Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az öröklést megkerülni haszoné...

Az öröklést megkerülni haszonélvezettel? (lent)

Figyelt kérdés

Anyám felvetette, hogy mi lesz ha meghal és öröklök.

Egyedüli fia vagyok, házastársa sincs, semmi.


Nyilván kizárólagos örökösként mindent én fogok örökölni. De attól tart, hogy 1 évig is elhúzódhat az egész folyamat.

Emiatt azt mondta átíratja a nevemre a lakást, ha kérem. Én még nem tudom elfogadjam-e. Azt is tudom, hogy rárakhatom haszonélvezőnek és akkor a számlákat, javításokat, hivatalos dolgokat ugyanúgy tudja intézni mint eddig.


(Én külföldön élek már évek óta, nem vagyok képben a magyar viszonyokkal.)


Mennyire ésszerű terv ez?



jan. 26. 19:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Ja, dehogy tart egy évig. Hamar lerendeződik egy öröklés. Szerintem teljesen felesleges most ezzel foglalkoznotok.
jan. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%

Írjon végrendeletet.

Mivel egyenes ágon örökölsz nincs illeték.


"dehogy tart egy évig"

NÁlam a legrövidebb hagyatéki eljárát 7 hónap volt. Ha beleesik egy nyár az plusz 3 hónap...

jan. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt korábban öröklés tavaly. 10 hónap volt. Ha nem muszáj annyit várni, nem várnék (majd az eladással).
jan. 27. 08:57
 14/23 anonim ***** válasza:

Ha minden így marad, de te kapsz haszonélvezeti jogot, az egyszerűbb, és ugyanúgy megoldódik, amit szeretnétek.


De majd az ügyvéd elmondja, hogyan praktikus, akivel csináltatjátok.

jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

12: Mi nem hagytuk "ebek harmincadjára", hanem telefonáltunk, bementünk sürgettük.

3-5 hónap volt.

1 örökös szintén.

jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

13: Ja, már előre tudod, hogy el akarod adni?

Hogyhogy?

Lehet ez 20-30-50 év múlva is, honnan tudod, hogy akkor pont el akarod majd adni?

jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Mondjuk onnan, hogy ez egy kisvárosi lakás az isten háta mögött én meg egy másik országban élek régóta és eszemben sincs újra Magyarországra költözni?
jan. 27. 14:21
 18/23 anonim ***** válasza:
17: És nem akarod kiadni például?
jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs ilyen hercehurcával foglalkozni, magyar állampolgárság nélkül azt se tudom hogy adóznék vagy hol és mit. Többe kerül a leves mint a hús. Eladom és befektetem a többi megtakarításaim mellé. Vagy kipótolom és itt kint veszek belőle valamit. Majd meglátom.
jan. 27. 15:56
 20/23 anonim ***** válasza:

19: Nincs magyar állampolgárságod?

Ha a szülőd magyar vagy Magyarországon születtél, akkor van állampolgárságod.

jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!