Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az öröklést megkerülni haszoné...

Az öröklést megkerülni haszonélvezettel? (lent)

Figyelt kérdés

Anyám felvetette, hogy mi lesz ha meghal és öröklök.

Egyedüli fia vagyok, házastársa sincs, semmi.


Nyilván kizárólagos örökösként mindent én fogok örökölni. De attól tart, hogy 1 évig is elhúzódhat az egész folyamat.

Emiatt azt mondta átíratja a nevemre a lakást, ha kérem. Én még nem tudom elfogadjam-e. Azt is tudom, hogy rárakhatom haszonélvezőnek és akkor a számlákat, javításokat, hivatalos dolgokat ugyanúgy tudja intézni mint eddig.


(Én külföldön élek már évek óta, nem vagyok képben a magyar viszonyokkal.)


Mennyire ésszerű terv ez?



jan. 26. 19:59
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ahol lakom tiltott a kettős állampolgárság. Ha felveszed az ittenit visszaadod az eredetit.
jan. 27. 16:40
 22/23 anonim ***** válasza:
21: Hol tiltott? Van ilyen?...
jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
#22 Hogyne lenne... Nem is kell messze menni, az osztrákoknál így van. Meg egyébként Németországban, Spanyolországban is.
jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!