Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, ti sem szavaztok...

Ellenzékiek, ti sem szavaztok most Magyar Péterre?

Figyelt kérdés

Nem is értem, hogy egy EP-,illetve önkormányzati választáson minek kellene rá szavazni? Az megvan, hogy nem most lesz a parlamenti választás?


Ha két év múlva fogalom lesz MP, akkor szavazok rá, de most a kisebb pártokat tamogatjuk.


Én a Momentumra szavazok.



ápr. 24. 21:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
53%

#9 Itt csak arról van szó, hogy nagy valószínűséggel a kisebb pártok nem fognak bejutni az EP-be és a szavazatok átmennek a fideszhez.


Ez itt a probléma.


Csupán egyszerű tények. Magyar Péter is azért mondta ezeket, hogy tények elé állítsa az ellenzéki pártok szavazóit.


A többi párt szavazóiból meg sokan besértődtek...


Pedig ami tény az tény, nincs mese.

ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
49%

"és a szavazatok átmennek a fideszhez."

Erről még sosem hallottam, milyen alapon menne át egy LMP-s szavazat a fideszhez??

ápr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
44%

Engem a Fekete-Győr-féle Momentum lenyűgözött. Mára ez kifakult.

Magyar Péter úgy kellett már, mint egy falat kenyér az éhezőnek.

Kár, hogy nem most vannak az országgyűlési választások, mert akkor feltétlen rá fogok voksolni.

Az EU választáson a DK-ra fogok szavazni, mert mindenképp az erős Európai Egyesült Államokban látom a jövőt.

Az önkormányzatin polgármesternek egy Kutyusra voksolok.

Önk. képviselőnek meg a Momentum kap bizalmat.

ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem éri el az 5%-ot a szavazók aránya, a szavazatok nagyobb részét a fidesz kapja meg.
ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
56%

#11

"Magyar Péter is azért mondta ezeket, hogy tények elé állítsa az ellenzéki pártok szavazóit."

Pl. amikor azt állította, hogy Ukrajna amerikai rakétatelepítéseket hajtott végre, ami bizonyítottan hazugság és orosz propaganda?

Jah, tények... Ilyen tényeket mondanak az m1-en is.


#14

"Ha nem éri el az 5%-ot a szavazók aránya, a szavazatok nagyobb részét a fidesz kapja meg."

Ha meg eléri, akkor a fidesz sokkal többet veszít, mert ott bizony nem arányosan fog bukni a fidesz, hanem garantált bukik egy helyet.

Csak, hogy érezzük a különbségeket, ha a fidesz bukik egy helyet (mondjuk 15 helyett 14 helye lesz), az kb. 7% mínusz a fidesznek, míg ha mondjuk egy pártra csak 4% szavaz és ezért nem jut be, akkor a fidesz kevesebb, mint 2%-kal jár jobban.


Elég jól látszik, hogy jobban megéri kis pártokra szavazni, mert ha már 3-ból 1 bejut, akkor is "pluszban" van az ellenzék.

ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
56%

#14 A fidesz egy db-ot sem kap azokból a szavazatokból, amik nem a fideszre érkeztek. Nem tudom ezt a baromságot honnan veszitek.

Az EP választás egyfordulós listás választás, nincs második forduló, ahol másodlagos pártpreferenciák számítanának, de még győzteskompenzáció sem, mint az országgyűlési választáson (ahol szintén csak párton belül viszik tovább a szavazatot).

Ilyen, hogy egy kis pártra leadott szavazat hozzáadódik egy másik párt szavazatainak számához, nincs, nem tudom ez honnan jön egyeseknek.

Abban az esetben ha 5%-ot el nem érő pártra szavazol, a szavazatod egyszerűen elveszik, ennyi. Ez semmiben nem befolyásolja a bejutott pártok szavazat- vagy mandáumeloszlását...

A D’Hondt-módszer szerinti mandátumszámítás alapján viszont jobban megéri egy kis pártot bejuttatni, mint egy nagyobbra többet szavazni, mert a fidesz nagy szavazataránya miatt rengeteg plusz szavazat szükséges még egy nagyobb pártnak is egyetlen plusz mandátumhoz, míg az 5%-os küszöb miatt a kis pártok sokkal kevesebb szavazattal is mandátumhoz juthatnak, ami a fidesz oldaláról veszik el.

Szerintem ti az országgyűlési választással keveritek, ahol az egyéni jelölt plusz szavazatait győzteskompenzáció címen megkapja a jelölő párt listája, így ott érdemes egy erős ellenzéki jelöltre szavazni több kisebb helyett, hogy a fideszesnek minél kisebb előnye legyen. De ilyen egyrészt az EP választáson nincs, másrészt még ebben az esetben is párton belül marad a szavazat, tehát a Jobbik győztes jelöltjéről csak a Jobbik listájára, a fideszes jelölttől csak a fidesz listájára mennek át a szavazatok.

Olyan rendszer egyik választáson sincs, ahol az egyik pártra leadott szavazatokat hozzászámolnák egy másik párt szavazataihoz :D

Volt most olyan ellenzéki előválasztás ahol egy fordulóban néztek másodlagos pártpreferenciákat is, az hasonlít talán legjobban ahhoz amit itt írtok, de az is teljesen más rendszer.

ápr. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
0%

#15

LMP 1%


2RK 1-2%


MMNP 1%


Momentum 3%


Mi Hazánk 3%



A tendenciák szerint pedig ezen pártok egyre veszítenek népszerűségükből.

Én nem látok semmi esélyt ezen pártok bejutásához.

És attól még, hogy itt gyakorin erről beszélünk ez szintén nem fog megváltozni. A tendencia egy tény. A kevés százalékok szintén tények. Ha jön a medián, ezeket még jobban meg fogja erősíteni.


Én a télnyekkel nem vitatkozom. Nem értek mindenben egyet Magyar Péterrel, de ebben igen.


Ha tényleg le szeretnénk váltani a kormányt, egy összpontosított erő kell. Gyurcsány nélkül.


Persze sokan mondják, hogy ha csak MP vs Fidesz marad akkor az már nem demokrácia.



Butaság.


DK amúgy is bejut szerintem, illetve a rögzött szavazóival nem lehet mit kezdeni.


Viszont a Momentum, 2RK, MMNP szavazóit igen is lehet bíztatni arra, hogy inkább a tiszára szavazzanak.

ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
0%
#16 Ha igazad van, akkor Magyar Péter miért mondja az ellenkezőjét? Illetve miért nem tájékoztatja senki erről, ha ő sem tudja jól?
ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
0%

#17-hez:


Ráadásul Amerikában is csak két erő van. Republikánusok és Demokraták.


Akkor az sem demokrácia?

ápr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
70%

#17

"A tendenciák szerint pedig ezen pártok egyre veszítenek népszerűségükből."

Csak az, hogy random ideböfögsz valamit, amiből tendenciák nem látszódnak, forrás nincs megjelölve és a létező felmérések közül is csak random válaszottál egyet, így ez se nem értelmes, se nem hivatalos, se nem következik belőle semmi, mert iylet én is tudok.


Fidesz 120%

Mihazánk 666%

Tisza Párt 1%

Momentum, mkkp, dk, lmp, együtt, MZP, Jobbik, Vona, Jakab külön-külön 4.999999%


Szóval ezen felmérés szerint a Tisza Párt esélytelen, hogy bejusson.


"Én nem látok semmi esélyt ezen pártok bejutásához."

Gondolom, ha '22-ben kérdezlek meg, akkor azt mondtad volna, hogy nem látsz semmi esélyt a fidesz 2/3-ára.

Vagy 2019-ben a momentum egy EP mandátumára nem láttál esélyt, amiből 2 lett.


"A tendencia egy tény"

Az ostobaságod is az.

Mondok egy egyszerű példát, a momentumot mérték 5% fölé is és minden felmérés, ami 5% alá mérte, az is hiba határon belül volt, ez annyit jelent, hogy ezek a pártok bizony lehetnek 5% felett.


Módszertantól függ, de a hibahatár akár 5% is lehet, de kb. a 3% a minimum.


"A kevés százalékok szintén tények"

A hibahatár is tény, mégis ignorálod, mint valami hülyegyerek.


"Én a télnyekkel nem vitatkozom. Nem értek mindenben egyet Magyar Péterrel, de ebben igen."

De, most is épp tényekkel vitatkozol. Random választottál egy felmérést és eszerint magyarázod a hülyeséged úgy, hogy még fel se fogtad, hogy mi az a hibahatár.


"Viszont a Momentum, 2RK, MMNP szavazóit igen is lehet bíztatni arra, hogy inkább a tiszára szavazzanak."

Pontosan ezt mondtam feljebb én is, hogy akkor lehet egyből a fideszre szavazni.


Amúgy tessék, ellenpélda, a logikád szerint ezek is tények:

[link]

Mi Hazánk – 8 százalék

Momentum – 7 százalék

Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 5 százalék

LMP – 3 százalék

Jobbik – 1 százalék


Ezen tények szerint a mihazánk és momentum garantált bejutó, míg az mkkp esélyes.

ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!