Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mégis mennyit ér számodra egy...

Mégis mennyit ér számodra egy ingatlan?

Figyelt kérdés

Eladtuk szeretett társasházi lakásunkat, mert nagyon forgalmas lett a helyszín és nyugalmasabb, csendesebb helyre vágytunk, leginkább kisebb családi házba.


Elkezdtük nézegetni a számunkra vonzó helyeken a házakat és mindjárt a második házat mintha nekünk építették volna. Hiába néztünk meg többet, mindig visszatértünk gondolatban a kedvencünkhöz.

A tulajdonos persze ráérzett, ezért nem engedett az árból, pedig ha racionálisan nézem, jóval olcsóbban (4-5 millióval olcsóbban) hasonló házakat lehetett kapni nem is messze a kedvencünktől, de azok még sem jöttek be, nem olyanok voltak, amikben jól éreztük magunkat. Többször visszamentünk minden napszakban és végül megvettük a kedvencet. Hitelt ugyan nem kellett felvenni, de elvitte minden megspórolt pénzünket és már nem vagyunk fiatalok, na és persze beleforgattuk az időközben eladott lakásunk árát is.

Beköltöztünk kb. egy hónapja és tényleg ideális nekünk, de utólag nagyon bánt, jól tettük-e, hogy jóval áron felül vettük meg, elköltve ezzel minden megtakarításunkat. Nem tudom legyűrni a lelkiismeret-furdalásom annak ellenére, hogy maga a ház és környéke nekünk egy álom.


Hogyan tegyem helyre magamban, hogy jóval kevesebbért is kaphattam volna házat a környéken, csak jobban kellett volna alkalmazkodnom?



#házvásárlás #imádott hely #átlag feletti ár
ápr. 30. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De most tulajdonképpen mi a probléma? Találtatok egy házat, amibe beleszerettetek. Volt rá pénzetek, megvettétek és jól is érzitek ott magatokat. Minek generálsz magadnak felesleges lelkifurdalást?
ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, pont ezt akartam hallani.:) Hajlamos vagyok arra, hogy hülye legyek és aggódjak azon is, amin nem kellene.
ápr. 30. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor örülök, hogy segíthettem. 😀
ápr. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is pénzt ér, ha problémamentes az ingatlan és becsületes volt a partner. Ha jó helyen van most a pénzed - nála.:)

Sokat lehet szívni egy új ingatlannal.

ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekem van egy 2 éve lakott belül nagyon átlag feletti házam.

Nem adnál el kevesebb m2 árért, mint ammennyiért ma leszerződnék egy másikra, + mivel mindehol egyedi beépített bútorok vannak ezek aktuális árát is rádobnám, mert ugye egy méretpontos beépített bútort nem szokás elvinni.

Így semmivel nem olcsóbb mint egy új, de szinte azonnal költözhető.

+ Erre jön rá még a telek, közművek ára, mert ezeket sem ingyen dobálják.

Persze ez csak akkor lenne aktuális, ha esetleg hirtelen kicsi lenne, vagy lett pénzem nagyobb házra.


Itt akadnak páran, akik egy ilyen házat olcsóbban akarnának megvenni, mint amennyiért épült, mert pang a piac. De 3 éve minden olcsóbb volt, jelenleg kb 1,5x többe kerülne ugyan ez.

És azért egy még 5 év teljeskörű, 27 év komplett tető, 6 év nyílászáró, 3 év gázkazán, 10 év inverter, 23 év napelem garanciával rendelkező ház, nem ugyan az egy 20-60 évessel!

ápr. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A házkeresésnél nem csak az ár/érték arány fontos, hanem hogy TE mit érzel. Ha ez egy olyan ingatlan volt, amibe beleszerettetek, hát nofene. Hamar spóroltok újra, lesz megtakarítás, de ritkán jön szembe olyan ingatlan, amihez húz a szívetek.
máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utsó vagoyk, még annyit mondanék, hogy ha meg megvetted volna az olcsóbbat, de sehogy nem jutnál el oda hogy megszereted, ott azon gondolkodnál, hogy megérte volna 4-5 millióval többért a másikat venni?


Engedd el, gratulálok a házhoz, nagyon jó érzés olyat találni amit szeretsz! Érezd jól magad benne sokáig.

máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Illetékre azért maradt még?

A vételi ár 4%-a a vagyonszerzési illeték.

Hacsak meg nem emelték...

máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
El kell engedni. Bennem is volt hasonló érzés, de aztán ha összeszámoltam fejben mivel tud ez az ingatlan többet, mint a környékbeli olcsóbbak, akkor majdnem ugyanott lennénk árban, csak még foglalkozós is lenne. Néhány hónap alatt meggyőztem magamat, hogy ez volt a jó vétel, ez a mi házunk és ugyan csak 2 éve lakunk itt, de azóta is imádjuk és már semmit nem számít, hogy büdzsén felüliként vettük meg.
máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Érdekes én ugyanígy vagyok csak a másik oldalról, Budapesten annyira a jó ár/érték arányra mentem, hogy lényegében egy kevésbé keresett környéken (pedig metro melettihez ragaszkodtam, csak azok meg irreálisan keresettek és drágák voltak) vettem egy jó állapotú ingatlant. Azóta mindennap ezen agyalok, hogy nem-e kellett volna kicsit többet fizetnem (bár hozzáteszem így hitel nélkül tudtam megvenni 27 évesen az első lakásom)
máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!