Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet az, hogy a zártkert...

Hogy lehet az, hogy a zártkerteknek csak a 3%-a vagy esetleg 5%-a beépíthető, mégis rengeteg hirdetést látok, ahol sokkal több százaléka van beépítve? Pl: 870nm a telek az ingatlan pedig 80 nm.

Figyelt kérdés
Ehhez valamilyen engdélyt kaphattak? Budapesten is vannak olyan kerületek, ahol engedély nélkül nem építhetsz hozzá az ingatlanodhoz. De van, hogy enélkül megteszik viszont, akkor egyszerűen lebontathatják a tulajjal, mert jogtalanul építkezett. Szóval az érdekelne, hogy ez lutri? Vagy kaptak rá engedélyt és azért van beépítve, vagy nem? Bocsánat, hogyha nagyon hülye kérdés.

2021. nov. 9. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

"Bocsánat, hogyha nagyon hülye kérdés."---Nyugi, semmi gond, már megszoktuk :)


870m2-nem a 3%-a 26,1m2, ez esetben 3 emeletes a ház, 3*26,1 ami 78,3m2-es lakótér + legyen egy 1,7m2-es alapterületű külső lépcső és meg is van.


870m2-nem a 5%-a 43,5m2, ez esetben 2 emeletes a ház, ami már 87m2-es épületet jelent :)

2021. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rossz válasz! :) A ház amiről beszélek abszolút nem emeletes és tisztában vagyok azzal, hogy felfelé lehet építkezni. Viszont annak örülök, hogy megmutattad te is tudsz százalékot számítani és szorozni, no meg össze adni! :) Csak kár, hogy érdemben nem tudtál segíteni. Na mindegy nyugi, semmi gond!:)
2021. nov. 9. 21:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert nálunk 10% beépíthető.
2021. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A zártkertre én inkább 10% neépíthetőségeket láttam, a 3% a külterületi nyaralóknál, gyümölcsösöknél szokott lenni
2021. nov. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a HÉSZ-t mielőtt vennél bármit!!! Mezőgazdasági területeken jellemző a 3% beépíthetőség.

Ez mind nagyon szupi, és szép, csak a HÉSZ kiköti hogy mekkora terület felett lehet rá BÁRMIT építeni. Pl. 10.000nm2 felett lehet rá építeni állattartásra alkalmas épületet, a hozzá tartozó kiszolgáló épülettel(ház) amire lakhatási engedélyt nem adnak ki. Nekem is van ilyen telkem, 2000nm2 Szuper helyen az aglóban, tudnék házat építeni, de mégsem.. Tehát a papiron 3% gyakorlatilag 0% !!!!


A mezőgazdasági területek hektáronkénti ára, 2-3m millió forint. Tehát ha van felesleges max.300 ezred befektetési céllal, akkor vegyél ha nagyon szeretnél. Azonban készülj fel rá, hogy egy kapatárolót sem húzhatsz fel rá. Arra se nagyon számíts hogy egyszer majd építési telek lesz. Egy ilyen földből kb. 10 év mire az lesz (Közműtársulás, telekalakítások a szomszédokkal, utak kialakítása, közmű terv) ha lehet.


Felháborít amikor meglátok egy ilyen hirdetést, ahol még a Buta fasz ingatlanos is elhiszi, hogy lehet építeni egy ilyen területre. Tele van ilyen hirdetésekkel a net, ahol milliókért árulnak zsebkendőnyi területeket, amivel semmit nem lehet kezdeni. A valóságban meg ér egy százast se.


Nézd meg a HÉSZ-t melőitt bármit veszel!


Persze ha Oligarcha vagy és vannak kapcsolataid, akkor módosíthatod a helyi rendelet úgy ahogy neked jó :) És akkor te is építhetsz lakóparkot külterületre , mint ahogy tették ezt a Balaton-felvidéken. Is.

2021. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nálunk Debrecenben a HÉSZ szerint 3% ezeknek a beépíthetősége mégis rengeteg ilyen hirdetést látok, mint amit a kérdező írt. Általában simán földszinti házak, 3 szintes nem is igazán lehetne, hisz az épület maximális magassága is meg van szabva.
2021. dec. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 os.

Igen de gondolom az bazinagy. Mondom van olyan hely ahol 10.000 nm2 a telekminimum. Én is kerestem ilyet. Azért van ennyi hirdetés fent, mert az ingatlnos se tudja mi van. Rengetegen nem értenek hozzá, de sim@n beirja, h 3-5% a beépíthetősége a teleknek, amikor a valóságban nem építhetsz rá mert kicsi. Tehát 0%. Egy hektár föld, ma 2-3 milla. Az 10000 nm2 És akkor 10millákért árulnak egy 800nm földet, azért mondom jól meg kell nézni mit akar rádsózni, a Sötét ingatlanos.

2022. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7es voltam. Csak h a kérdésre válaszoljak. A helyi főépítésszel kell beszélned. Lehet birtok összevos miatt lehet nagyobb a terulet.
2022. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régen nem volt ez nagyon szigorúan nézve, még abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán volt %-os határ.


Visszamenőleg nem érvényes a törvény, csak a hatálybalépése napjától. Ami addig épült amíg nem volt törvény az már úgymarad.


Amia törvényt megszegve épül nagyobbra azt is lazábban kezelik, mert ritka a visszabontás, helyette kapsz egy kis bírságot, és kérelmezheted jópénzért a fennmaradási engedélyt.


Szóval kb lehet itt mindent csak

"táncolj c*gány, megittad az árát"...

2022. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként oylan nincsen, hogy valamire nem építhetsz, annak már nagyon kicsinek kell lennie!


Csak nem mdnegy mit építesz, "lakóház" besorolású építményt, garázst, pincét, vagy gazdasági épületet, vagy szerszámtárolót?


Láttam én már 2000 nm es szőlősben olyan "pince présházat", hogy éppencsak a jakuzzi hiányzott belőle.

2022. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!