Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lett saját tulajdonú...

Hogyan lett saját tulajdonú ingatlanod? 🏡

Figyelt kérdés

Lakás vagy családiház?

Házrész, esetleg nyaraló, amiben laksz? Vidék vagy Bp?

Közös a házastársaddal, vagy 1/1 tulajdon?

Szereted?

Sokat kellett érte dolgoznod, várnod rá? Te újitottad fel, vagy már készen beleültél?


Minden válasz érdekel!

Részemről megy a felpontozás! 😎



2023. nov. 12. 17:29
1 2 3 4
 31/39 anonim válasza:
A 30-as válasz készűllt Magyarország kórmányának meg bizásából.😉
2023. nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
#30 :D Provokál! De nem gondolnám, hogy kormánypárti, pont hogy nem!
2023. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos kilátástalan a helyzet arra, hogy valaha is legyen saját lakásom. Mivel albérletre fizetek ki egy csomó pénzt 10 éve, a fizetés kevés, így nem tudok előre lépni. Még az a szerencse, hogy nem akarok gyereket, különben nem tudom, hogy mernék vállalni. Így azért könnyebb, mert van azért pár millió megtakarításom, ami egy garzon hiteléhz kevés, de éhen halni talán nem fogok. Legalább nem hónapról hónapra élek, de minden vágyam lenne, hogy legyen egy kis 30 nm-es lakásom, amiben otthon érezhetem magam és nem kell folyamatosan a bérleti díj emelése miatt aggódni
dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
84%
33: mennyi idős vagy amúgy és az ország melyik részén elsz? Habar igazad lehet, Budapesten meg ny mon egy kis garzon is legalabb 30 Misi ha nem több...
dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés lenne a fizum és albit kene fizetnem, akkor vagy új állast keresnék több pénzért, és/vagy mellékállást is vállalnék, a félretett pénzemet meg befektetném. Pár év nehéz lenne, amíg össze nem jön kb 30% önerő ( én nem mernék 20%-kal még belevágni), és megvenném a lakást. Onnantól, hogy megvan, már sokkal könnyebb a fix törlesztőt fizetni,mint a bérleti díjat.
dec. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Örökölt lakásban élek.

48m2

2 szobás

nagyszülők volt tégla lakása


Apu megörökölte

Ő pedig nekünk adta,nekem és az öcsémnek.


Öcsémmel akkor úgy állapodtunk meg,hogy kifizettem őt.

2016-ban 17 milliót ért felbecsülve a lakás, ennek az összegnwk a felét kifizettem a testvéremnek.

Így lett 1/1 enyém a lakás


Az öcsém pedig a kifizetésemmel,a félretett pénzével, vásárolt egy családi házat a feleségével közösen.

jan. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
15 évet ledolgoztam az Audiban, mellette rengeteg túlórát elvállaltam, ez idő alatt otthon laktam, és így sikerült egy kisebb kertesházat vennem, még 2016-ban.
jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:

2014-ben vettük meg nejemmel az első házrészünket Pesten az összegyüjtögetett pénzünkből, 4,7 millióból.

Felújítottam, 5 év után eladtam 19-ért. Majd 32 milláért vettünk egy 2 szintes tégla házat K-Eszt. megyében egy jó infrastrukturájú, magyar lakosságú faluban. (Vonat félóránként megáll, 35 perc Kelenföld)

Azóta ráköltöttem még 32 milliót.

Még egy ennyit rá kell költeni, hogy mindenben olyan legyen, ahogy szeretném.

2 gyermekünk van csak én dolgozom egyéni vállalkozóként.

Hitelünk nincs, nem volt és nem is lesz! Mint ahogy semmiféle családi segítségünk sem.

Meg kell tudni keresni a pénzt és tudni kell vele bánni.

Sokan már egy ház árát elcigizték és itták, aztán meg csak sopánkodnak és irígykednek.🤷‍♂️😎

febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"Sokan már egy ház árát elcigizték és itták, aztán meg csak sopánkodnak és irígykednek.🤷‍♂️😎"

Így van.

febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!