Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen összeállításnál...

Egy ilyen összeállításnál mekkora kompromisszumot kell kötni, hogyha azt akarom, hogy 3440x1440 felbontáson Ray Tracing mellett jól teljesítsen?

Figyelt kérdés

60-120 fps lenne a cél játéktól függően. Mennyire kell lejjebb vennem a beállításokból vagy DLSS 3 FG-t milyenre kell beállítani, hogy jól vigyen mindent még Ray Tracing mellett is?

Intel Core i5-13500 2.5GHz

Thermalright Peerless Assassin 120 SE

GIGABYTE B760M GAMING X AX DDR5 Alaplap

G.SKILL Trident Z5 Neo RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz

Phanteks Eclipse G360A PH-EC360ATG_DBK02 Ház

Samsung 990 PRO 2TB M.2

Dahua C800A 2.5 1TB SATA3

be quiet! Straight Power 11 750W Platinum

GIGABYTE GeForce RTX 4080 16GB WINDFORCE


jan. 2. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Valahol akciós az i5-13500? Már másfél hete minden második új konfigos kérdésnél ez a proci szerepel, pedig ennyiért van sokkal jobb is játékokra.


A youtube tele van ilyen videókkal ( amik nem tudom mennyire hihetőek, de kiindulási alapnak elmennek ), ahol meg tudod nézni hogy az RTX4080 mit tud 4K-ban DLSS-sel:


https://www.youtube.com/watch?v=nnEQ_iwDzaY


Alul meg vna cimkézve, tudsz lépkedni a játékok között, meg tudod nézni őket natív felbontáson is és DLSS-sel is. A 60fps azért gond nélkül meglesz mindenhol DLSS-sel,sok helyen DLSS Quality módban még a 120fps is.

jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Off:

"Valahol akciós az i5-13500?"

Nem tudom, de veszik nyakra-f@szra mintha ingyen lenne. 🤣


On:

Amúgy f@sza kis gép lesz. Szépen össze válogattad! 😉

jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

B650 és ryzen 7600 legyen inkább a jobb fejleszthetőség miatt.


Amúgy nem igazán. Nekem most RTX 3090 van, elég hasonló a tempó a 4080-nal. Nyilván nem tudok mindent maxra állítani a legújabb játékokban így sem, mert olyan beteg igényeket támasztanak, és annyira optimalizálatlan minden game mostanában. De igazándiból látványra meg nincs semmi észrevehető különbség az ultra és high beállítások között, így különösképpen lemondást nem tapasztalok. Neked meg ott van a FG, ami nekem még nincsen, szóval az még sokat segíthet single címekben az fps-en.

jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!