Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért támadják az emberek a...

Miért támadják az emberek a rendvédelmiseket azért, amikor nem értenek egyet a kormány tervével és szeretnék értékesíteni az érdeküket?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom milyen a normális társadalmi kép, csak azt látom hogy a mostani nem jó.

Kevesebb juttatás kellene az embereknek, tanuljanak meg bánni a pénzzel, vonjanak le kevesebbet a fizetésekből, én eltörölném a nyugdíjat és minden embernek kb 30 max 35 évet kellene dolgoznia.

Amikor betöltöd az 50-et és a lányodnak megszületik a kisbabája, nem szeretnél ott lenni vele, vigyázni rá, amig a szülők dolgoznak, vagy az apával az újabb babán szorgoskodnak? :) na ugye.

Sok minden van amin sürgősen változtatni kellene, de csak ez tartozik ide a kérdéshez. Szerintem ez mindenkinek a hasznára válna. A másik pedig, hogy az élelmiszerárak iszonyatosan magasak, és magasabbak lesznek, sokan a szomszédba járnak vásárolni. Ezt az egész társadalmat újra kellene szervezni magunkért, egymásért a gyerekeinkért. Ha legalább a gyerkőcökért nem teszünk semmit, akkor megérdemeljük, hogy végigsz*pjuk az életet.

2011. jún. 3. 12:12
 32/73 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, végiggondolod-e azt a sok marhaságot, amit írsz.


50 éves embert elküldenél nyugdíjba, de nem adnál neki pénzt? Így éljen le még 10-20-30 évet? Vagy dögöljön éhen?

Most komolyan, hogy gondolod?

2011. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 A kérdező kommentje:
Látom, figyelmesen elolvastál. A másik, hogy nem mondtam, h kötelező elmenni, de ott a lehetőség.
2011. jún. 3. 12:20
 34/73 anonim ***** válasza:
50%
Drága, erre most is van lehetőség, 30, 40, 50 évesen nyugdíjazod magad, és nem kapsz semmit. Tarthatod a gyertyát a gyerekeknek. És mit fogsz enni?
2011. jún. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
49%

"50 éves embert elküldenél nyugdíjba, de nem adnál neki pénzt?"


Egyébként lehet, hogy most meg fogsz lepődni, de régen a háború előtti időben sem volt nyugdíj (kivéve rendőröknek katonáknak), az emberek maguk raktak félre öreg napjaikra, illetve a fiatalok gondoskodtak róluk.

2011. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
50%
Sőt, ingyenes orvosi ellátás se volt, anyasági támogatások se, meg ha hülyeséget beszéltél és rossz lábbal kelt a földesúr, leüttethette a fejedet.
2011. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 A kérdező kommentje:

12:24

Áááá, szerintem ez valami kamu, Hollywood-i filmben láttad... :)

Hát igen, így is éltek az emberek, nem tudom miért olyan fontos a nyugdíj. A lényeg, hogy a fizetésedet minél többfelé osszák, és azt mondják, hogy amiért most megdolgoztál azt majd később visszakapod (vagy nem). Ez normális?

2011. jún. 3. 12:34
 38/73 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, te nagyon buta vagy. Miért lenne kamu, amit írt? Persze hogy nem volt régen semmilyen szociális ellátás. Semmi.

Az volt, amit te most szeretnél létrehozni.

2011. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
76%

"Sőt, ingyenes orvosi ellátás se volt, anyasági támogatások se"


És most miért is jó ez nekünk hogy ezek vannak?


Én pl 10 éve nem voltam dokinál, gyereket szülni ffiként nem tudok így az anyasági támogatásoktól is elesek, tehát én csak fizetek, tartok mindenkit mint a barom.

Amolyan rabszolga vagyok a kivételezettek országában.

2011. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:

"Az 1928. évi XL. törvény vezette be Magyarországon a kötelező öregségi, rokkantsági és hátramaradotti (árva-, özvegyi] nyugellátást illetve járadékot...

1951-ben a korábbi jogosultságok elismerésével hozták létre a nem fedezett, állami, felosztó-kirovó nyugdíjrendszert, mely fokozatosan, a hetvenes évekre érett be, vagyis ekkorra vált a népesség egésze (saját vagy hozzátartozói jogon) érvényes nyugdíjigérvénnyel rendelkező biztosítottá.

A legújabb magyar nyugdíjrendszert az 1997. évi reformok vezették be 1998. január 1-jétől, azonban a rendszer beindulási ideje 15 év, 2013-ig a nyugdíjjáradékok döntő többségét még kizárólag a korábbi felosztó-kirovó rendszerben fogják indítani. A két új pillér mellett további fontos változtatásokat is bevezetett a reform, ilyen például a nyugdíjjövedelmek adókötelessége 2013-tól."

2011. jún. 3. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!