Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek hogy tudjak hitel...

Mit tegyek hogy tudjak hitel nélkül pesten lakást venni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 vagyok 2millió forintot spóroltam össze önerőből. Még 2 évem van a suliból,hogyha ösztöndíjjal és munkával 3millió lesz egyetem előtt
máj. 2. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit kel tegyél? Szerezzél több pénzt. Lehetőleg gyorsabban mint ahogy az árak és a fizetésed elinflálódik.
máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lesz elég a pénz.

Vállalj másod és harmadallást.


Jelenleg a legolcsóbb lakható állapotú pesti hirdetett lakás 8.9 millió

máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Ha csak nem jutsz valahonnan nagyobb összeghez, nyugdíjas lehetsz, mire összejön, és addig is lakni kell valahol.

Nincs is értelme pl albérletet fizetni, és közben lakásra spórolni, ha már van egy kis pénzed, az albérlet árából fizetheted a lakás törlesztőjét, és az egyszer letelik.

Én sem szeretem a hitelt, de lakásmegoldáshoz kifejezetten hasznosnak tartom.

máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs gond a hitellel, ha ésszel használja az ember.


Ha budapesti vagy, és van lehetőséged a szülőknél lakni, díjmentesen, és van 10-20 éved takarékoskodni, akkor talán össze tudod gyűjteni a lakás árának a 60-80%-át, talán. Feltéve hogy nem romlik a pénzed, és a lakásárak sem emelkednek nagyon...


Ha nem BP-ig vagy, és ott dolgozol, akkor viszont kénytelen vagy bérelni.

A bérleti díj mondjuk legyen 150e /hó. Ez abszolút reális.


Tegyük fel, van 10m -ed, és vennél egy 30m-es lakást. Kell 20m hitel. Jelenleg ennek a havi törlesztője 142e Vagyis 8000 forinttal olcsóbb, mintha bérelnél. Nyilván kell stabil munkahely, kell önerő, ami több mint 20%, de inkább 30%.


A bérleti díj évente emelkedik, míg a hiteled, megfelelő kamatperiódust választva végig fix. Ami akár el is inflálódhat...

máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan egyetemre akarsz menni? 3 misiből lakás nem lesz. Hitel nélkül. Remélem a többi vágyad nem ehhez hasonló...
máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
5# A kérdező 17 éves, és már önerőből összespórolt 2 milliót. Szerintem sokra viszi még!
máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen ne ezzel foglalkozz!

Tanulj, magadba fektess!

máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!