer jobb billentyűzettel. És persze a legnagyobb előnye, hogy bővíthető, fejleszthető. Annyi SSD-t és HDD-t veszel később bele amennyit nem szégyelsz, RAM-ot bővíthetsz, procit, videokártyát cserélhetsz. Laptopban örülj ha van még egy M2 SSD slot, ha proci vagy videokártya kevés, akkor komplett laptop cserélendő.

ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én megoldásom: vettem egy PC-t amin elfut minden játék, program, ami csak kell, mert tudom hogy alig hordozom a gépem. Ha pedig mégis megyek valahova, arra az alkalomra vettem egy olcsó Thinkpad üzleti laptopot, mert játszani úgysem fogok, a netezésre/irodai munkára meg bőven elég. 60-80k és már sokat mondtam amit rá kell költeni. Ha összeadom a PC+laptop árát, így is olcsóbban kijöttem mintha olyan laptopot vettem volna ami hozza a PC teljesítményét. És az évek alatt szépen fejlesztgettem, már a 6. HDD fog belemenni, ami laptopnál lehetetlen lenne (max külső RAID szerver, ami meg marha drága).
ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nagyon procitúlsúlyos, sokmagos gép. mi lenne a felhasználás pontosan? mert pont ez egy olyan dolog, hogy ha játékra kell a gép, akkor rögtön át lehet csoportosítani az erőforrásokat, és videokártyára kimaxolni a keretet.
ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Laptop mindig drágább. Max a legolcsóbb szegmensben éri meg laptopot venni egy asztali helyett, leginkább azért, mert a laptopnak van kijelzője, az asztali PC-nek meg nincs. Számolj hozzá egy monitort, de pl. kérdés, hogy ha van is korábbról egy kijelző, az tud-e akkora képfrissítést, vagy felbontást, amit pl. a konfig ki tudna magából adni.


A másik (még mindig az olcsó szegmensben maradva), az a feltelepített legális oprendszer. Mindent meg lehet oldani okosban, de ha egy árban jön ki egy alap asztali gép+monitor+legális oprendszer és egy laptop, akkor lehet, hogy a horodozhatóság, vagy a kisebb helyigény miatt érdemesebb a laptop.

ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos hozzászólásokat! #1-es részletes leírását külön köszönöm!


Úgy tűnik, fel kell frissítenem a kapcsolatot avval, aki régen épített nekem gépet.

Természetesen nézegettem az összeállított gépeket és a monitorokat is. Egyértelmű, hogy utóbbiból nem 16-17 colosat keresnék, magam is a 27-eseket nézegettem. (legutóbb, amikor asztali gépem volt, 24-es monitorom volt) Melóban pedig régi 17-tól UltraWide 49-ig van mindenféle. Vagyis ott csorgathatom a nyálam nap, mint nap. :-)


Jómagam már a kicsit lassabb, kiegyensúlyozottabb játékokat kedvelem. (Hogwarts Legacy, Horizon Forbidden West, Detroit: Become Human, stb. Ja, és még mindig nagy Age of Empires rajongó vagyok. De eddigi laptopom már az AOE felújított verziókból sem vitte el mindegyiket.) Kamasz gyerekeim viszont kedvelik a pörgős, akciódús játékokat is. Van PS5 is, így csak azokat toljuk, ill. tolnánk számítógépen, melyek árban kedvezőbbek vagy akár akció keretében ingyenesek Steamon, Epicen, stb.

Jómagam még videó renderelésre, Adobe pogikhoz is használnám, és persze a klasszikus itthoni mindenes használatra.

ápr. 26. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Na okés. Akkor igazándiból jó kérdés, hogy az a renderelés és videovágás/szerkesztés mennyit jelent. Mekkora projektek, ilyesmi.


A többi felhasználás bőven elvan akkor a ryzen 7600/32GB ram-mal.

ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!