Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, ti sem szavaztok...

Ellenzékiek, ti sem szavaztok most Magyar Péterre?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy egy EP-,illetve önkormányzati választáson minek kellene rá szavazni? Az megvan, hogy nem most lesz a parlamenti választás?


Ha két év múlva fogalom lesz MP, akkor szavazok rá, de most a kisebb pártokat tamogatjuk.


Én a Momentumra szavazok.



ápr. 24. 21:31
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
49%

"Viszont a Momentum, 2RK, MMNP szavazóit igen is lehet bíztatni arra, hogy inkább a tiszára szavazzanak."

És egy Momentumos szavazónak mégis miért lenne jó a Tiszát az EP-be juttatni? Homlok egyenest ellenkező nézeteket vallanak az unióról. A Tisza nyíltan támogatja a fidesz EU-ellenes politikáját, elenzi az Ukrajnának nyújtott támogatásokat, támogatja a "szuverenitásunkat" és minden hülyeséget amit a fidesz kitalált. Míg a Momentum éppen ezek ellen harcol, és egy liberálisabb, és egységesebb uniót szeretne.

Ennyi erővel a momentumosok leszavazhatnának a fideszre is :D

Egyedül az MMNP-t tudom megérteni, mert Márki-Zay is konzervatív nézeteket vall és ugyanabba a néppárti frakcióba akar beülni, ahova Magyar. Ott tehát van politikai átfedés a két párt nézetei között, de a többi párt szavazóinak semmi értelme a tiszára szavazniuk.

ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%

"ha egy pàrt nem jut be az EP-be akkor az õ szàzalèkát arànyosan osztjàk el a bejutòk között, a szerint, hogy ki mennyit kapott"

Erre linkeljetek már valami hivatalos forrást, mert sem a wikipédián, sem az Európai Unió weboldalán nem találok még csak erre utaló megjegyzést sem.

ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:

#42

Átmásolom, amit egy másik kérdés alá írtam, mint példát. Nyilván nem tökéletesek a számok, de kb. így képzeld el:


"Emögött az a matematika, hogy ha nem jut be az a párt, amire szavaztál, akkor - úgymond - a figyelembe vett szavazatok száma csökken.


Itt a matek mögötte:

Tegyük fel, hogy 100 ember szavaz, a fidesz mondjuk kap 50 szavazatot, egy kis párt meg 4-et.


Ez alapvetően tényleg úgy néz ki, mintha a fidesz 50%-ot kapna, viszont amikor mandátumokra ezt át kell váltani, akkor csak a bejutott, vagyis 5%-ot elért pártokat veszik figyelembe.


Ez annyit jelent, hogy a fidesz 96-ból kapott 50 szavazatot, ami már 52%.


Persze azt elfelejtik, hogy ha bejut egy 5%-os párt, akkor arányaiban nem 2%-kal jár rosszabbul a fidesz, mert ha feltesszük, hogy a fidesz 15 helyett csak 14 helyet kap, akkor 7%-ot bukik."

ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
76%

"a figyelembe vett szavazatok száma csökken"

Ez tény, ezt írtam én is a #16-os válaszomban. De itt sokan azt hajtogatják, hogy a szavazat nem veszik el, ahogy te írod, hanem hozzászámolják más pártok szavazataihoz, ami baromság.

"Persze azt elfelejtik, hogy ha bejut egy 5%-os párt, akkor arányaiban nem 2%-kal jár rosszabbul a fidesz, mert ha feltesszük, hogy a fidesz 15 helyett csak 14 helyet kap, akkor 7%-ot bukik."

Igen, ezt is leírtam a #16-os válaszomban, teljesen nyilvánvaló. De itt többen azt írják, hogy annak a pártnak a szavazatait amelyik nem éri el az 5%-ot egyenesen megkapja a fidesz, meg olyat is írnak, hogy a szavazataikat arányosan elosztják a bejutó pártok között. De ez hülyeség, nem válozik a szavazatszáma egyetlen bejutott pártnak sem azért, mert volt olyan párt, amelyik nem jutott be.

A nem bejutott pártokra leadott szavazatok egyszerűen elvesznek, a mandátumokat pedig a bejutott pártok között szavazatarányosan osztják el. Lényegében ezt írod le te is, de én azokon akadtam ki akik valami teljesen más választási rendszert vízionálnak ide, ahol a szavazatokat ide-oda osztogatják, meg beszámítják más pártokhoz, és hasonló agymenések, amikről semmilyen hivatalos oldal nem tesz említést. Tőlük kértem és kérek továbbra is valamilyen hivatalos forrást, ahonnan tájékozódnak :D

ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
0%

#44

"hanem hozzászámolják más pártok szavazataihoz, ami baromság."

Ezzel utalnak arra, hogy a fidesz aránya nő.

Szóval hogy 50% helyett 52%-ot "ér el", vagyis mintha a szavazatod felét a fideszre adnád le.

Ezt így értik.

ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen cseh katalin féle emberekre nem szavaznék soha. Inkább magyar péter, aztán meglátjuk mi lesz belőle. Ennek még sok tétje nincs. Csak EP és önkormányzati szavazás.
ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
47%
4es balos de szavaz egy olyanra aki beul a jobbkozep neppartba ahol a fidesz ult es most ul a kdnp
ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

#36


Forrás:


[link]

ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
30%

#48

"Forrás:"

Szóval ez olyan, mint Simicska által már 3-szor ledobott atombomba. Mindenki szerint létezik, de senki se látta.

ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
17%
Mi ellenzékiek a fideszre szavazunk! Szenvedjen csak a sok kutyapárti meg momentumos csicska ;)
ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!